Skocz do zawartości

[aplikacja] zamiast Endomondo:Navime, Moje Trasy, Bike Computer...inne


Gość PiotrowskiGD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PiotrowskiGD

Witajcie.

 

Czytam forum, ale czas idzie naprzód i wiele sugestii wcześniej gdzieś zawartych - mogło się zdeaktualizować.

 

Szukam aplikacji podobnej do Endomondo, ale czytając w kilku wątkach sugestie niektórych forumowiczów - okazuje się, ze Endomondo jest potwornie niedokładne, ma sporo wad, jednak jest najbardziej popularne i to chyba główna jego zaleta.

 

Nie używałem wcześniej podobnych aplikacji, świeżo zainstalowałem: Endomondo, Moje Trasy,Navime, Bike Computer...

Nie wiem na jakiej się skoncentrować, aby najdokładniej pokazywała całość jazd rowerowych.

Tu - podobno - Endomondo jest okrutnie niedokładne, zwłaszcza że korzysta z Google Maps - poprawcie mnie jeśli się mylę, a "bliźniacza" aplikacja Moje trasy działa chyba w podobny sposób i jest autorstwa Google+.

 

Jakie sugestie, sprawdzone porady..?

 

 

 

Dodam, ze korzystam z systemu Android, a telefon to Sony Xperia J.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem Cardio Trainer (http://www.noom.com/cardiotrainer/about.php), na pewno dokladniejesze od Endomondo ale strona www jest raczej skromna no i bazuje tez na GoogleMaps. Jesli nie zalezy Ci na web'owym interfejsie (czyli publikowanie treningow) to polecam zapoznanie sie z programem Locus - ma mozliwosc dogrywania roznorakich map (offline'owe wektorowe, roznej masci online'we, ktore mozna zbuforowac na karcie SD), a oprocz samego nagrywania trasy posiada tez funkcje nawigacji - wiecej na stronie http://www.locusmap.eu . Treningi mozna oczywiscie wyeksportowac do .gpx'a i opublikowac gdzie badz (np. na stronie Endomondo).

 

Powyzsze aplikacje maja jak dla mnie o tyle przewage nad pozostalymi, ze oprocz progu dokladnosci zapisywanego sygnalu GPS mozna wybrac czestotliwosc zapisu co 1s (a w Locus'ie dodatkowo jeszcze co ile metrow ma byc zapisany punkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Dziękuję Wam za sugestie. Na razie przez chwilę przetestowałem Endomondo. Trochę mi się nie podoba, ze nie pokazuje prędkości jaką jadę, tylko czas.

 

Ponadto zauważyłem, ze pomimo zapauzowania - czas doliczył do ogólnej jazdy. troche bez sensu. Chyba, ze ja jakiś błąd wykonałem.

 

Jutro przetestuje wskazane przez Was aplikacje.

Dzięki za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze http://strava.com/

 

Ogólnie:

MotionX GPS - całkiem mi przypasował ale ma tę wadę, że zerowa integracja z webem (tylko eksport gpx/kmz). To co fajne to to, że można offlineowo wgrać sobie mapy googla, openstreetmap itd.

 

Strava - chyba najbardziej obiecujące. Premium diabelnie drogie (abonament) ale znów w większości premium to tylko zbędne bajery.

 

SportsTracker - interfejs webowy we flashu == odrzuca z miejsca

 

SportsTrackerLive - android only, interfejs do uploadu beznadziejny, appka nie wiem

 

Endomondo - próba zaimportowania ~30 gpxów zniechęciła mnie totalnie do tego (nie da się importować na raz, trzeba połączyć w jeden plik gpx z wieloma trackami... ale i wtedy endomondo poległo na imporcie - trwał z pół h i nie raczył się zakończyć; nie wykrywa próby załadowania duplikatów tracków)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Dzisiaj przetestowałem jednocześnie 3 aplikacje. Wszystkie na odcinku łącznym 25 km

- Endomondo

- Moje Trasy (MyTrack) od Google

- Bike Computer

 

O Endomondo nie będę wspominał bo to dla większości użytkowników benchmark - punkt odniesienia.

bardzo przypadł mi do gustu zarówno Bike Computer jak i My Track

My track działa bez zarzutu - wskazuje z dużą dokładnością - niestety muszę jeszcze trochę się przyzwyczaić do obsługi na www. Nie jest tak automatyczna jak Endomondo, bądź ja jeszcze nie poznałem jego wszystkich funkcji. w każdym razie In PLUS.

