Skocz do zawartości

[łańcuch]Czy da radę wbić sworzeń młotkiem?


kox

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chyba jego małe rozmiary uniemożliwiają mi uderzanie z większą siła, chociaż wydaje mi się, że tak słąbo nie stukałem. Trudno taki mały gwóźdź ustabilizować.  Patrzyłem na filmikach to każdy używał czegoś większego. Co do tego przybijaka to jaka najllepsza będzie średnica czubka w porównaniu do pinu? Wydaje mi się że musi być jak najmniejsza to nie będę musiał sie starać, żeby był równo z pinem. Na jednym filmiku widziałem jak koleś prętem z zaostrzonym końcem przybijał  

http://youtu.be/BcmrnXjbqco?t=2m

  Jak takie coś się nazywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poszedł jeden skuwacz, potem drugi.Z resztą konstrukcja tych ząbków na łańcuch jest bardzo słaba. Wygląda mi to na aluminium, bo stal nierdzewna to nie jest raczej.

Konstrukcja jest odpowiednia i sprawdzona. Owe ząbki to blaszka o grubości około 2 mm a naciskając ją przekładnią ślimakową bez najmniejszego problemu przekraczamy siłę zrywającą.

Uwierz mi, że to jest stal bo osadzenie aluminium wstali za pomocą spawania jest niemożliwe. To dwie różne techniki spawalnicze.

 Na jednym filmiku widziałem jak koleś prętem z zaostrzonym końcem przybijał   Jak takie coś się nazywa ?

Punktak albo przebijak generalnie musi być to narzędzie wykonane ze stali narzędziowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...