Skocz do zawartości

[serwis] Problem z amortyzatorem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy i nie bardzo rozumiem gdzie napisać "Problem"

otóż mam problem ponieważ 4 lata nie jeździłęm na rowerze, wczoraj właśnie dostałem rower ale jest problem z amortyzatorem/Resor/sprężyna - nie wiem jak to sie nazywa dokładnie. Mianowicie panowie i panie, rower jest prawie sprawny tylko ze nie chce "TO COŚ" działać, macie może jakieś pomysły zeby 'TO" jakoś naprawić bez dodatkowych problemów? no niby mogę iść do sklepu i kupić nowe, ale jeśli to nie będzie takie skomplikowane, to spokojnie mogę naprawić jeśli ktoś mi poradzi. Dzięki serdeczne ~ KORDIAN

 

 

Przepraszam bardzo ale naprawdę nie wiem gdzie napisać tego posta, mam nadzieje że nie dostanę ochrzanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale naprawdę nie wiem gdzie napisać tego posta, mam nadzieje że nie dostanę ochrzanu.

Zaraz pod działem "Rowery i Ramy" w którym umieściłeś temat, masz właściwy dział w którym trzeba było założyć temat. Do tego obowiązuje zasada pisania tematów w nawiasach kwadratowych - dostałeś pewnie wiadomość od admina w dniu rejestracji a w niej wszystko wyjaśnione. Wystarczy chwile czasu poświęcić na zaznajomienie się z forum jeśli oczekujesz ze ktoś poświęci Tobie swój czas na rozwikłanie problemu.

 

Skoro amor się nie ugina a nie posiada blokady skoku to zastał się (rdza na goleniach). Będzie trzeba obficie popsikać czymś na bazie WD40 i rozruszać dziada. Potem zdemontować dolne golenie, wyczyścić i zabezpieczyć smarem przed podobnymi sytuacjami. Jednak taki amortyzator nigdy nie był prawdziwym amortyzatorem a po tym zabiegu też nie spodziewałbym się cudów - może to lepiej jeśli nie pracuje bo nie marnuje energii ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę jeszcze raz, dokładniej olukałem rower, no i jednak ma to cos metalowe, daje forki 3x

 

6b7443fb2e0384ed1f03f579be88be00_1.jpg8854b7ebbd64a96999c384d579bd8b1b_1.jpg61981f5fcdf1a6dc5f066420b4d79f83_1.jpgzauważyłęm ze problem jest taki ze one są bardzo zardzewiałe. Obsmarowałem je olejem i zaczałem skakać po kierownicy, tzn tylko nałożyłem ciężar i coś tam idzie, musze chyba je wysmarować tak aby mogło całkiem to pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić amortyzator do współpracy (używać tylko do amortyzatorów dla których nie ma nadziei)
1. Spryskać golenie wd-40
2. Docisnąć amortyzator jak najmocniej
3. Wjechać w głęboką dziurę o łagodnych bokach (żeby koła nie uszkodzić), można też stanąć na pedały i oprzeć się całym ciężarem na kierownicy podczas wjeżdżania do dziury

Żeby amor takiego typu działał musi stosunkowo często się uginać na większych dziurach, żeby wykorzystał większość skoku (albo całość). Jeśli przestaniesz jeździć, to amortyzator się zastoi i znowu go trzeba będzie rozruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...