 

BikeComputer - dobry, ale z niewiadomego zdla mnie powodu nie zapisał dwóch ważnych odcinków, a to oznacza, ze albo ja coś źle obsługuję, albo nastąpiła zwiecha w zapisie.

 

niebawem oblookam Navime - to polska produkcja, tym bardziej mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam.Runtastic Mountain Bike i jak dla mnie rewelacja. Mapy open street do zapisania z poziomu aplikacji. Wiec do dzialania nie potrzebuje neta tylko gps. Mi odpowiada najbardziej pomimo wypróbowania wyzej przez innych wymienionych.

 

Wysłane z mojego Xperia Neo V za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ aplikacje "biegowe" w rodzaju Runtastic mam już przerobione, postanowiłem przetestować programy, z którymi nie miałem styczności. Na pierwszy ogień poszła Strava.

 

Przy pierwszym kontakcie aplikacja urzekła mnie tym, że jest zaprojektowana specjalnie dla ludzi, którzy biegają i jeżdżą na rowerze, przy czym nie mam na myśli możliwości wyboru jednej z dwóch czynności, ale to, że od samego początku tworzono ją pod tym kątem. Dzięki temu np. w banalny sposób można jednym kliknięciem wyświetlać treningi tylko z jednej czynności; takie udogodnienia widać na każdym kroku, co jest mega wygodne. Oczywiście, jeśli ktoś tylko jeździ, może spokojnie zignorować część dotyczącą biegania nie tracąc nic na funkcjonalności.

 

Sama aplikacja, zarówno od strony www, jak i końcówki w telefonie, jest bardzo prosta i czysta graficznie, co dla mnie stanowi plus, bo zazwyczaj telefon mam wrzucony do kieszeni, a gdy go wyciągam na chwilę, np. stojąc na światłach, to bardziej niż 1000 danych upchanych na ekranie wolę zobaczyć np. dystans wielkimi wołami na pół telefonu.

 

Aktualnie bawię się tym programem, więc zobaczymy, co wyjdzie na dłuższą metę, ale na chwilę obecną do jego zalet, względem endomondo można zaliczyć:

 

-STREFY PRYWATNE

ustawiasz sobie np. dom, czy pracę i nie musisz się martwić tym, że ślad GPS prowadzi prosto pod twoje drzwi

-sprzęt

możesz dodać kilka par butów, rowerów etc. a potem w prosty sposób zobaczyć jaki dystans pokonałeś na tym konkretnym sprzęcie

-czas treningu i czas poruszania się oddzielnie

na endomondo możemy ustawić autopauzę i wtedy mamy tylko czas poruszania się, albo ją wyłączyć i mamy czas od początku treningu, do jego końca. W Stravie mamy jedno i drugie - wiem, że dla wielu to pierdoła, ale strasznie mnie to w endo irytowało

-możliwość tagowania aktywności

dzięki temu łatwo oddzielimy starty w zawodach od codziennych treningów, czy wycieczki "po bułki"

-blokada pauzy w aplikacji na telefonie

oprócz odblokowania ekranu, trzeba odblokować pauzę i koniec aktywności - bardzo ciekawe, szczególnie, że parę razy zdarzyło mi się "tyłkiem" poprzestawiać coś, czy wyłączyć program

-podgląd trasy ostatnich treningów w domyślnym widoku aplikacji - łatwiej znaleźć konkretny trening, widząc gdzie się odbywał

-możliwość eksportu wszystkiego za jednym zamachem, importu do 25 plików naraz

-po zakończonym treningu możliwość podejrzenia vmax, czy wykres prezentujący prędkość i wysokości podczas całego treningu

