Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitou Minute - problem przy serwisie


aflo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

PS W jaki sposób odsyłałeś ?

 

Pierwsze napisałem do nich, odpisali żebym przysłał z wypełnioną z ich strony internetowej kartą gwarancyjną. Wysłałem pocztą w piatek we wtorek było już u nich.

Ogółnie 98 zł w plecy przesyłka. Nastawiałem się na wymianę. Ciekawe jak to odkręcili????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem teraz jeszcze do CRC żeby może jednak nowy amor mi przysłali.

Odpisali że ten jest w pełni sprawny, a do odkęcenia śruby potrzebny był pistolet pneumatyczny.

Najgorzsze jest to że miałem taki pomysł żeby podjechać w warszatu samochodwego i to zrobić. Ależ jestem złyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!

Stracony czas i kasa, ale przynajmniej teraz wiadomo na przysłość co z takim fantem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócił do mnie. Śruba odkręcona.

Zdemontowałem górne golenie. Gąbki były nasączone, ale bez rewelacji. Z prawej lagi wyleciał olej tak jak pisałem wcześniej, a z lewej nic. Tylko w środku znajduję dużo czerwonego smaru.

 

f6f17e1c60d06af2m.jpg

 

64cd8327b2e077f6m.jpg

 

 

Co to za smar???

Zostawiłem go - tylko teraz pytanie czy wlać od spodu w lagę oleju (16ml) czy tylko ten sam smar ma być???. Mam olej syntetyczny 15W

 

Edytowane przez aflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar może się mieszać (kiedyś nawet serwisanci Manitou mieszali smar z olejem i takim czymś smarowali ślizgi), olej rozbryzgowo smaruje goleń i jest przez nią zaciągany do góry na ślizgi .

W przyszłości wystarczy olej, a jeśli smar, to Manitou ma taki :

http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/manitou-m-prep-grease/rp-prod36081

 

Tylko do goleni nie wlewaj oleju do tłumika.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko do goleni nie wlewaj oleju do tłumika.

 

Do goleni wleję 15W bo taki mam, wiem że wg instrukcji powinien to być syntetyk 5W/40, ale nie mam takiego. Do tłumika w przyszłości pójdzie Motorex Forkoil 5W

 

Uginając amortyzator  (na razie jeszcze nie zamontowany w rowerze) słychać dość głośną pracę tłumika. W porównaniu do obecnego w rowerze  Recona Silver Minuta pracuje głośniej. Minute mogę zablokować, więc w tłumiku jest wystarczająca ilość oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nie chce wierzyć w konieczność stosowania pistoletu pneumatycznego do odkręcania śruby w widelcu. Jak przykręcać w takim razie? 

 

Miałem ten sam problem w R7. Śruba kręciła się z trzpieniem. Po mocniejszym napompowaniu śruba wykręciła się. Przesmarowałem ją i wkręciłem z wyczuciem. Przy następnym odkręcaniu problemow już nie było. 

 

Co do tego smaru, potwierdzam - zamula pracę. Wskazany jest sam olej (5W-40 syntetyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czerwony smar też trzaba usunąć z wnętrza górnej goleni, tam gdzie jest ta stalowa sprężyna?

Nie. Sama sprężyna i co za tym idzie wnętrze górnej goleni powinno być nasmarowane smarem stałym. O ile dobrze pamiętam w instrukcji serwisowej użyto słowa "hojnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj zacząłem robić serwis Mańka Minute Pro 2013 i tak jego końca nie widać. Robiłem wg tego tutoriala: http://mtbikes.pl/artykuly/warsztat/serwis-amortyzatora-manitou-skareb-comp-air-2005-r-z-tlumieniem-tpc/ i po drodze napotkałem na kilka problemów, mianowicie:

1. Idzie gdzieś otrzymać śubę trzymającą pokrętło blokady (na imbus 2mm), bo miałem już ją wyrobioną i długo się dziś męczyłem, żeby ją odkręcić

2. Ile ml oleju do tłumika trzeba wlać dokładnie, bo wg instrukcji 87mm, lecz co włożę miarkę do goleni to nie widzę ile tego oleju tam jest i rozumiem, że ten olej wlewamy gdy tłumik jest max wysunięty z goleni?

3. Po złozeniu amora i wsunięciu goleni dolnych do górnych i wlaniu oleju do obydwu otworów nie mogę wkręcić tłumika do goleni dolnej, gdyż za każdym razem chowa mi się. Ściskałem też amortyzator, rozciągałem, ale tłumik tkwi w środku jakieś 3/4cm nad miejscem, w które muszę dokręcić go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...