Skocz do zawartości

[w budowie] Langster


mloody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W temacie przedstawię swój projekt w trakcie budowy :) Ostre będzie służyć do jazdy na co dzień jak i okazyjnie po torze.

Podstawą ostrego będzie rama torowa Speca - Langster z 2011 roku. Rurki tj. sztyca FSA K-force, mostek FSA OS-99 110 mm i kiera FSA Energy Traditional Bend 44 cm będą pochodzić z szosy. Podobnie siodło: na razie Fizik Antares 00 i Spd Time'a RXS. 
Będę prosił Was również o pomoc w wyborze korby, kół i łańcucha.

Korbę jaką mam na oku to Truvativ Omnium, jednak nie bardzo wiem jaką długość ramion wybrać ??

Co do kółek to może taki zestaw: na pewno piasty Mack, szprychy Sapim Laser  i obręcze H+ son Archetype bądź SL42 ( tylko ta waga ) a może chińskie karbony 38 mm ( tylko jak to będzie latało po naszych drogach ?)

Kilka pytań do powyższego zestawu:
- jakie piasty: wysoki czy niski kołnierz ??
- ile otworów, myślałem przód 24 na słoneczko, tył 28 na 3 krzyże ??
- i jaki kolor wybrać piast i szprych: czarny czy srebrny??

1052642_409216485866634_417636738_o.jpg

 

Fotka szpeju

DSCN8215.JPG

 

Komentujcie, piszcie co sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, muszę powiedzieć, że to niezły przecinak jeśli chodzi o codzienne użytkowanie :)  jeśli chodzi o piasty to sam nie mam zdania co do wysokości kołnierza w mackach. Do tego projektu jednak wybrałbym niskie. Co do koloru biję się z myślami. Składając zestaw dla siebie stawiałbym na niskie srebrne macki na mavic'u open pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kołnierzy w piastach to wysokie teoretycznie zapewniają większą sztywność koła. Ja różnicy nie odczuwam, ale tak mówio. Co do ilości szprych to już sam sobie musisz powiedzieć czy zależy ci na wadze, czy sztywności. Słyszałem, że najlepszym kompromisem jest 28, ale ja się w tym temacie nie chcę wypowiadać, bo się nie znam. Co do słoneczka na przód to powiem tyle że na pewno będzie mniej wytrzymałe niż ileś tam krzyży, nie wiem jakie są zaploty na 28 więc też nie polecę konkretnego. Nie jest to tak że koło zaplecione na słoneczko będzie się masakrycznie giąć i w ogóle, ale nie będzie tak wytrzymałe jak x krzyży. Długość korby się dobiera pod długość nogi z tego co mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty będą czarne - niski kołnierz, wstępnie 24/28, ale to jeszcze omówię z Mack'iem. Co do długości korb to w szosie mam 172,5 mm ale w ostrym nie wiem czy przy tej długosci nie będę walił cyrkli ;)

mimo, że suport jest wyżej niż w szosie. Stąd mój dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Projekt zapowiada się mega ciekawie ALE ja bym kupił jakąś carbonową sztycę do TT. jest ich sporo na allegro, a do ramy z wydłużona rurą podsiodłową taka zwykła sztyca która nie jest jakby przedłużeniem ramy wygląda dla mnie dość dziwnie. Potem oddajesz do lakiernika żeby maznął na czerwono i masz piękny secik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...