Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego XXera ... gdziekolwiek byle wewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

@MikeSkywalker specjalnie dla ciebie

I to rozumiem!

Piękne, ponadczasowe dzieło które cieszyć będzie kolejne pokolenia miłośników rowerów we wnętrzu. Piękne ze względu na bogatą kompozycję jak i poziom umiejętności fotograficznych  :thanks:

 

Na pierwszym planie dominuje tęczowy wiatraczek przymocowany do kierownicy roweru z amortyzatorem klasy Zoom a plastikowy, zielony liść na plastikowej łodyżce jest tą przysłowiową wisienką na torcie. 
Złośliwi pewnie powiedzą że takim rowerem nie jeździ się na masy krytyczne tylko na innego typu parady ale im z wyjaśnieniem spieszy czarny worek na zwłoki leżący na niebieskiej suszarce. 

I nagle cały idealistyczny obraz kobiety - dziecka kwiatu wiozącej na swojej srebrnej strzale pokój całemu światu zwija się i kurczy niczym ogrodowy wąż nawinięty na bęben. 

TA KOBIETA TO MORDERCA  :woot:

Nie zdziwiłbym się gdyby we wnętrzu widocznego w tle plastikowego wiadra znalazła się jakaś piła, śrubokręt czy inne narzędzie zbrodni. Jestem prawie pewien że czarno-żółty uchwyt widoczny po prawej stronie jest częścią nożyc do żywopłotu albo innego równie makabrycznego narzędzia do... dopowiedzcie sobie sami. Ja chcę ze smakiem skończyć kolację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shuvv: To jest kryptoreklama, a w zasadzie ordynarna reklama lekko okryta woalem pasji fotografowania. Pop-art jako taki jednak akceptuję i gratuluję ręki do kadru. A Scott to ten jegomość z torebusią pod siodełkiem, ale doszedłem tego tylko dzięki sponsorowanym linkom :027:

 

Ostatnio eksperymentowałem z radzieckimi technikami światłoczułymi i stosując odpowiednią mieszaninę roztworów udało mi się uzyskać obraz. Oto najlepszy, który starannie odsiałem spośród przytłaczającej liczby dwóch zdjęć. Obraz jest dwukrotnie powiększony w post-processingu, gdyż technika fotografowania wykorzystuje film o małych rozmiarach - przezroczystą gumkę, którą można zdrapać z wnętrza kapsla jakiegoś szlachetnego trunku. Zapraszam do oglądania:

25426690978056972756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojacie! Poraz kolejny, w tym właśnie wątku, dokonuje się przełomowe, światowe wydarzenie! Jeśli myślę, że się stało to, co myślę, że się stało, to djzatorze, po wprowadzeniu (przy pomocy owej tajemniczej mieszaniny roztworów) umysłu (pytanie: czy swojego?) w stan umożliwiający projekcję mentalną na płaszczyznę materialno-fizyczną, utrwalił pojawiający się w umyśle obraz na materiale polimerowo-syntetyczno-półprzepuszczalnym. Mamy pierwszy przypadek rejestracji obrazu pojawiającego się w myślach przy pomocy materiałów innych, niż kartka i ołówek! Chwilowo technika raczkuje, jedynie statyczne obrazy , niewyraźne, niczym w camera obscura, jednak jestem pewien, że niedługo w tej dziedzinie doczekamy się rewolucji takiej, jak za sprawą braci Lumiere! Jak widać, obecnie osoba dokonująca projekcji nie ma wyboru, jaki obraz ulegnie emisji - dlatego utrwalono przedmiot najczęściej pojawiający się w umyśle podmiotu emitującego. Zrozumiałe jest też, biorąc pod uwagę wiek oraz płeć tegoż, oraz łatwy dostęp do treści internetowych uważanych powszechnie za nieobyczajne, dlaczego drugi utrwalony obraz nie został opublikowany.

