Skocz do zawartości

[rower] steel is real czyli jak powstał mój CoticX


thomasz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Punkta za relacje montażu sterów masz ode mła bo ubawiłem się sednie przy okazji zastanawiając czemuż to a czemuż nie poszedłeś w dobre sprawdzone np cane creeki.

 

Do dziś się zastanawiam. No cóż, człek uczy się na błędach. Nie zawsze co droższe to lepsze, choć z reguły tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@IvanMTB - jeśli piszesz o tych widelcach pod kątem  problemów z wyjęciem koła , to mój stalowy wspaniały custom widelec cr-mo ma taką samą przypadłość , a leżący obok wungiel  (większa niestety średnica rury)  ma większy rozstaw i pięknie pasuje ;)

 

na stalowym opona 622x37 nie przejdzie z zamontowanymi klockami, też muszę odkręcać albo klocek albo całe ramię ;)

 

Nope... Pisze pod katem niewymiarowej sterówki. Jeśli widelec ma malą pojemność albo jest przystosowany tylko do Canti lub Mini-Fałek to z normalnymi fałkami moze nie chcieć współpracować i nie rzutuje czy jest stalowy czy tytanowy czy z kloca Yeti ;)

 

Co zasie tyczy budżetowych, węglowych produktów to sam mam niezadobre doświadczenia z niby markowym i sprawdzonym Exotic'iem. Niby wszystko cacy ale jak chciałem wsadzić BURP'y w końce kiery coby zamocować rogi to sie okazało, że tak tam nasrutane żywicą że musiałbym szlifować i kombinować jak koń w piachu.

 

Z drugiej strony jak przez chwilę miałem w posiadniu przełajowego Ricza to sterówka była czysciutka i pełnowymiarowa w środku.

 

Przypadek? Czy kwestia tego że jednak płacisz Wasatemu Tomowi za dodatkową pare oczu na końcu Żółtej Linii Produkcyjnej?

 

W stalowych zasie widłach, nawet z parszyweho hi-ten NIGDY nie miałem żadnych jazd z niewymiarowościa sterówki lub problemów z osadzeniem gwiazdki...

 

Sterów Hope nie objeżdżałem, za piasty dam sie pokroić i będę ich bronic jak Jagna cnoty. Najlepsze piasty jakie przyszło mi dotychczas używać...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomasz

 

pięknie pięknie :)   jak Ci się będzie nudzić to zmierzyłbyś wysokość suportu (podając wymiary opon ;) )  i wysokość górnej rury , pobieżnie patrząc to tak gdzieś w połowie długości było by 'miarodajne' ;)

 

Rafal, obiecane wymiary

14_wymiary.jpg

 

Opony Conti Cyclocross X King 700x35C (35-622) na ok 4 barach

Składanie budżetowego (na razie) stalowca dobiega końca.

Zostało jeszcze parę drobiazgów takich jak sztyca, redukcja do obejmy, nowe śruby do korby i na ten rok to będzie tyle.

Poważyłem elementy, całość wyjdzie lekko ponad 11kg. Szkoda, bo chciałem być w okolicach dziesięciu. 

 

Trochę fotorelacji:

 

1. Zaczynamy od druciarstwa

18.jpg

 

2. Patent na zatrzymanie pancerza - końcówka od regulowanej fajki

19.jpg

 

3. Sławne już stery. Zostawiłem sobie trochę zapasu sterówki na ew. dalsze przycięcie jak już się przymierzę ze sztycą

17.jpg

 

4. Przygotowanie pod owijkę

16.jpg

 

15.jpg

 

i owijka. Nie wyszło tak jak chciałem, muszę jeszcze poćwiczyć to owijanie...

20.jpg

 

5. Całość, póki co

14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Macz beter! :thumbsup:

Tylko dwa pytania:

1. w szosowych spdekach zamierzasz poginać w terenie? :teehee:

2. czy to szwajcarskie Alpy tak przebijają w tym balkonowym tle? Jeśli tak, to proszę pochwal się widoczkiem. :) Dla Ciebie to już pewnie normalka, ale nie każdy ma na codzień taki widoczek z okna. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos

 

1. Czujne oko wypatrzyło detal :) M324 które miałem, idą wraz z poprzednim rowerem do nowego właściciela. Zanim wypuszczę się w teren kupię coś nowego tylko jeszcze nie zdecydowałem co. Może coś doradzisz? Koniecznie z spd.

 

2. Widoki - a proszę:

 

a) widok z okna, fota chamsko przez szybę zrobiona minute temu

P4101432.jpg

 

b ) a tu z trasy rowerowej 

PC210889.jpg

 

P8110566.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zdjęcia kasują system... serio takie foty powinny być zabronione  :woot:

Te redukcje przedniej przerzutki powinny w sumie być z każdą zmieniarką w komplecie, mam tego kilka kompletów, nawet sprzedać tego nie idzie bo nikt nie chce.

