Skocz do zawartości

[Rower] Trek SuperFly 6 2014


4Shatan

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem, przeczytałem twoje wypowiedzi, tak ten kolor mnie nie przekonuje, jakby on byl czarny chociaż to ok, ale niebieski:D nie lubię strasznie tego koloru. Odnosnie tej 7mki, nie ma możliwości wymiany tej osi z 9mm na 15mm???. rozumiem że chodzi o długość wystającej rurki poza mostek tak?. dobrze to rozumuję czy dalej nic nie skumałem. co do kompletu hamulców tak czy siak po roku zapewne będę je chciał zmienić wyjeżdżę te które są w standardzie i wymienie. co do amora to raczej pozostawię wersję czarną zmienię tylko mostek na biały i sztycę i może kierownicę xD  ale to już kwestia estetyki i zmianki kolorystyki. Tak jak mówiłem do tej ceny 6tki dołożę resztę na sprzęt i akcesoria. Buty muszę zakupić razem z pedałkami + licznik nowy i światełka też bo stare już ledwo zipią. 


Jeszcze pytanie z innej beczki czy posiada ktoś taką maszynkę do czyszczenia łańcucha?, jak to sie imo w praktyce?,

http://www.bikestacja.pl/pl/przyrzad-do-czyszczenia-lancucha-bike-hand-yc-791.html

 

Bo ja raczej stosuję metode Sheyka.

 

 


a właśnie jeśli chodzi o klocki hamulcowe, używacie raczej klocków organicznych czy metalicznych. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o to; http://wrower.pl/wiadomosci/shimano-2009-cz-ii-nowy-standard-osi-15-mm,3838.html 

 


Dlatego nie da się zapleść koła na takiej piaście i włożyć do widelca przystosowanego do ośki 9 mm. Koniecznym staje się wtedy wymiana widelca z hakami pod oś 15mm.

 

Nie kupuj żadnej maszynki tego typu bo to nie spełnia swojej funkcji. Najlepszy jest szejk w butelce i spinka na łańcuch. Jak ktoś nie lubi błota jak ja to i zwykła szmatka wystarczy bez rozpinania łańcucha. Metoda wedle uznania.

 

No a wersja biała tego Superfly 7??

 

Organiczne na zjazdach są mniej efektywne i znikają w oczach. To już lepiej półmetaliki.

 

 

 


Dlatego nie da się zapleść koła na takiej piaście i włożyć do widelca przystosowanego do ośki 9 mm. Koniecznym staje się wtedy wymiana widelca z hakami pod oś 15mm.

 

Nie kupuj żadnej maszynki tego typu bo to nie spełnia swojej funkcji. Najlepszy jest szejk w butelce i spinka na łańcuch. Jak ktoś nie lubi błota jak ja to i zwykła szmatka wystarczy bez rozpinania łańcucha. Metoda wedle uznania.

 

No a wersja biała tego Superfly 7??

 

Organiczne na zjazdach są mniej efektywne i znikają w oczach. To już lepiej półmetaliki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskid dzięki za ciekawą lekturkę,  tak w sumie rzecz ujmując trochę poszperałem u wujka google, i sprawdziłem tego superfly 7, i ten niebieski nie wygląda tak zle. Po dłuższym zastanowieniu się chyba jednak zdecyduję się na tą 7mkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi dodać tej części więc tu masz dalszą cześć co do osi i reszty; dlatego nie da się zapleść koła na takiej piaście i włożyć do widelca przystosowanego do ośki 9 mm. Koniecznym staje się wtedy wymiana widelca z hakami pod oś 15mm.

 

Nie kupuj żadnej maszynki tego typu bo to nie spełnia swojej funkcji. Najlepszy jest szejk w butelce i spinka na łańcuch. Jak ktoś nie lubi błota jak ja to i zwykła szmatka wystarczy bez rozpinania łańcucha. Metoda wedle uznania.

 

No a wersja biała tego Superfly 7??

 

Organiczne na zjazdach są mniej efektywne i znikają w oczach. To już lepiej półmetaliki.

 

Też nie trawiłem niebieskiego puki mi rama nie pękła i na szybkości przełożyłem graty do właśnie niebieskiej. Po tygodniu przywykłem i nawet mi się spodobała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo wszystkim dziś byłem na teście tego Treka, super sprzęt  jestem w 100% pewny że go kupię xD  bo zamierzam to zrobić jutro ;). Ale tak z innej beczki wkręciłem brata blizniaka w jazdę na rowerze, a że on więcej zarabia niż ja to stać go na lepszy sprzęt i napalił się konkretnie na ten rower, co o nim sądzicie ?????. 