 

Proszę państwa, jeszcze tylko drobne dopracowanie  proporcji roztworu psychoaktywującego projekcje mentalne, opracowanie nośnika obrazu na bazie grafenu, kilka lat badań i miliony rubli dotacji, a mamy gwarantowanego kolejnego polskiego Nobla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze bicykle też są podekscytowane świętami? Mój rozebrał się jak do rosołu i ukradł mi światełka z choinki a później powiedział mi że zawsze chciał być choinką... WTF?!
Mam nadzieję że szanowna Komisja przymknie oko na przejawy jakiejkolwiek ostrości tego zdjęcia :)
20141224_150359.jpg

P.S.: Wszystkiego rowerowego, nierozciągających się łańcuchów i oby noga zawsze podawała!  :033: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj1190cie0020_zpsf493311d.jpg

 

Wesołych Świąt!  :033: 
W Nowym Roku życzę Wam drodzy współtwórcy tego wspaniałego tematu samych nieostrych zdjęć, nieudanych kadrów, pikselozy, mydła, szumów i czego tylko chcecie. 
Ach jak się cieszę że wśród mojego sprzętu foto którego w tym miejscu się wstydzę pojawił się Solid którym wreszcie mogę robić zdjęcia na poziomie  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kadr godny pochwały, mrSpock! Zdawałoby się, że na fotografii uwieczniłeś kompletnie chaotyczną kompozycję losowych przedmiotów. Wystarczy jednak uzbroić się w czujność - tęgie umysły już nie raz wstawiały tutaj swoje dzieła-łamigłówki, na których na pozór nie ma nic, a po przyjrzeniu się... Oczy mgłą zachodzą, a grdyka drży z przejęcia.

Zatem drogi Autorze, postanowiłeś kompozycję zbudować wokół rowerowej ramy tajwańskiego potentata z zatkniętą niczym chorągiew sztycą. Zastanawia mnie jednak ogólna tendencja germanizacyjna na zdjęciu. Przykłady? Giant to gigant po niemiecku, do tego jest on w barwach Zakonu Krzyżackiego. Po lewej kartonik z reBuy.de. Na pierwszym planie skrzynka niemieckiej lemoniady Kastell. Przez środek kadru biegnie rura, kojarząca się jednoznacznie z Zagłębiem Ruhry. Z drugiej strony mamy w tle stos portuglaskiej ceramiki Cinca, pudło po sprzęcie K2 Sports jakby z USA, na podłodze opony znanej wszystkim firmy Cheng Shin Rubber. Jednak nie germanizacja... globalizacja! Nie umiem zrozumieć większości rekwizytów: czarnego krzesła, ciemnych skrzynek, białej szafki, skośnej ściany... Kable w opakowaniu po kocu? Miej litość, Autorze... Czerwona waserwaga utwierdza mnie w przekonaniu, że fotografia trzyma wysoki poziom, ale pomimo wysiłków, stęków i potu na czole nie zdołałem przebić się przez symbolikę dzieła :( Zagubiłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nam ładnie obrodziło nam w wartościowe dzieła. Dysk na laptopie powoli się zapełnia bezmiarem wrzechrzeczy, jaką wy Towarzyszki i Towarzysze wrzucacie na wątek.

 

Jako, że w tak piękne, wiosenne, styczniowe popołudnie żal siedzieć w domu, i skoro kolega cukiniozamiastsiodłojezdny i po czubki uszu toruński*, tj. djzatorze, dokonał wyjątkowo zgrzebnej analizy, dotykającej zaledwie powierzchni bezmiaru fotografii mrSpock ...

... postanowiłem dokonać analizy fotografii Towarzysza m1x3r3k ze wsi Piaseczno za pomocą wiersza haiku

... uwaga nac00rviam

 

m1x3r3k ma palety

wiatr z lekka trawą powiewa

mój kot spadł z drzewa

 

* toruński - przymiotnik wieloznaczeniowy, przez mieszkańców Bydgoszczy uważany za wulgarny

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przerwa techniczna była... a myślałem, że ban za to zdjęcie 

 

@djzatorze - niezwykle wnikliwa analiza i zarazem bardzo trafnie podana lokalizacja, ta rura mnie zdradziła. Jednak udało mi się wywieść tą poziomicą nieco w pole, to nie ukośna ściana tylko podłoga, kadr jest nieco przekręcony a wszystkie graty ustawione na ścianie i suficie.

Pozwoliłem sobie nawet podesłać Twój post dziewczynie jako ostateczny argument za tym, że sprzątanie w jak to nazywamy "szpajziku" nie jest konieczne. Ograniczę się jedynie do oddania skrzynki do sklepu i wspomnianej poziomicy koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ach, przejrzałem ten temat kolejny już raz od deski do deski, od roweru w wannie po cukinię zamiast sztycy i cieszy tak samo jak za pierwszym razem a nawet lepiej!
Kolejne spojrzenie na przedstawioną tu sztukę pozwala dostrzec pominięte wcześniej elementy tych jakże wspaniałych dzieł i nagrodzić je głośnych och połączonym z najechaniem kursorem na mała zieloną strzałeczkę.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...