Skocz do zawartości

[aplikacja] zamiast Endomondo:Navime, Moje Trasy, Bike Computer...inne


Gość PiotrowskiGD

Rekomendowane odpowiedzi

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego navime, którym rejestruję trasę pokazuje mi 1500 m podjazdów,  po zaimportowaniu gpx do endomondo jest 700 m a w bikemap jest 900 m ??

Oczywiście navime pokazuje wg zapisu i map, ale różnice nie są istotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runtastic Mountain - używam tego ze względu na mapy (cyklo i open street) w wersji pro dostępne offline. Kilku moich znajomych poleca strave, ja jakoś nie przekonałem się. A jakby ktoś chciał coś bez funkcji społecznościowych z rejestratorem trasy to CycleDroid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego navime, którym rejestruję trasę pokazuje mi 1500 m podjazdów, po zaimportowaniu gpx do endomondo jest 700 m a w bikemap jest 900 m ??

Oczywiście navime pokazuje wg zapisu i map, ale różnice nie są istotne.

Może różnica wynika z różnych profili wysokości tych serwisów? Nie powinno tak być, ale się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz spróbować ustawić strefę prywatną tak, żeby znajdowała się nie dokładnie pod Twoim adresem, ale gdzieś w sąsiedztwie tak, żeby objąć Twój adres swoim zasięgiem, ale nie zahaczać o segmenty,  na których Ci zależy.

 

Jeśli chodzi o inne aplikacje to wiem, że endomondo ma trasy (ale nie segmenty) a sports tracker wprowadził bardzo niedawno możliwość ścigania się z duchem, więc też musi mieć coś na kształt segmentu albo trasy - ale jeszcze nie sprawdzałem jak to działa dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Orientujecie się który portal umożliwia import gpxa via mail? Tj wysyłam maila z gpxem na określony adres i zostanie on zaimportowany w portalu webowym danej aplikacji?

 

Edit:

 

To co znalazłem, szukam dalej:

 

- strava, można wysłać na upload@strava.com z zarejestrowanego adresu email, doda się do profilu użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości endo czy coś innego to dzisiaj zrobiłem test. Tą samą trasę biegu z dzieckiem nagrałem w endo i w sports-trackerze. Jakie wnioski? Endo zapisuje dane co 9-10s, trzy punkty w odstępach 10s a 4 po 9s potem od nowa. Sports-tracker zapisuje dane co 3s. Wniosek jest tylko jeden. To jest dla aktywności bieganie. Może kiedyś jak nie zapomnę zrobię eksperyment z jazdą na rowerze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kiedyś sparzyłem się na Endomondo, poza tym nie lubię nachalnej reklamy i wciskania mi tego, co mają "wszyscy". Mam w telefonie 2 aplikacje, które odpalam jednocześnie: Navime i OruxMaps. Navime jest łatwa w obsłudze i po polsku, jednak gdy telefon się zawiesi (miałem takie przypadki gdy robiłem zdjęcia albo Android zaczął się sypać) to niestety tracimy trasę. Wady tej nie ma Orux, w którym można dodatkowo zrobić sobie mapki offline http://warczaceszprychy.pl/article,show,14,nawigacja-turystyczna.html . IMO wystarczy przybliżenie 15, bo 16 zajmuje znacznie więcej MB a praktycznie zawiera niewiele więcej szczegółów. Zrobiłem sobie mapki z OpenStreetMap CycleMap , bo są tam zaznaczone szlaki rowerowe :icon_cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...