Skocz do zawartości

[HDC300] - pytanie i porada


Gość krzysiekx84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiekx84

Witam serdecznie, od niedawna jestem posiadaczem takiego rowerku http://www.giant-bic...#specifications są tam hamulce hydrauliczne TEKTRO HDC300, z tego co zdążyłem zauważyć chyba nie maja regulacji klamki manetki (chyba bo nie miałem jeszcze styczności z hydrauliką), Będę wdzięczny o napisanie coś na ten temat, oraz 2 pytanie, rower cały jest na deore i hamulce teź chciałbym założyć deore tego typu http://rowertour.com...014-czarne.html ale nie wiem czy nie trzeba też wymieniać tarcz na deore czy bez problemu będą mi pasować do tych co mam w rowerze. Dodam że rower jest nowy kupowany w salonie.

 

Ps. Panie adminie i moderatorze, nie każdy od razu uczy się danego forum więc proszę nie wyrzucać tematu do kosza tylko o pierwsza edycje tematu. Z dopiskiem co zostało zmienione, a zapewne już 2 błąd nie będzie popełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Z tego to widać chyba faktycznie nie mają regulacji. analizując budowę układu, zalewa sie je łatwo tak jak hamulce shimano, prawdopodobnie można nawet ich zestaw do odpowietrzania stosować.

2. Tak, możesz bez problemu sprzedać owe hamulce albo je zdjąć i zastąpić hamulcami deore bez żadnych innych modyfikacji, może poza skracaniem przewodów. W tym przypadku jak byś kupował przez internet zmierz długość przewodów tych co są i poproś sklep o docięcie na taki wymiar.

 

Odnośnie wyrzucania tematów ... tutaj jest tak jak ktoś zle napisze temat leci w kosz, jak ktoś znowu źle napisze to zależy od moda poprawia i daje ostrzeżenie luz znowu wyrzuca. Jednak 3 zły post może zwyczajnie zdenerwować bo przy każdym usuniętym poście jest adnotacja że bł nieprawidłowo napisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie, od tego masz zbiorniczek wyrównawczy :P im więcej zjesz klocków, tym więcej układ zaczerpnie sobie płynu ze zbiorniczka a klamka będzie w tym samym miejscu. Wiadomo ze to nie jest ideał i trochę położenie klamki może sie zmieniać ale nie jakoś strasznie drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

No właśnie tak to jest ze sprzętem niższej klasy, znajomy ma już tektro draco czy jakoś tak i już ma sróbke przy klamce. Jestem przyzwyczajony do krótkiego skoku jak miałem v-brake deore xt i tego mi brakuje, czyli szykuje się zmiana na Deore. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale regulacja nie zmieni skoku, tylko odległość. Oczywiście są modele w których można to regulować, np w shimano nazywa sie to free stroke i działa ... średnio no i posiada to model dopiero XT, posiadają także avidy i formule i inne hamulce ale tylko w wysokich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

Czyli w tym modelu deore co podałem też nie ma takiej opcji?? nie wiem czy rozumiemy sie dobrze o co chodzi, ale skoro sa tylko w wyspkich modelach to dlaczego są w tektro Draco??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

a wlewajać więcej oleju nie nie będzie szybciej lapac hamulców??. Przypominam że kupiłem nowy rower więc może fabrycznie jest mniej wlane. Nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlewajać więcej oleju nie nie będzie szybciej lapac hamulców??. Przypominam że kupiłem nowy rower więc może fabrycznie jest mniej wlane. Nie mam pojęcia

Nie można wlać do układu mniej bo pozostanie powietrze, wlewając więcej klocki mogą blokować koło (jak to ma miejsce w przypadku niektórych sztuk Avidów).

Można zmniejszyć skok dźwigni przez naciśnięcie ich bez tarczy między klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy HTC-300 to jest to samo co HDC-300?

ktoś coś wie o tych hamulcach?

Kupiłem właśnie GT Karakoram 3.0 i dziś testowałem. Tylki działa OK, ale przedni to tragedia.. spowalniacz a nie hamulec.

Zmiana tarczy na 180 i klocków na metaliczne pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

Ja tarcz nie zmieniałem, zmieniłem klocki na metaliczne i płyn na oryginalny shimano. Testować nie testowałem jeszcze ale klamka czuć że jest twardsza i kręcąc tylnim kołem słychać piski ale to pewnie dlatego że nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy orientujesz się czy to są te same modele?

i jakie klocki kupiłeś, możesz pokazać?


Ok, znalazłem w dokumentach roweru instrukcje z Tektro do... HDC 300 więc to musi być to samo.

 

mam prawie 100 kg wagi więc muszę trochę przedni hamulec poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekx84

A więc do hamulców po przełożeniu klocków tektro na a2z metaliczne i przejechaniu ok 40 km trybem miejskim bo taka była potrzeba tylni hamulec po nacisnieciu slizga się po tarczy jak narty po sniegu przód łapie ładnie, pewnie mam tarcze tłustą, A właśnie jakich środków  używacie do odtłuszczania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...