Czy na fotce to owijka Fizik'a? Gdybyś jeszcze w przyszłości nawijał to polecam patent z żelową/jakąkolwiek miękką owiją na pierwszą warstwę a tego "fizika" jako że jest cienki na drugą - sposób na 2 owijki podpatrzony na paris-roubaix, jak dla mnie idealnie też sprawdza się w terenie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Może coś doradzisz? Koniecznie z spd.


Ja tam lubie najzwyklejsze M-520-ki lub 540-ki Można się wykosztowywać na wyższe modele, ale to przerost formy...nad naszym portfelem. Dobrze się wpina, wypina i co najważniejsze są trwałe, nie jak jakieś inne UbijaczeDoJajek 1,2,3, czy inne Time'y. ;)
Ważniejszy dobry but, co byś się na nim na śliskich, błotnistych podejściach nie ślizgał. Niestety nie wszędzie da się wjechać.
 

 

Widoki - a proszę:


525c36e82787d.gif

Podziękował :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na fotce to owijka Fizik'a? Gdybyś jeszcze w przyszłości nawijał to polecam patent z żelową/jakąkolwiek miękką owiją na pierwszą warstwę a tego Fizika jako że jest cienki na drugą - sposób na 2 owijki podpatrzony na paris-roubaix, jak dla mnie idealnie też sprawdza się w terenie 

 

Obecna owijka to:

http://www.planetx.co.uk/i/q/BTPXMRAS/planet-x-microfibre-anti-shock-bar-tape

 

Poprzednia była od Fizika. Obie są grube, o ile się nie mylę ok 3mm. 

Przy kolejnym owijaniu spróbuję twojego tipa :)

 

Ja tam lubie najzwyklejsze M-520-ki lub 540-ki Można się wykosztowywać na wyższe modele, ale to przerost formy...nad naszym portfelem. Dobrze się wpina, wypina i co najważniejsze są trwałe, nie jak jakieś inne UbijaczeDoJajek 1,2,3, czy inne Time'y. Ważniejszy dobry but, co byś się na nim na śliskich, błotnistych podejściach nie ślizgał. Niestety nie wszędzie da się wjechać.

 

Ok dzięki. Popatrzę. Buty mam dobre, tzn sprawdzone w terenie i jest ok 

Osobiście myślałem nad A530

http://www.bikester.ch/shimano-pd-a530-pedal-spd-250902.html

 

z jednej strony platforma a drugiej clip

 

 

 

A co do zdjęć, to rzeczywiście widoki są boskie a jeszcze większa satysfakcja, gdy wjedzie się tam rowerem bez pomocy kolejki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nie wychodzi tylko "za grubo"?

Wręcz przeciwnie, chwyt staje się pewniejszy,  można mocniej ścisnąć kierownicę. Jeśli przyglądałeś się ostatnio mojej szosówce, tam była dokładnie w ten sposób nawinięta owijka, raczej nie rzucało się w oczy, prawda?  :thumbsup:

Dodatkowo wspomniany Fizik jest dosyć trwały (jak na razie nic lepszego nie od niego nie trafiłem), nie brudzi się i nie zużywa jak większość korkowych a przy tym daje dosyć sensowną przyczepność.
 
Edit:
Poglądowo jak z grubością wypada:
owijka_1.jpg
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

nie jak jakieś inne UbijaczeDoJajek 1,2,3, czy inne Time'y. ;)

 

 

 

 

 

 

Masz coś do tajmów Adamos? PD-M505 zarżnąłem w 6 i poł kilo kaemów, podstawowe Aliumy przejeździły ze mną prawie 20k i dopiero miały luzy... Ale fakt, kranki to padaka jakich mało.

 

Moim zdaniem pedacze z jednej strony z platformą a z drugiej z klikiem to zawracanie gitary... No ale oczywiście każdemu w/g potrzeb i fantazji...

 

Sam swego czasu jeździłem na podwójnej owijce ale od czasu jak odkryłem owijke PRO Gel Smart Silicon przestałem tak robić...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Masz coś do tajmów Adamos?

 

Miałem kiedyś Atac, nie pamiętam dokładnie która wersja, ale tanie nie były. Za to fajne, żółte... ;)

Przyeabałem raz w asfalt (wcale nie za mocno) podczas szlifa, jak mnie jeden Pan Niedzielny chciał swoim SuperLanosem na warzywko szpitalne przerobić i pedał był do wywalenia.

