Skocz do zawartości

[Cały Napęd SRAM] Przesiadka z Shimano Pomocy.


TPD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, do tej pory śmigałem na shimano i stwierdziłem żeby się przerzucić na coś lepszego budżet od 300 do 450 zł dotychczasowy osprzęt

Manetki popularne Stefany 3x8

Korba Shimano Altus

lancuch kmc z72

Kaseta cs hg61

Przerzutka tył shimano alivio

Przerzutka przód jakieś coś za 30zł

zapoznawałem się na internecie ze sramem ale nie wiem jak sobie wszystko dobrać zeby było kompatybilne  co do manetek widziałem że sram robi tylko manetki najbardziej odpowiadałby mi klamkomanetki ale jak nie bedzie to trudno co do korb widziałem że są cholernie drogie lecz mogę sie mylić chyba że można zrobić taki myk że klamkomanetki jakieś sh*tmano a reszta sram lecz poczekam na wasze propozycje i opinie dziękuje z góry 

 

@Edit za dobrę odpowiedzi oczywiście plusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku napędu 8 sp nic Shimano nie przebije więc nie masz się co wysilać. Jedyne ale to manetki, które faktycznie Sram ma niezłe. Korba Alivio na octalink, kaseta też Alivio, łańcuch Connex'a, zmieniarki Deore i bardzo trwały zestaw masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli w przypadku 8biegów nie opłaca sie zmieniać na sram ? tylko to co napisałes ? a mógłbyś jakoś podlinkować te rzeczy co wymieniłeś bo te firmy mają pare rzeczy tych samych i nie za bardzo wiem o które dokładnie Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się wszystkiego. Korba Alivio FC-M430 octalink, wkład suportu BB-ES25, łańcuch Connex 800, manetki Sram Trigger 3x8, kaseta Alivio CS-HG51, tylna i przednia zmieniarka Sram X5.

 

Tyną i przednią zmieniarkę możesz mieć od Shimano ale wtedy musisz kupić kompatybilne manetki Sram. Na ten przykład Trigger Attack http://rowerowy.com/sklep/czesci/manetki_gripy/manetki/prod/trigger_attack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z triggerami jest tak że wg mnie powinno się ich najpierw spróbować bo są specyficzne. Obie dzwignie obsługuje się kciukiem i albo łatwo jest obsłużyć jedną albo drugą. W wyższych modelach (nie wiem czy kompatybilnych z Shimano) jest możliwość ustawienia dźwigni wrzutowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieją jakieś klamkomanetki ktore moglibyscie polecic?

tzn wam tez chodzi o to ze manetki sram trigger i przerzutki sram x5 tak ?

 

najlepiej by było jak bym mógł kupic klamkomanetki ale chyba ze to zly wybor

a jak bym wsadzil do tego wszystkiego co powiedzieliscie te stefany ? bo nie chciałbym sie przyzwyczajac za bardzo do samych manetek w dodatku takich co sie dosyc ciezko obsluguje

 

@Edit w dodatku z tego co mi wiadomo ta korba alivio jest przystosowana do 3x9 lecz moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba Alivio na kwadrat + suport ~150 zł (w stosunku do octalink I nie ma problemów z łożyskowaniem)

Manetki Alivio SL-M430 ~100 zł

Kaseta CS-HG61 (9 speed) ~90 zł

Klamki Avid FR5 ~60 zł

Łańcuch CN-HG73 ~60 zł (Connex 900 ~80zł preferowany)

 

Za ~450 zł możesz się pokuśić o 9 przełożeń, myślę że nie warto inwestować w 8-speed. Przerzutki dadzą radę. Na przód możesz coś dokupić za grosze później lepszego ale starszego nawet używanego, a alvio na tył jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba Alivio na kwadrat + suport ~150 zł (w stosunku do octalink I nie ma problemów z łożyskowaniem)

Manetki Alivio SL-M430 ~100 zł

Kaseta CS-HG61 (9 speed) ~90 zł

Klamki Avid FR5 ~60 zł

Łańcuch CN-HG73 ~60 zł (Connex 900 ~80zł preferowany)

 

Za ~450 zł możesz się pokuśić o 9 przełożeń, myślę że nie warto inwestować w 8-speed. Przerzutki dadzą radę. Na przód możesz coś dokupić za grosze później lepszego ale starszego nawet używanego, a alvio na tył jest OK.

