Skocz do zawartości

[komplet] Accent El Nino > Tormenta czy coś innego ?


peepeepee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu kupiłem komplet Accent El Nino - spodenki, spodnie, koszulkę, bluzę/kurtkę i wszystko ok, jak na tę cenę jakość chyba dobra, jeździłem dość długo.

Zniszczyły mi się spodenki i koszulka, seria El Nino jest wycofana, więc pomyślałem o spodenkach i koszulce Accent Tormenta, podobna kolorystyka, wzór, koszt 180+130=310 pln

 

Czy polecicie coś w tej cenie co będzie lepsze, ewentualnie porównywalne i tańsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam dalej i wpadłem na Shimano , Rogelli , co sądzicie o nich w kwestii wykonania , jakości , wkładki w porównaniu do Accent, które mam i mogę ocenić na dobre w tej cenie ?

Czy lepiej wziąć Accent np. Tormenta (koszulka i spodenki z szelkami) za ok. 310 pln czy warto wydać więcej za Rogelli Uscio ok. 400 pln czy może Shimano Print za ok. 500 pln ?

A może coś innego.

Określiłem budżet na koszulkę z krótkim rękawem i spodenki z szelkami na max. 500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby gdyby nie było jednokolorowe ale i nie coś krzykliwego i zwracającego uwagę.

Accent El Nino i Tormenta mają jak na mój gust delikatny wzór, Shimano Print czy Rogelli Uscio, połączenie jakiegoś drobnego wzoru czy pasków w 2-3 kolorach.

 

Najważniejsze to wygoda, więc wkładka powinna być wygodna, bo miałem w El Nino w krótkich i długich inne wkładki i różniły się diametralnie, w krótkich niewygodna, płaska, w długich grubsza - różniły się kolorami.

Budżet do 500 pln , jeśli uzasadniony, bo oczywiście jak każdy wolę wydać mniej jeśli produkty są porównywalne a za różnicę zawsze jest coś do kupienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić Decathlon, na stoiskach "Końcówki serii" można czasem znaleźć coś ciekawego, ja w Gdańsku dziś znalazłem spodenki z szelkami z serii 700 (cena nominalna ok. 190 zł,, wygodna wkładka żelowa) za 99 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo znam się na ciuszkach, byłem ostatnio w Go-Sport, jak dla mnie ceny kosmiczne, Decathlon mam nie po drodze.

Jedyny dylemat mam z wyborem pomiędzy Accent, które znam i nie wiem wiem czy wziąć je czy może Rogelli Uscio w ciut wyższej cenie (czytałem różne opinie) czy może znacznie droższe Shimano Dura Ace co do którego opinii o ciuchach nie znalazłem ale z osprzętu w rowerze czy butów SPD jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po pierwszej jeździe.

Wziąłem ciuszki o numer mniejsze, sporo schudłem i Accenty były za luźne , te są bardziej opięte ale to dobrze, szczególnie koszulka lepiej odprowadza pot a spodenki nie przesuwają i nie zsuwają się , bo rozmiar mniejsze to także krótsze szelki, które trzymają spodenki.

Wkładka w Shimano rewelacyjna, jak wsiadłem na rower to dosłownie nie czułem siodełka , nie wiem jak długo będzie taka , być może w Accent na początku także były takie, jednak nie tak komfortowe jak w Shimano a inna sprawa, że wziąłem spodenki i spodnie Accent z tej samej serii a wkładki były inne , w długich bardzo dobra (czerwona) a w krótkich od początku gorsza (niebieska).

Dla koszulki mały plus za suwak na całej długości a mały bo mi nie przeszkadza krótki suwak w Accent , za to duży minus dla koszulki za brak suwaka w środkowej kieszonce ... podczas maratonu fajnie jest mieć miejsce na schowanie kluczyków do auta czy telefon itp.

 

Zmieniłem także buty ( Shimano M122 na SH-XC50) i tu różnica kolosalna , kiedyś kupiłem numer 43, lekko luźne i takie były zawsze mimo grubszej skarpetki , to był mój błąd , te wziąłem w rozmiarze 42 i są idealnie dopasowane, zamiast 3-go rzepa mają "dociągacz" , noga siedzi sztywno , nie przesuwa się , kręci się rewelacyjnie.

 

Przy okazji wziąłem czapkę Shimano wiosna/jesień z "wypustkami" na uszy, te zwykłe "mycki" zsuwają się a na ochronie uszu , szczególnie rano jak jadę do pracy zależy mi najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...