Skocz do zawartości

[aplikacja android] nawigacja głosowa po śladzie GPS


Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś jakąś sprawdzoną aplikację na Androida, która ma funkcję nawigacji głosowej po wgranym śladzie GPS? Najlepiej jak będzie to możliwie najprostsza aplikacja z jak najmniejszą liczbą funkcji - chodzi mi wyłącznie o nawigację głosową po śladzie, do nagrywania tras i statystyk mam inną (Navime).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też szukałem takiej aplikacji, i udało mi się znaleźć TYLKO jedną :( Jako, że jest jedyna, jest daleka od ideału, ale z braku alternatyw uzywam jej od czasu do czasu. Jest to OsmAnd na Androida. Jest to generalnie rzecz biorąc nawigacja - kombajn z wielionem opcji, przycisków i guziczków, więc daleko jej do 'prostej'. Ba, niektóe funkcje ma tak zaszyte, że nawet z instrukcją ciężko się do nich doklikać :D Ma jednak różne funkcje dedykowane dla rowerzystów, oraz posiada nawigację głosową turn-by-turn. Ma jednak sporo wad, chociaż autorzy ciągle pracuja nad jej ulepszaniem i dość uważnie słuchają uwag użytkowników. Podsumowując:

 

 

Zalety:

  • nawigacja głosowa turn-by-turn
  • bogactwo opcji dla nawigacji samochodowej, rowerowej, i pieszej

Wady:

  • czasem potrafi podpowiadać za późno, jak jedziesz leśną drogą ~40km/h to możesz nie zdążyć zareagować
  • nawigacja zdaje się (chociaż jeszcze tego nei rozkminiłem) określać kierunki skrętu (lew/prawo) względem orientacji telefonu, a nie kierunku ruchu. Z tego powodu czasami gdy jedziesz np. w kierunku północnym, a telefon masz umieszczony w kieszeni tak, że jest zwrócony ekranem w twoje prawo (na wschód), przed skrętem w lewo potrafi powiedzieć 'zawróć' zmiast 'skręć w lewo'. Zanim się zorientowałem, kilak razy wjechałem w niezłe błoto :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś fajnie działało to w google maps. Ja byłem bardzo zadowolony.

Można było na kompie wyznaczyć trasę zapisać w swoich mapach a potem odtworzyć w nawigowaniu głosowym.

 

Teraz niestety jest lipa albo ja nie potrafię tego zrobić. Jak wyznaczysz sobie trasę dokładnie tak jak chcesz to możesz ją jedynie otworzyć w google maps engine a tam nie ma opcji nawigacji. Jedynie da się na nią patrzeć jak się przemieszczasz.

 

Pewnie chodziło ci o włożenie słuchawki do ucha zapięcie nawigacji w telefonie na kierownicę aby czasami zerkać i słuchanie komend głosowych.

 

Niestety tak jak powyżej napisałem teraz już jest lipa :(.

 

Do mnie osobiście wszystkie inne programy jakieś lotusy track budy i inne nie przemawiają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio szukałem czegoś podobnego. Po przetestowaniu kilku różnych (min. google maps - stara wersja, żeby widziała mapy) doszedłem do wniosku, że tylko Locus.

Testowałem wczoraj. Trasę ustaliłem pod Locusem. Nawigacja podaje jak i za ile skręcić. Telefonik na kierownicy i tylko od czasu do czasu wzbudzałem go aby podejrzeć mapę. Korzystam z wersji darmowej, ale kupuję pro. Powody Punkt w którym się znajdujemy jest w 1/4 a nie na środku ekranu. Znika baner reklamowy więc mapa jest większa. Jest coś takiego jak wykres, dane z góry i pod górę. Rozumiem, że będę miał pełen podgląd podjazdów i zjazdów.

Dostęp do wielu map. Możliwość pobierania map i korzystania of-line. Gdybyś podczas testowania miał jakiś problem pisz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hobson A do tego prowadzenia "turn by turn" trzeba jakoś specjalnie tracka gpx przygotować? Co się dzieje jak nie ma skrętu na trasie a zwykły zakręt?

 

Nie, tracka GPX nie trzeba przygotowywać w żaden specjalny sposób. Ale nie pamiętam, co mówi na skrętach na 'skrzyżowaniu', a co mówi na zwykłym zakręcie.

 

 

 

Właśnie ostatnio szukałem czegoś podobnego. Po przetestowaniu kilku różnych (min. google maps - stara wersja, żeby widziała mapy) doszedłem do wniosku, że tylko Locus.

 

Locusa używałem do zapisywania śladu podczas chodzenia po górach i muszę przyznać, że aplikacja sprawowała się wyśmienicie. Jednak wtedy na pewno nie miała funkcji nawigacji głosowej - muszę sprawdzić jak to działa teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...