Skocz do zawartości

[Rama] Wymiana ramy


marlotnik

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Mam pytanie mam 176 wzrostu czy coś koło tego no może 175 :D i moje pytanie: mam krossa A2 i rozmiar ramy L, wydaję mi się że jest za duża, bo krocze mam z 5 cm od górnej rury i zastanawiam się czy sobie nie kupić innej ramy, swój rower kupowałem w sklepie ale przez internet, w ubiegłym roku, bo chciałem mieć A2 bo spodobałą mi się, ale wcześniej miałem zwykły stary rower, bardzo chciałem mieć nowszy żebym nie musiał się męczyć i aby łatwiej pokonywać trasy z przyjemnością, ale teraz widzę jak ważne jest dopasowanie roweru do osoby, i gdybym miał kupować teraz no nie patrzyłbym na firmę choć, tylko na dopasowanie roweru do własnych gabarytów, i wygodnej pozycji. Ale przejdę może do sedna sprawy, otóż mierząc tą ramę okazało się że odległość od suportu do końca zacisku sztycy wynosi 53 cm, a do miejsca gdzie rura górna się zaczyna wynosi 48 cm. I wydaje mi się że L dla mojego wzrostu jest za duża i powinna być 17. Tylko która rama byłaby dobra do mojego roweru w miejsce tej ramy, robiąc rower pod wyścigi XC i maratony.Zastanawiałem się ramą scoota, lub gianta, ale nie wiem która rama będzie dobra, czy któraś z nich czy jeszcze inna. A może na razie jeździć na tej i jak zacznę z czasem modyfikować rower to dopiero zmienić na końcu. ? Co sądzicie Drodzy Bracia I Siostry znający się lepiej na rowerach jako doświadczeni kolarze i zawodnicy ? :) Bardzo proszę o pomoc :) 

 

Dziękuję za wszystkie porady i odpowiedzi ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa pokazuje absurd dotyczący rozmiarówek ram. Rozmiar L to jest 20" i piszesz, że masz 5 cm zapasu. Ja mam u siebie przy takim samym wzroście 19-ke i zapasu zero. Dla mnie ideał więc sam musisz wyczuć czy jazda jest zła czy nie. Jedno jest pewne czyli na pewno nie 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy jest dobrze bo dużo czytałem na temat ram, też tego ile powinno być zapasu pomiedzy kroczem a ramą i wszedzie przeważnie jest min. 10 cm. I Też wydaje mi sie że ta rama jest duża. Kiedy nie miałem jeszcze spd, jechałem w lesie w błocie i noga ześlizgnęła mi się z pedału i poczułem mocne uderzenie w krocze co nie było miłe. Prawdą jest że każda firma produkująca rowery ma inne rozmiary, czy to Kross, czy giant czy scott. Kupując rower miałem do wyboru scotta scale 970 za chyba 1900 zł ale przekroczył by mój budrzet dość mocno więc postawiłem na Krossa. Ale teraz żałuje, bo rower miał lepszy osprzęt z tego co pamietam jak Kross. Miał lepszą geometrię do ścigania, tarczówki mechaniczne napęd lepszy. Ale cóż człowiek na błędach się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum temat o doborze ram. 10cm przekrok? Proponuję wycieczkę do sklepu i przymiarkę do małego roweru i jazdę próbną. Co do ześlizgania nóg z pedałów to polecam przynajmniej noski przykręcić albo zakupić spd. W teren bez tego bym nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ześlizgania nóg z pedałów to polecam przynajmniej noski przykręcić albo zakupić spd.

Noski w teren - niezbyt szczęśliwie... Zębate platformy, albo spd.

 

Próbowałeś? Wiesz, kiedyś nie było spd tylko noski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ramy, które byłyby dobre do kwoty 1000 zł.coś ze strony Scotta, gianta czy jaki jeszcze? Chodzi o ramę do xc.w tym roku chce zmienić rame na lepszą bo moja krossa jest na mnie za duża i mimo prób jazdy na nim chce ja wymienić. Dlatego proszę o porady w zakupię. I proszę nie pisać postów nie związanych z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądalem dużo filmów na temat kolarstea górskiego i najwięcej było wlssnie Scotta gianta cannondale lapierre. Dlatego myślałem Onich ale jeśli ktoś ma inne propozycje ram yakich do 1500 gram bo chce żeby była w miare lekka a zarazem dobrzr pochłania drgania i wytrzymała.może do 1000zł ciężko bedzie coś znalesc ale chocisz żeby była jak majlepsza do tej kwoty ma zawody.

