Skocz do zawartości

[rower] Canyon Nerve AL (27.5)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki według Was będzie lepszy rozmiar na 180 cm wzrostu i 85 długości nogi (m cz l)? Waham się między wersją 7,0 a 8,0 ale finanse są napięte. Warto dokładać do 8,0? 

Ja mam 181cm wzrostu i Nerva 8.0 w rozmiarze L. Jest idealnie. Testowo jeździłem też na rozmiarze M ale był stanowczo za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie ma ktoś z obecnych tutaj jakiegoś Nerve do obejrzenia w Krakowie? Najlepiej rama L, ewentualnie M.

 

W ogóle, może ktoś z Was się wypowie na temat mojego dylematu - będę wdzięczny za opinie :)

Rozważam takie dwie opcje:

 

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.3/24524/89320/#specifications

 

https://www.canyon.com/pl/mtb/nerve/nerve-al-6-0.html 

 

 

Jedna z różnic między tymi rowerumi to wielkość skoku - 120 w Nerve i 140 w Giant.  To duża różnica, jeśli chodzi o tripy po górach, lasach, bez hopów, ale z bardziej stromymi i pełnymi kamieni, korzeni tras?  

 

Co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z różnic między tymi rowerumi to wielkość skoku - 120 w Nerve i 140 w Giant.  To duża różnica, jeśli chodzi o tripy po górach, lasach, bez hopów, ale z bardziej stromymi i pełnymi kamieni, korzeni tras?  

 

Co sądzicie?

 

W fullach nie tylko rozchodzi się o skok co też o geometrię. Nerve to XC a Trance czy Spectral to AM. Oczywiste, że na tych drugich pojedziesz sprawniej, pewniej i szybciej na zjazdach. To co chcesz kupić czyli Nerve 6.0 jest zwyczajnie słabe za prawie 7,5K. W podobnej cenie być może będzie Trance 2 LTD. Dużo sprawniejsza i lepsza maszyna do tego co chcesz robić. Tym bardziej, że jesteś z Krk gdzie jest Giant i ma dobrego przedstawiciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Co prawda jest to mój pierwszy post na forum natomiast tematy i wątki śledzę od wielu lat. Bardzo dużo mi pomogły i nauczyły  :)

 

Ale do rzeczy. Prosiłbym Was o pomoc. Planuje z nowym sezonem 2016 zakupić rower. Do tej pory jeździłem na hardtailach między innymi merida big nine 900, rama 23", zdecydowana większość osprzętu zmieniona.

Teraz porzyszedł czas na fulla, nie ukrywam, że posiadanie takowego jest moim marzeniem od wielu wielu lat ;) Zainteresowałem się modelem Canyona: Nerve 9.9 AL. Z konfiguratora wyszło, że odpowiedni rozmiar dla mnie to XL (194 cm wzrostu, 93 cm przekroku, 100kg wagi), czy faktycznie będzie ok ? czy gdy usiąde na rowerze, ugnie się tłumik, to nogą pedale będzie prawie wyprostowana ? tam jest sztyca reverb.

 

A może polecacie inne modele innych marek ?

 

Co do mojej charaktersytyki jazdy to staram się unikać ubitych dróg, wybieram wszystkie te gdzie jest błoto dziury korzenie żwir górki etc. to jeśli chodzi o tereny wokół Gliwic. Wypady w góry też, może nie co tydzień ale są :)

 

Z góry dziękuje !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 16K. Nerve 9.9 Al kosztuje 12.499, myśle, że za chwil parę troche jeszcze stanieje. Poza tym, ja nie zamieniam hardtaila. HT zostawiam. Ale dzięki, muszę to przemyśleć, czy faktycznie nie iść w kierunku spectra, bo może faktycznie nerwus to będzie to samo co mam plus troszkę bujania na muldach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki bo zerkałem na LTD. Tego HT wziąłem w cudzysłów bo to full xc z małym skokiem. Wprawdzie to 29er ale i tak Ci go nie polecę tym bardziej jak zostawiasz sztywniaka. Zadaj sobie podstawowe pytanie co chcesz robić i czy Spectral lub Strive to nie będzie właśnie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę. Full ma być do jazdy naprzemiennej z HT. Do jazdy po bezdrożach, lasach, hałdach tu na ślasku i w góry np zjazd z czantori etc.Ale nie tylko do zjazdu, on ma też wyjechać ! :)

Poza tym, znam zalety HT i raczej z nich nie zrezygnuje i ostatnio poznałem przyjemność full'a i tak długo odkładany wydatek mocno przybrał tępa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...