Skocz do zawartości

[shimano alfine] jakie klocki hamulcowe?


BRUKS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Muszę wymienić klocki hamulcowe. Mam zaciski BR-S501 i nie wiem jakie klocki zastosować, tzn. organiczne, czy półmetaliczne.

Chciałbym te drugie, ale w jednym z serwisów powiedziano mi, że to zależy od tarczy, bo są tarcze przystosowane do klocków organicznych i pozostałych.

Z kolei w innym serwisie mówili, że tarcza nie ma znaczenia, dlatego zgłupiałem.

:icon_confused:

Proszę kogoś z wiedzą i doświadczeniem o rzeczową poradę.

Tarcze mam Shimano 160 mm, SM-RT62, Th = 1.5. Klocki są XLC organiczne (nie wiem czy tak było fabrycznie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ok, myślałem po prostu, że klocki dobiera się tak, jak mi mówiono - pod tarcze.

 

Tak przy okazji polecasz jakieś półmetaliczne, tzn. jakąś konkretną markę? Jest tego sporo, jak zdążyłem się zorientować, i mam mętlik.

Brać Shimano czy coś innego? Ewentualnie gdzie można w dobrej cenie dobre klocki kupić?

 

Edytowane przez BRUKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a gdzie na zakupy najlepiej? Sieciowe rzecz jasna, chyba że w LBN-ie jest coś godnego polecenia.

 

Muszę oprócz klocków jeszcze parę drobiazgów dokupić:

- osłonę łańcucha otwartą (najlepiej Hebie Chainglider na 38 zębów)

- zapięcie rowerowe (dla żony, tzn. do jej roweru :laugh: ) ma być na szyfr, ale nie cienką linkę, tylko coś w rodzaju kiełbaski czy jelitka w cenie +/- 60 plnów

- kosz zakupowy na rower, z jakiegoś metalu, nie za duży, żeby się jej torebka zmieściła i jakieś drobne zakupy

- chlapacz do błotnika, tylko mam problem bo nie wiem jaki - może ktoś pomoże zidentyfikować na podstawie zdjęcia z tego linka: http://www.amazon.de/Trekking-Venezia-Herren-8-Gang-Diamant/dp/B004O8OAIM

 

Chciałbym wszystko w jednym miejscu kupić. Nie wiem czy to wogóle możliwe. Jest w necie jakiś taki sklep co ma wszystko i rozsądne ceny.

Będę wdzieczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No standardowo, tam gdzie najtaniej. Masz przyklejony o sklepach i opiniach. Jak trafisz na jakiś sklep gdzie jest np podejrzanie tanio czy coś nie pasuje, zapytaj o opinię. Jeżeli masz duży rozstrzał produktów to duże sklepy bym odwiedzał jak np cyklotour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...