-możliwość ustawienia treningów jako prywatnych (widocznych tylko dla nas) i udostępnienia komuś konkretnego treningu za pomocą linku, bez konieczności zmiany ustawień prywatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sports-Trackera używałem jeszcze za czasów Symbiana. Gubiło sygnał, olałem. Później przeszedłem na Endomondo (2012) z importem wszystkich tras ze Sports-Trackera - chodziło dobrze. W 2013 używałem tylko i wyłącznie Endomondo + polarpersonaltrainer.com 

 

Aktualnie, olałem Endomondo i zacząłem używać aplikacji Polar Beat razem z serwisem Polar Flow i paskiem Polar H7 z Androidem 4.4 na telefonie Google Nexus 5. Dopiero teraz widzę, jakie Endomondo jest mierne. Jeżeli ktoś chcę używać programu do zapisywania czasu i tras to Endomondo jest aplikacją najbardziej efektywną i przyjazną. Jak ktoś chce już coś konkretniej potrenować, polepszyć swoje wyniki itd. to Endomondo będzie aplikacją również do tego stosowną - problem jej polega na tym, że wszyscy na niej jada aktualnie... i nie ma w niej nic oryginalnego. 

 

Ja od siebie polecam Polar Beat, ale tylko z Androidem 4.3 wzwyż - niżej nie zainstalujecie jej. 

 

P.S

Dla ludzi którzy latają rekreacyjnie do lasu i z powrotem ze średnią 8km/h raczej aplikacja mierząca Twoje wyniki się nie spiszę ponieważ nie ma sensu wtedy monitorować tego wszystkiego. Mówię o HR, Kadencjach itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tak z ciekawości: udało Ci się wyeksportować z Polar Flow .gpx z zapisem tętna?

 

Ja aplikacji na smartfonie używam teraz raczej na krótkie trasy: dojazdy do pracy, "spacerki" rodzinne lub do 20 km. ;-) Endomondo lub Strava.

Na dłuższe wypady to jednak wolę licznik rowerowy z GPS, pomiarem tętna/kadencji.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRAVA to czego potrzebujesz. Prosty interfejs, dokladne zczytywanie, planowanie tras i eksport gpx, tcx, masa statystyk, segmenty - czyli odcinki na ktorych mozesz sie scigac sam lub z wieloma innymi.

Wczytujac np. tracka z maratonu Strava rozpoznaje, ze w tym czasie na tej trasie jechaly inne osoby ktore tez wrzucily tracka. Daje to mozliwosc wielu porownan.

 

Dodatkowy bonus to obecnosc wielu zawodowcow np. Michala Kwiatkowskiego,  mozna zerknac jak jezdza pro  ;)

Generalnie wyglada na to ze srodowisko kolarskie wybralo i jest to strava, reszta bedzie sie marginalizowac. Jak szukasz kogos kto ambitnie podchodzi do tematu to najwieksza szanse masz ze spotkasz go na stravie.

 

A gdy komus malo stasow to moze polaczyc strave z veloviewer.com i wtedy kazdy maniak statystyki bedzie w raju. VV daje bardzo duze mozliwosci analiz, porownan, filtrow, kontroli podstepow na segmentach itp itd.


jest jakaś aplikacja do której mogę sobie wgrać mapę w formacie gpx i mi ją otworzy ?

tak oruxmaps na androidzie. Najlepiej sciagnac mapy ump waw, tak zeby dzialalo offline, wtedy do tego bez problemu wrzucasz gpxa czy tcxa i masz naniesiona na mapie trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowa wersja bike'a - magazynbike.pl w zakładce TRENING pokusił się o porównanie dwóch potentatów czyli Endomondo i Stravy. Bardzo ciekawe spostrzeżenia.

Osobiście od początku użytkuję Strave, spodobał mi się interfejs użytkownika (prostota, chociaż teraz zaczynają sporo "modzić") co nie jest już bez znaczenia w moim wieku (parę lat wcześniej jakoś wszystko było prostsze  ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...