Skocz do zawartości

[bidon] Specialized Purist czy Camelbak Podium?


dejtrejder

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem wczoraj 2 sztuki camelbak podium w nowej wersji 2014r i mam mieszane uczucia bo zaraz potem odkryłem coś chyba lepszego: bidon contigo z systemem auto spout:

http://www.szumgum.com/bidon-rowerowy-contigo-devon-750-ml.html

Używa ktoś tego? Rozwiązanie z otwieranym ustnikiem wydaje się rewelacyjne do jazdy w terenie: zawsze czysty ustnik, wolny od błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie genialne jako produkt dla użytkowników do lat 3.

Pić na rowerze nie przechylając głowy, to prawie jak oddychać nie ruszając płucami.

Kwestia przyzwyczajenia a ma swoje plusy bo w trakcie picia nie tracisz kontroli nad prowadzeniem.Bezpieczeństwo się kłania :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.szumgum.com/bidon-rowerowy-contigo-devon-750-ml.html

Używa ktoś tego? Rozwiązanie z otwieranym ustnikiem wydaje się rewelacyjne do jazdy w terenie: zawsze czysty ustnik, wolny od błota.

Hej.Używałem Contigo Devon Insulated przez chyba  2 dni..tyle wytrzymałem z przeciekającym bidonem,bidon nie był wart ułamka ceny za którego go kupiłem.Teraz używam bidony camelbak i gorąco polecam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wszystkie bidony jakie się tu poleca są to plastiki co oznacza,że woda czy jakiś inny płyn w tym ustrojstwie ma posmak plastyku blee.

Polecam bidony aluminiowe szwajcarskiej firmy Sigg,ale jak mówi powiedzonko dla każdego coś miłego :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś Camelbacka w nowej wersji?

Na aledrogo już są od jakiegoś czasu w różnych kolorach. Ja zamówiłem logo clear przynajmniej się nie ma na nim co ścierać.

Hej.Używałem Contigo Devon Insulated przez chyba  2 dni..tyle wytrzymałem z przeciekającym bidonem,bidon nie był wart ułamka ceny za którego go kupiłem.Teraz używam bidony camelbak i gorąco polecam :thumbsup:

Dzieki za informację, czyli nie mam czego żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak zawsze odkręci kota ogonem,przecież wiesz o co mi chodzi,bidony z tworzyw sztucznych zmieniają posmak płynu w szczególności w upalne dni jak słonko przygrzeje.

 

 

Walt, jak tak mało wiesz na dany temat to po co w ogóle się odzywasz? Nie jest hańbą czegoś nie wiedzieć, ale hańbą jest gadać o tym czego się nie wie i nie sprawdzi. 

 

Poczytaj dobrze o wysokiej klasy bidonach z tworzyw sztucznych zanim napiszesz takie brednie.

 

Np. Specialized Purist Hydroflo którego jestem użytkownikiem ma wewnątrz powlokę z czegoś w rodzaju włókna szklanego, co powoduje iż nie zmienia i nie nadaje żadnego smaku ani zapachu napojom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości lekko w moim Camelbacku Podium było czuć tworzywo i zmieniał się smak wody, kilka razy go umyłem i podczas użytkowania czasem dodawałem saszetkę izotoniku Activlab ISO Active i już nie czuje nic zapachu tworzywa bidonu. Nawet gdy już dłuższy czas nie rozrabiałem izotonika zapach całkiem przeszedł i po nim i po tworzywie, czuję tylko normalny smak wody.

Jedyne minusy dla mnie to że piach osadza się na ustniku i że za mocno bidon siedzi w moim koszyku Specialized Rib Cage (z tego co pamiętam model) trochę ciężko wyjąć.

 

Wysłane z Tapatalk za pomocą Samsung Galaxy Note 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walt, jak tak mało wiesz na dany temat to po co w ogóle się odzywasz? Nie jest hańbą czegoś nie wiedzieć, ale hańbą jest gadać o tym czego się nie wie i nie sprawdzi. 

 

Poczytaj dobrze o wysokiej klasy bidonach z tworzyw sztucznych zanim napiszesz takie brednie.

 

Np. Specialized Purist Hydroflo którego jestem użytkownikiem ma wewnątrz powlokę z czegoś w rodzaju włókna szklanego, co powoduje iż nie zmienia i nie nadaje żadnego smaku ani zapachu napojom.

Fakt nie znam się,nie skończyłem wyższej szkoły rowerowej ze specjalnością "Bidon"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdzisz rekreacyjnie, po drodze zbierajac kwiatki i lapiac motylki, to moze taki ssacy bidon jest dobry i woda smakuje jak woda ale jak dymasz i siegasz po bidon, to uwierz mi, ze koncepcja ssania przez rurke jest wysoce nieporzadana. Plastikowy bidon sciskasz, dostajasz strzal plynu w usta, do koszyka i jazda. Delektowanie sie smakiem i  ciagniecie z rurki, to po rowerowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% zgody z Chrisem - w czasie jazdy byle szybko się napić i jechać dalej, bez zbędnych udziwnień i żeby było jak najłatwiej. Nie delektuję się smakiem i nigdy nie zwracałem uwagi, czy czuję jakiś plastikowy posmak, jak jestem zmęczony i spragniony to mi to obojętne :D Mam obecnie Camelbacka Podium, ale coś mi się "dziubek" ułamał (nie gryzłem go), ale i tak go wożę, bo działa nadal jak trzeba. 

 

Za to popsułem 3 bidony Elite, więcej ich nie kupię... Dwa rozwaliły się w takim felernym miejscu, że nie da rady go szczepić ponownie - po upadku odpadła taka górna część i bidon do wyrzucenia. Trzeci, termiczny też mi się rozwalił, bo w środku jest szklane wnętrze, które odczepiło się od pozostałej części i lata sobie swobodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe "podiumy" oczywiście walą plastikiem ale jest na to sposób. Wystarczy wlać do środka zaparzoną wcześniej i odrobinę przestudzoną kawę. Po wlaniu zakręcić, wstrząsnąć i niech postoi z godzinkę. Następnie wypłukać porządnie wodą. W efekcie bidon pachnie kawą - co akurat jest dla mnie akceptowalne przy pierwszym użyciu :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: Purist i Podium to dwa świetnie skonstruowane bidony. Ja akurat ze względu na dostępność wybrałem Podiuma pomimo wyższej ceny niż w przypadku konkurenta. Na koniec powiem tylko, że zadowolony jestem w pełni. Bidon łatwo się ściska, ustnik działa świetnie. Po zablokowaniu nie da rady uronić ani kropli napoju podczas przenoszenia bidonu. W każdym razie jedno wiem na pewno, nie wrócę nigdy do tzw. "zwykłych bidonów"

W zasadzie to tyle, dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze. Temat właściwie można zamknąć, chyba, że ktoś coś jeszcze chce dodać od siebie  :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...