Skocz do zawartości

nowości rowerowe - temat zbiorczy


Synergy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się średnio podoba,progres oczywiście ogromny, ale do mojej najulubieńszej wizualnie rd 972 się nie umywa :P
Srebrnych komponentów nie lubię, chyba że polerka, przerzutka przód śmiesznie pogięta, długi wózek kojarzy mi się tylko z metalicznym dźwiękiem spadającego z korby łańcucha, a manetki wyglądają jak obite blachą.
Gusta i guściki  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe alivio będzie kontynuatorem jakości (jej spadku) obecnego alivio? :)

Powinni dopracować zakres luzów przerzutki, dać jeszcze "lepszą" gumę do tłoczków zacisków hydraulicznych i koniecznie popracować nad wyborem materiału, z którego robią te komponenty :)


Wszystko fajnie, gdyby tylko nie ten zacisk. Szkoda, że wzięli BR-M395 zamiast BR-M446 jako bazę. Poza tym, ciekawi mnie, czemu Shimano lansując tak mocno 10-rzędowe napędy postawiło jednak na 9 rzędów.

 

Ale co mnie bardziej dziwi, wypuścić koszmarne XTR i takie Alivio...

Oba zaciski = jeden szit w praktyce :)

 

Heblomanetki hydrauliczne to chyba średni pomysł ogólnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że design rządzi tym co ludzie kupują  :thumbsup:

Ładne zdjęcie korby. Sztywna oś...ani to zaleta, ani wada. Nie ma wersji z dwoma blatami, czyli nie ma sensu kupować dla mnie. 40 - 30 - 22 ? Strasznie miękko...ciekawe czy dobrali kasety, czy po prostu założyli że za tą kasę szybciej nie pojedziesz :D Nie sądzicie, że to ciekawy pomysł na strategię biznesową ?

 

Poczekajcie na ceny, obstawiam dwie stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba,tylna zmieniarka i kaseta do nabycia w najbliższym czasie jak tylko się ukaże  :thumbsup:  ja częściowo śmigam na Alivio,Deore i Sramie wszystko pięknie ze sobą współgra i trybi jak trzeba a wasz wstręt jaki zauważam przeniesie się na grunt typu aaaachhh i oooch jak wpadnie wam w dłonie i okaże się bardzo dobre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz opis Shimano Alivio 2015

 

Nowości jest nieco więcej. Poza shadow'em w tylnej przerzutce i piękną korbą:

- nowe oznaczenie grupy

- podzial Alivio na dwie części (podobnie jak XT i Deore): MTB i Trekking

- pierwsze w historii klamkomanetki hydrauliczne

 

Chwilę testowaliśmy Alivio 2015 MTB i wrażenia są ok, aczkolwiek bez rewelacji.


 

 

Ładne zdjęcie korby. Sztywna oś...ani to zaleta, ani wada. Nie ma wersji z dwoma blatami, czyli nie ma sensu kupować dla mnie. 40 - 30 - 22 ? Strasznie miękko...ciekawe czy dobrali kasety, czy po prostu założyli że za tą kasę szybciej nie pojedziesz :D Nie sądzicie, że to ciekawy pomysł na strategię biznesową ?

 

ale kto powiedział że tylko 40-30-22 będzie?

 

W Alivio 2015 będą dostępne dwa mechanizmy korbowe na sztywnej osi:

  • FC-M4050 - 40-30-22T, z logo Alivio, łożyska suportowe: SM-BB51
  • FC-M4060 - 48-38-26T, z logo Alivio, łożyska suportowe: SM-BB51

+ FC-M4000 - 40-30-22T, z logo Shimano, suport:  BB-ES25 na Octalinku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alivio 2015 będą dostępne dwa mechanizmy korbowe na sztywnej osi:

FC-M4050 - 40-30-22T, z logo Alivio, łożyska suportowe: SM-BB51

FC-M4060 - 48-38-26T, z logo Alivio, łożyska suportowe: SM-BB51

Dla mnie to trochę tutaj zepsuli... Brakuje mi tutaj przynajmniej 42-32-22 bo już blatu 44z nie oczekuje choć byłbym zadowolony z jego obecności w tej korbie. Wygląda na to że trzeba będzie zaopatrzyć się w same ramiona, a blaty już można kupować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40/30/22 Shimano wyszło naprzeciw posiadaczom 29" w słabszych konfiguracjach bo takich jest zdecydowanie więcej a i producenci rowerków wreszcie dadzą coś lepszego do ram niż Acerę :sick:  

 

a druga korba jest do trochę innych zastosowań....
śmigam na takich blatach z powodzeniem i nie narzekam na nie  :thumbsup:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@cichy o tym NSie huczy na FR (w odpowiednim dziale) od roku? :)
Co do korb - kwestia nogi i potrzeby, owszem możemy narzekać, że mało współcześnie, że na to 48 to trzeba mieć udo lub górę itd itd ale..
...jakoś kiedyś (nie tak dawno) jeździło się na 46/34/24 z kasetą 12-32 (A nie jakieś tam wynalazki 36z) i też się wjeżdżało (zresztą nadal się wjeżdża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2014 od NS Bikes nowa stalowa ramka Eccentrics z przeznaczeniem all-mountain i enduro pod koła 26'' jak i 650b.

 

http://nsbikes.com/a-tale-of-two-eccentrics,777,pl.htm

 

jak skończę jeździć w maratonach (może za rok/dwa) to zanabędę taką maszynę na Rychlebskie :-)

Aktualnie szkoda że jest tylko czerwono-niebieska dostępna. No i może poczekam aż 29" się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-biegowy, downhillowy SRAM X01

 

szczegóły: http://dirtragmag.com/sram-unveils-7-speed-xo1-downhill-drivetrain/

 

Dobry pomysł, powiedzmy sobie tak, Tutaj chodzi system X-Horizon, który wg mnie jest genialny. Wg mnie ogłosili to w najlepszym czasie, kiedy wyciekło 11sp XTR i zastało sporą falę krytyki.

Edytowane przez Synergy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...