Skocz do zawartości

[odpowietrzanie] Poszukuję pomocy / zlecę - Avid Juicy 5. (kujawsko-pomorskie)


brys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

    Sprawa jak w temacie. Bardzo proszę o pomoc - kupiłem kilka lat temu rower Unibike Underground Zone One, fabrycznie posiada on zamontowane hamulce Avid Juicy 5. Wszystko działało pięknie do czasu wymiany dętki w tylnym kole, podczas której tylny hamulec został nieopatrznie wciśnięty. Od tego czasu nie działa on tak jak powinien - kiedyś łapał bardzo twardo, nagle, momentalnie zatrzymywał koło, od tamtego czasu zrobił się po prostu miękki. Przedni działa tak samo dobrze jak przy kupnie, różnica jest wyczuwalna bez problemu.

Wg mnie hamulec na 100% jest zapowietrzony, jednak niestety serwisy rowerowe z moich okolic boją się odpowietrzania jak ognia. Zaliczyłem już serwis w Solcu Kujawskim (nie podejmują się w ogóle serwisu hamulców hydraulicznych), serwis rowerowy w Focus Mall, serwis rowerowy w sklepie Olimpia na Gdańskiej (tam kupiłem rower), a w akcie rozpaczy zaliczyłem nawet główną hurtownię/serwis Unibike w Bydgoszczy. Wszędzie próbuje się ze mnie zrobić przewrażliwionego idiotę - słyszałem, że oni by z tym nic nie robili, bo skoro hamuje, to lepiej nie ruszać. Jedynie wymieniono mi niepotrzebnie klocki hamulcowe - i tak nic to nie dało. Niestety jestem względnie perfekcjonistą i przez ten niedziałający hamulec prawie wcale nie jeżdżę na powyższym rowerze, po prostu każda przejażdżka przypomina mi o tej sprawie i tylko się denerwuję, że NIKT nie potrafi odpowietrzyć hamulców w rowerze, nawet autoryzowany serwis!
Z tego co wiem potrzebny jest zestaw do odpowietrzania składający się z dwóch strzykawek i wężyków + wiedza, jak to zrobić. Ja niestety jestem zbyt atechniczny i wolałbym zostawić to komuś z odpowiednimi umiejętnościami.

Ale w skrócie - poszukuję kogoś z województwa kujawsko-pomorskiego, kto potrafi to zrobić. Może być to salon, serwis, prywatna osoba, ktokolwiek, byle potrafił. Oczywiście normalnie za powyższą usługę zapłacę, a rower dowiozę i odbiorę w wyznaczonym terminie.

Pozdrawiam i liczę na uzyskanie pomocy od braci rowerowej, która zrozumie mój dramat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby układ się zapowietrzył musiałbyś wcisnąć mocno dźwignię kilkukrotnie na zupełnie zużytych klockach tak, by tłoczki wyszły całkowicie z gniazd. W tym przypadku jednak powinieneś znaleźć w zacisku czy tarczy mokre ślady płynu hamulcowego.


 

Oceń czy ta procedura jest trudna, wg mnie całkiem całkiem prosta.


Jest też szansa że problemem nie jest bezpośrednio zapowietrzenie a uszkodzenie szczelności układu z powodu padniętych uszczelek. Obie rzeczy mogły się ze sobą zbiec czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, hamulec był wciśnięty wtedy, gdy koło było zdjęte - doprowadziło to do ściśnięcia klocków, potem był problem ze zmieszczeniem tarczy, 'fachowcy' kombinowali, odkręcali śrubki, uleciało trochę płynu i prawdopodobnie wtedy doszło do zapowietrzenia..

Procedura może i jest całkiem prosta, jednak wiąże się z zamówieniem zestawu za ok. 40zł, a to podejrzewam podobna cena do tej, jaką weźmie za to fachowiec - wolę opcję numer dwa, jednak jeśli będzie się zanosiło, że znów spędzę ten sezon z zepsutym hamulcem, to oczywiście podejmę się naprawy sam.

Z uszkodzeniem szczelności też jak najbardziej możesz mieć rację.

 

Darek1990, dziękuję za informacje, jutro z rana tam zadzwonię. Z informacji jakie znalazłem w necie, to będzie to ulica Kościuszki 18, a telefon 56 663 48 50, mam nadzieję, że prawidłowy.

Na miejscu być zrobione nawet nie musi, moja Dziewczyna studiuje w Toruniu, więc bywam często. Poza tym po tylu przebojach z tym hamulcem mogę go nawet przynieść na plecach, byle w końcu ktoś to naprawił :icon_lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Bio-Bike się nie podejmuje.

 

Rambolbambol, dzięki za zaoferowanie się. Z tą szczelnością układu właśnie tak do końca pewien nie jestem..

Ale nie jest źle - na innym forum polecono mi serwis Centrum Rowerowe w Bydgoszczy, dzwoniłem, podejmują się, dam znać co z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, hamulec był wciśnięty wtedy, gdy koło było zdjęte - doprowadziło to do ściśnięcia klocków, potem był problem ze zmieszczeniem tarczy, 'fachowcy' kombinowali, odkręcali śrubki, uleciało trochę płynu i prawdopodobnie wtedy doszło do zapowietrzenia..

Procedura może i jest całkiem prosta, jednak wiąże się z zamówieniem zestawu za ok. 40zł, a to podejrzewam podobna cena do tej, jaką weźmie za to fachowiec - wolę opcję numer dwa, jednak jeśli będzie się zanosiło, że znów spędzę ten sezon z zepsutym hamulcem, to oczywiście podejmę się naprawy sam.

Z uszkodzeniem szczelności też jak najbardziej możesz mieć rację.

 

Darek1990, dziękuję za informacje, jutro z rana tam zadzwonię. Z informacji jakie znalazłem w necie, to będzie to ulica Kościuszki 18, a telefon 56 663 48 50, mam nadzieję, że prawidłowy.

Na miejscu być zrobione nawet nie musi, moja Dziewczyna studiuje w Toruniu, więc bywam często. Poza tym po tylu przebojach z tym hamulcem mogę go nawet przynieść na plecach, byle w końcu ktoś to naprawił :icon_lol:

 

Pozdrawiam

 

Ktos, kto zabral sie za ten hamulec nie powinien nazywac sie serwisantem rowerowym. Nie powinien robic czego, o czym nie ma najmniejszego pojecia. Zepsul robote i nawet nie umie jej po sobie naprawic. Na Twoim miejscu zawiozlbym ten rower do  prawdziwego serwisu a rachunek zawiozl temu fachowcowi od siedmiu bolesci..

A skoro nie wylala sie zupa, wystarczylo cofnac tloczki..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...