 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=904&id_prod=5084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam xD dziś będzie pierwszy test co prawda pogoda troche daje w d... ale nic nie szkodzi na przeszkodzie ;)


A co myślisz o tym Scott?? Nada się???. 

PS: Słońce przedziera się przez chmury xD . 


Rafał a powiedz mi wymieniałeś w tym Treku już coś??, byłeś już na jakiejś dłuższej trasie?, jak z siodełkiem po dłuższym dystansie??. Jak objechałem tego treka na teście to wydawało się wygodne , ale jak będzie  po paru kilometrach z wygodą ???. Znalazłem dość ciekawy poradnik jak dobrać siodło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem ze Scottami do czynienia więc się nie wypowiem :whistling:

 

W Treku jeszcze nic nie wymieniałem bo mam go dopiero tydzień. Amortyzator jest fantastyczny, przyzwyczajenie do manetek Srama zajęło krótką chwilę ale zmiana biegów jest bardzo precyzyjna, hamulce są poprawne i jeśli miałbym coś zmieniać to właśnie je w pierwszej kolejności ale myślę że jakiś czas pochodzą. Przejechaliśmy jakieś 120km, w tym 70km po lasach i polach w sobotę. Nie powiem bo nic nie wyszło bolała mnie strasznie ale to pewnie przez to że zimą rzadko jeździłem i zazwyczaj były to krótsze trasy. Jutro w planach kolejny wyjazd 70-80km więc będę mógł coś więcej powiedzieć o siodełku ale póki co nie wydaje mi się jakoś szczególnie niewygodne. Bardziej bałem się o nadgarstki bo pozycja jest jednak bardziej wyciągnięta niż na moim starym rowerze ale o dziwo nie było źle :) Superfly bardzo przyjemnie się prowadzi, jest stabilny a przy tym zwrotny (bałem się że będzie bardziej mułowaty). Mam nadzieję że w ten weekend uda mi się sprawdzić jak sobie radzi ze zjazdami i podjazdami.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zrobili test porównawczy sztywności widelców pod zwykły zamykacz, oś 15 i 20 mm. Wynik był taki że oś 15 mm poprawia minimalnie sztywność w stosunku do 9tki, za to między 15 a 20 mm jest znacząca różnica na korzyść 20tki. Wyniki tego testu ktoś zaimplantował też kiedyś na forum.

Sprzedajemy wiele 29tek z czego znaczna ich część ma zwykłe zamykacze w widelcach i ramach i nie pamiętam żeby klient skarżył się na brak sztywności. 

 

Stache to seria Treka do bardziej agresywnej jazdy w terenie - rower dla ludzi którzy nie chcą mieć amortyzowanej ramy. To odpowiednik fulla - ścieżkowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad tym Stache właśnie się zastanawiałem, bo ja mało jeżdżę na wycieczki, lecz w trudniejsze trasy, typu lasy, kamieniste drogi , podjazdy, zjazdy. Zastanawiałem się nad nim ale odradzono mi go z powodu amora 120mm. Ale teraz jestem aktualnie szczęśliwym posiadaczem 6tki ;). Wczoraj byłem na pierwszym teście w terenie, spisuje się niesamowicie, jednak 29er to przepaść w 26". Byłem zaskoczony co ten rower potrafi w terenie w którym jeżdżę xD. Wielki Plus xD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego widelec zdyskwalifikował ten rower?

To zabawka która została pomyślana dla tych którzy lubią jeździć w bardziej wymagającym terenie a nie lubią ram z amortyzacją. Daje więcej możliwości na zjazdach niż modele do xc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beskid mi odradzał ten model a spokojnie mogłem go kupić , ;). Trudno już zbita śmietana ;)