A zwykłe M520 nie takie rzeczy już przechodziły. ;)

 

Ritchey'owe owijki też całkiem "opasłe" są i fajnie amortyzują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wciąż nie mogę zdecydować, które popychacze wybrać.

Byłem nastawiony na A530 bo zimą na lodzie nie wyobrażam się bycia wpiętym

Z drugiej strony zasugerowany propozycją adamosa przypatrzyłem się bliżej opcją z clipami z obu stron:

 

540stki:

http://www.bikester.ch/shimano-pd-m540-pedal-spd-251030.html

 

785:

http://www.bikester.ch/fahrradteile/pedale/shimano-spd-pedal-pd-m785/302233.html

 

780:

http://www.bikester.ch/shimano-deore-xt-pd-m780-pedal-spd-302215.html

 

wszystko w podobnych cenach... pomożecie? Będzie między nimi jakaś różnica w łatwości wpinania/wypinania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak jak pisze Adamos - 520 miały od zawsze najlepszy stosunek ceny do jakości , ale być może Tobie podejdą czarne optycznie, Po prostu weź CZARNE i tyle (czyli ostatnie  w kolejce) jeśli możesz "zaszaleć".
Co od półplatform - przerobiłem te 530-tki w górach na wyprawach gdzie potrzebowałem czasem stopie odpocząć od butów i na prostych łatwych jechało się w... klapkach :D
I zawsze mnie szlag trafiał bo w normalnych butach na trudnym odcinku trafiałem butem nie tam gdzie chciałem. 
Druga rzecz - te platformy bardzo słabo trzymały i musiałem je "podostrzyć"
A trzecia - dwie pary (moje i żony) padły szybciej niż kaseta w rowerze ;)
Dziś wiem, że albo spd albo platforma. Kompromisy są .... takie sobie

Co do łatwości wypinania - są specjalne bloki ale ja tam zawsze się ich bałem, po prostu wyregulujesz sobie sprężyną jak Ci odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu weź CZARNE i tyle (czyli ostatnie  w kolejce) jeśli możesz "zaszaleć".

 

A nawet są czarne i to w dobrej cenie:

http://www.bikester.ch/shimano-e-pdm520-pedal-spd-251017.html

 

Właśnie wymyśliłem, że na zimę na upartego można dokupić nakładki:

 

http://www.bikester.ch/fahrradteile/pedale/shimano-pedalaufsatz/5522.html

 

podziękował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Cotica!

 

W kwestii pedałów SPD i ich użytkowania zimą - powiem Ci, że z moich doświadczeń to już nie ma takiego wielkiego znaczenia, jeśli jedziesz faktycznie po lodzie. Czy w SPD czy na platformach - i tak daleko nie ujedziesz :D Potrzebujesz wtedy opony z kolcami.

 

Natomiast po 2 latach poginania w SPD mam poważne problemy żeby w ogóle sensownie pedałować na jakichkolwiek platformach - mózg i tak stara się ciągnąć pedał w fazie ruchu w górę i co chwilę odrywam nogę od pedała.... Także w SPD da się jeździć po śniegu, a po lodzie to tylko w kolcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... zastanawiam siętylko nad jedną jedyną pierdółką (tzn ja bym się nie zastanawiał ale że to dla Kolegi z Górami w Tle ;)) Czy przypadkiem nowe XT-ki z racji swojego kształtu z boku nie będą się mniej rysowały (czyt: mnie traciły czarny). Może nie to że się nie rysowały ale ich powierzchnia styku z glebą jest mniejsza (to żebro na środku) a tego czarnego w tle trochę zostaje.

ps: Ktoś by rzekł - westchnienia onanisty, ale to dla Kolegi,  mnie osobiście rura. Swoje customowe polerowane piękne frezowane korby zajeżdżam spokojnie butem i nie płakam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... zastanawiam siętylko nad jedną jedyną pierdółką (tzn ja bym się nie zastanawiał ale że to dla Kolegi z Górami w Tle ) Czy przypadkiem nowe XT-ki z racji swojego kształtu z boku nie będą się mniej rysowały (czyt: mnie traciły czarny). Może nie to że się nie rysowały ale ich powierzchnia styku z glebą jest mniejsza (to żebro na środku) a tego czarnego w tle trochę zostaje. ps: Ktoś by rzekł - westchnienia onanisty, ale to dla Kolegi,  mnie osobiście rura. Swoje customowe polerowane piękne frezowane korby zajeżdżam spokojnie butem i nie płakam
 

 

"kolega z górami w tle" :) podoba mi się :)

 

Co do schodzenia farby to mnie również to rura. Jedyne co mi było by szkoda, to ramy. Reszta niech robi co chce.

520stki zamówione, CZARNE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...