na 70% kaseta 9 nie wejdzie w moją rame ... rama jest z roweru Giant Escaper chyba 2009 mam 8 i jest noo mało miejsca zębatka nie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść to wejdzie bo do kasety 9 rz masz takiej samej szerokości bębenek. Pytanie tylko po co. Co do Twojego zapytania o korbę to nie ma czegoś takiego jak przystosowanie korby do konkretnej ilości rzędów kasety. Każda korba "niby" pod 9 rz będzie pracować zarówno na 7,8,9 rzędowej kasecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli ktoś chce mieć jedną manetkę Shimano a drugą Sram - jak najbardziej.

 Chodzilo o to, czy obsluza a nie czy ktos chce miec. Chociaz czytajac niektorych posty, wcale nie zdziwilbym sie, jesli by chcieli. Jeden madrala pyta, czy slyszalem o rowerach w maglu.. Z tego, co pisze i co ma poprzykrecane do swojego roweru, smiem podejrzewac, ze wlasnie w maglu go kupil... No coz, tupetu to niektorym nie brakuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

najlepiej by było jak bym mógł kupic klamkomanetki ale chyba ze to zly wybor
Nie to że zły. Po prostu wymaga większego zastanowienia. IMHO jeśli nie planujesz jakichś upgrade'ów typu kaseta 9-10spd to zakup klamkomanetek jest jak najbardziej okej.

 

W małe napędy SRAM'a bym się nie pchał. Miałem kiedyś kasetę PG-830 bodajże i zajechałem ją dość szybko. Taka paździerz trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ehm Ehm ... spokój mnie tu być ma.

 

Odnośnie napędu fajnie by było mieć przerzutkę srama, kasety i korby shimano a łańcuchy jeszcze inne. O ile na 9s mona jeszcze manetki dorwać, od siebie polecałbym gripy, to na 8 już lipa. Dlatego zostanie z shimano przy 8s ma sens.

 

Klamko manetki sa o tyle złe że jeżeli coś musimy wymienić, lub coś sie psuje trzeba zajmować sie całością a nie sama klamką czy manetka.

zestaw 8 s.:

- kaseta hg51

- łańcuch connex800

- korba alivio

- przerzutka alivio/deore czy nawet XT jak ktos chce

- manetki alivio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, do tej pory śmigałem na shimano i stwierdziłem żeby się przerzucić na coś lepszego budżet od 300 do 450 zł dotychczasowy osprzęt

Manetki popularne Stefany 3x8

Korba Shimano Altus

lancuch kmc z72

Kaseta cs hg61

Przerzutka tył shimano alivio

Przerzutka przód jakieś coś za 30zł

zapoznawałem się na internecie ze sramem ale nie wiem jak sobie wszystko dobrać zeby było kompatybilne  co do manetek widziałem że sram robi tylko manetki najbardziej odpowiadałby mi klamkomanetki ale jak nie bedzie to trudno co do korb widziałem że są cholernie drogie lecz mogę sie mylić chyba że można zrobić taki myk że klamkomanetki jakieś sh*tmano a reszta sram lecz poczekam na wasze propozycje i opinie dziękuje z góry 

 

@Edit za dobrę odpowiedzi oczywiście plusik

 

Ja poradzilbym zestaw w rodzaju tego, ktory proponowal Puklus ew. z lancuchem HG50 i przerzutka Deore (moim zdaniem optymalna pod wzgledem ceny i jakosci) albo jesli juz wszystko przebudowywac, dolozyc okolo 100zl i przerobic na 9 biegow:

Korba FCM590 ok 220zl

Manetki SLM590 100zl

Przerzutka tyl RDM593 130zl

przod FDM590 ok70zl

Kaseta HG50 ok 50-60zl

Lancuch HG53 40zl

Koszt wszystkiego okolo 600zl. Koszt zestawu 8mio biegowego to kolo 500zl. Przy czym ceny wzialem na szybko z Allegro (pewnie jakby poszperal w necie, mozna by dorwac cos jeszcze taniej). Moim zdaniem inwestycja warta zastanowienia, biorac pod uwage roznice. Mamy 27 biegow, bardzo dobra korbe (Holotech II, suport w komplecie) i kompletna, niezla grupe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...