Jeśli chodzi o koło to 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem z waga przesadziłem ale tak w granicach 1500 gram znajdę jakąś fajną ramę :) mam nadzieje. myślałem że jak dużo jeżdzice to wiecie jakie są dobre ramy, jakie macie swoje własne doświadczenie w tym temacie itd. 


Zapomniałem dodać że rama musi być pod vki bo obecna która mam to właśnie level a2 i albo wezmę inna pod vki albo też krossa tylko 17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się okazało że musze wymienić ramę na mniejszą bo obecną mam za duża: 21 cali czy L a ja mam 175 wzrostu i 80 cm wysokość od stóp do Krocza. Więc i tak musze wymienić i tak. Znalazłem na allegro 2 ramy: http://allegro.pl/bardzo-lekka-rama-kross-level-a2-takze-pod-vki-i4001648851.html oraz http://allegro.pl/rama-kross-level-a2-rozm-s-17-cali-i4068756874.html. Czy jeśli mam ten sam rower tylko 21 cali wszystko będzie pasować do 17 cali czy nie za bardzo ? Bo nie chce wydawać kasy na próżno jak ma mi nie pasowac :/ Dlatego nie wiem czy jest sens się w to pakować ? Bo może okazać się że nie będzie pasować pod względem rozmiaru i części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@marlotniku, wybacz ale skąd Ty? Filmów się naoglądałeś, rower chcesz, pomocy chcesz a .... nie czytasz. Wyraźnie Ci napisał beskid, że jedno jest pewne - 17" będzie za małe a Ty z taką ramą i pytaniem. No hola!
Tak, większość tu ma swoje ulubione marki, swoje ulubione ramy ale bardzo często wynika to doświadczenia nabytego, z wiedzy czego chcemy a co nam nie leży, co mieliśmy i nie chcemy mieć a do czego wracamy. Ty piszesz o potłuczonych jajkach a ani słowa o wyciągniętym kręgosłupie czy bolących nadgarstkach. Ramę przede wszystkim dobiera się na długość a nie wysokość (to tzw mocne uogólnienie)
Skoro pod V-ki to żadne taperedy i inne "nowości" tylko szukać na allegro:
- górna rura (tzw rzeczywisty wymiar w poziomie) około 580 - 590 mm
- podsiodłowa do 420 mm (od osi suportu do przecięcia z górną rurą)

ps: a bardzo uogólniając - 18" lub M - takiego rozmiaru bym szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy- no masz rację, z tym co  napisałeś ale nie znam sie jeszcze na rowerach tak jak Ty i inni na tym forum. Chciałbym czerpać satysfakcje z jazdy dlatego tyle pytam. Fakt faktem kręgosłup boli od jazdy i nadgarstki też, za bardzo pośpieszyłem się z kupnem roweru i to był mój błąd bo wygląd to nie wszystko. Najpierw przymiarka, potem przejażdzka, osprzęt są najważniejsze a nie wygląd.Teraz już wiem czego szukać i dziękuję za odpowiedż i radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

luz, luz. Szukaj i wrzucaj a zawsze ktoś Ci tu coś podpowie.
Co do tego czy dało by się z 21" na 17" tego samego modelu ramy przełożyć klamoty - tak. Jedyne co to pewnie pancerze i linki pójdą do wymiany (inne odległości pomiędzy oporami pancerza na ramie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie tylko aż tyle kasy nie mam. A rame musze mieć pod V brakei. Bo w A2 są zwykłe hamulce a nie mam budżetu żeby ich zmieniać. na razie będę jeździł na tej abz czasem może sprzedam rame albo cały rower i kupię inny pod wyścigi Xc. Zobaczymy co czas pokaże. Niepotrzebnie temat zaczynałem, ale dziękuję wszystkim za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...