Skocz do zawartości

[rower] Canyon Nerve AL (27.5)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza się dość często, że w amorkach fabryka dała zdecydowanie za mało smarowania. Czyli trzeba to sprawdzić bo amor jest nowy i czysty więc jaki problem zdjąć lagi i sprawdzić ile jest oleju. Ma być tyle ile trzeba i serwis ma mieć o tym pojęcie. Sprawdzić smar na uszczelkach i gąbki smarujące. Nie wiem gdzie kupujesz bo to dziwne, że jeszcze się uchował ten Trance ale jak mają profesjonalny serwis to powinni Ci to zrobić bez dyskusji i wciskania ciemnoty, że nie trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że 7tyś za Trance 2 z 2015 bez mykmyka to żaden szał.

Jak doliczysz sztycę robi się pod 8tyś w wypadku najtańszych modeli.

 

Założenie mykmyka to nie problem w Giancie i bez względu czy to będzie Reverb czy Contact Switch Gianta.

Zestawy do zalewania Reverba Giant dawał z rowerami które w tego reverba są wyposażone.

Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby kasować klienta za założenie sztycy którą u mnie zakupił.

 

Co do wyboru Trance 2 vs Trance 3.

U mnie w sprzedanych modelach 2016 jest remis więc nie każdemu ten mykmyk jest taki niezbędny.

Hamulce fakt na niziny ok, ale w góry szybko można je zagotować i wyraźnie tracą początkowy wigor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak pozwolę sobie na wtręt: w temacie dotyczącym kolekcji Gianta na 2016 pojawił się wątek o kołach Trance'a 2 (który nabrał tam burzliwego charakteru ;) ). Jako że część uczestników tej dyskusji udzielała się również i tam, informuję, że dzisiaj u jednego ze sprzedawców Gianta uzyskałem informację, że rzeczone koła to OEM-owe DT Swiss, produkowane w wersji dla Gianta i sprzedawane pod jego marką. Zakładając więc nawet, że jest to coś zbliżonego do niższych modeli kół, nie powinno być aż tak tragicznie. Proszę o weryfikację, jeśli ktoś dysponuje lepszym źródłem.

 

Dodatkowo, ważenie L-ki wskazało c. 13,52 kg (bez pedałów, rzecz jasna), wobec czego można przyjąć, że nie jest źle jak na FS-a ze switcherem (dla przypomnienia - np. Spectral AL 5.0 z Reverbem wg producenta -13,3 kg). Co wytrwalsi odchudzacze zapewne bez większego trudu dojdą do 13 kg z pedałami. Jest ku temu, jak się wydaje, spory potencjał. Niemniej, jak na mnie, rower całkiem lekki i poręczny (choć nie rzucałem nim, więc nie wiem czy tak do końca jednoznacznie mogę to stwierdzić ;) ).

 

@slawekTE: być może Cię zainteresuje, że jak dla mnie (wymiary 182/86) rozmiar L jest nie tyle idealny, bo to należałoby sprawdzić w jeździe, ale... hmmm... jedyny wchodzący w grę. Większy będzie za duży, mniejszy sporo za mały. Takie jest moje stanowisko.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda ta garstka niusów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jako sprzedawca Gianta powiem Ci Siewco, że ktoś Cię buja w temacie oemowych kół DT dla Gianta. Nie w tym przedziale cenowym.

 

Są to koła pokroju firmy Formula.

Larum o kołach podniósł Rafał który swoją drogą kupił rower u mnie. Trzeba sobie zdawać jednak sprawę, że mimo stosunkowo wysokiej ceny (w ogólnym ujęciu cen rowerów) za Trance 2 to ciężko w tym przedziale szukać hitów w stylu DT350 na pokładzie.

 

Osobiście OEMy które miałem w Reignie 1.5 już dość mocno chwalone za sztywność zmieniłem na koła na obręczach NS Enigma Lite i jest cacy. Równie sztywno a około 300gram lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich ponownie. 

 

Zdecydowałem się na zakup wspomnianego wcześniej Gianta Trance 2 z 2015 r. Ostatecznie wydałem 7000 zł, bez myk-myka - cena może nie jest mega okazją, ale i tak sądzę, że to korzystny zakup. Rower jest świetny - Rozmiar L faktycznie OK. 

 

Dziękuję Wam wszystkim za dobre rady i jestem zobowiązany do pomocy następnym, którzy będę mieli wątpliwości, jak ja. Na pewne na będę dowiedział to forum regularnie. 

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też w lutym rok temu kupowałem i mam jeszcze paragon z kantoru jak wymieniałem zł na €. Wtedy płaciłem 4.16 zł teraz euro stoi po 4.40 zł, więc tak tanio jak wtedy to już chyba nie będzie.

Ale nie zmienia to faktu, że ja za swój rower płaciłem 1999€ a teraz kosztuje 2199€ a sezon tuż tuż :P Coś mi się wydaję, że cena nie spadnie. Pewnie dopiero po sezonie, jak będą czyścili magazyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy ktoś posiada Nerve'a 6.0 z bierzącego roku? Poważnie zastanawiam się nad zakupem bo stoi za 6299 - za tą cenę chyba nie kupię nic lepszego do moich potrzeb - jazda w terenie po mazowszu (kampinos etc) plus około 3 wypady rocznie w góry. Co więcej lubię robić trasy > 70km i zdarza mi się jeździć po twardej nawierzchni. Jedyne nad czym ubolewam, to że niestety tegoroczne kolorystyki nie urywają dupy a ciężko jest coś wywnioskować na podstawie zdjęć z oficjalnej strony - jeśli ktoś posiada i mógłby wrzucić fotki byłbym wdzięczny  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...