Ale Ten Trek i tak przebija o głowę mojego Hexagona x5 ^^ nie ma nawet co porównywać. Dziś jak podjadę nim do pracy to wszyscy zrobią duże oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdziłem na Treku Superfly 5 i 6 , wcześniej na Trek Calibra x8 i 9 , Superfly ma super ramę wyścigową, całkiem inna pozycja niż na X-Caliber, prowadzi się fajnie, krótsza rama powoduje dobre wchodzenie w zakręty, rower lekki, zwinny, mogę polecić każdemu kto startuje w maratonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dopiszę się tutaj. Zastanawiam się nad w/w Trek Superfly 6 oraz nad Grand Canyon al 7.9 slx:

https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3173#tab-reiter2

Czy możecie coś o nim powiedzieć? Który jest wart uwagi? Moje maximum to 6000zł. Mam 180cm i Trek 18,5 jest dla mnie idealny. Co do Canyon'a to wg ich kalkulatora pasuje mi rozmiar M. Spotkałem jednego posiadacza Canyon'a o wzroście 181 i miał on rozmiar M na kołach 26" także nie przeraża mnie zakup wysyłkowy i dobór rozmiaru.

 

Proszę o podpowiedź odnośnie specyfikacji w/w rowerów, cena praktycznie ta sama, więc co lepsze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie jest już za późno bo czytając inny wątek zauważyłem że zamówiłeś już Canyona.

Jeśli porównujesz cenowo Treka i Canyona to weź pod uwagę model Superfly 7 (o ile odpowiada Ci kolorystycznie). Myślę że jak dobrze ponegocjujesz to uda Ci się go kupić za cenę Canyona 7.9 SLX. Też zastanawiałem się nad tymi dwoma rowerami i wziąłem Treka ze względu na możliwość przymiarki, szeroką (i gęstą) rozmiarówkę i własnie kontrowersje wokół zaleceń Canyonowego kalkulatora dla osób o wzroście ~180cm ;) Do tego świetnie wykonana lekka rama z dożywotnią gwarancją + przyzwoity osprzęt i czego chcieć więcej. Nie mówię że Canyon jest zły bo też mi się bardzo podoba, ale wydaje mi się że rozmiar M będzie raczej mały.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony ale nie zapłacony jeszcze:) a co do Trek'a to mierzyłem kilkukrotnie już i przy Trek'u skłaniam się przy 18,5. Superfly 7 nie przeraża mnie kolorem ale zarówno 6 i 7 mają dwublatową korbę a to już mniej mi sie podoba. Co do Canyon'a w rozmiarze L to przeraża mnie przekrok. W Trek'u 19,5 mierząc w dżinsach było tylko niewiele luzu a jest w opisach różnica 3,5 cm w porównaniu do Canyon'a. Chyba naprawdę wytrzymam do tego 11 maja jak Canyon bedzie w Pniewach pokazywał rowery by sie przymierzyć i wówczas podjąć decyzję.

 

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, sam bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem superfly 6. Przy moim wzroście (191cm, noga 90) zdecyduje się na rozmiar 21,5.

Wcześniej myślałem o modelu 7, niestety jest on już nieosiągalny, poza tym ten pomarańcz ma coś w sobie. 

 

Prośba do posiadaczy treka - napiszcie coś więcej o sprawowaniu roweru. Szczególnie interesuje mnie zwrotność, jak sobie radzi w średnio trudnym terenie oraz jak oceniacie opony (opory toczenia, rowerem dojeżdżam do pracy po asfaltowych drogach).

Jedna z rzeczy która mnie zastanawia to korba 36/22, poczytałem trochę forum, niestety opinie są bardzo rozbieżne. Dodam, że nogi nie mam jakiejś specjalnie mocnej.

 

Za wszelkie sugestię będę wdzięczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Treka to mogę się wypowiedzieć, aktualnie posiadam tego rozbójnika . Powiem szczerze że nie żałuje zakupu, jak za te pieniądze to naprawdę warto. Co do opon które są w standardzie Treka, nie powiem ci nic, ja aktualnie zmieniłem je na inne. A co do zwrotności jest dobrze, tym bardziej dla wysokich osób, szczerze to mam jeszcze 26" i jeżdząc na Treku 29" wydaje mi się że Trek jest w moim odczuciu bardziej zwrotny. Takie przynajmniej mam porównanie. Więc jeśli się zastanawiasz nad kupnem tego bike'a to z mojej strony "POLECAM". Jak masz jeszcze możliwość przymiarki gdzieś w rejonie swojego zamieszkania to nawet się nie zastanawiaj i gibaj sprawdzić, jak raz ruszysz na nim do już nie zejdziesz xD Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...