Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem maszyna, którą sprawiłem synkowi. Mogę powiedzieć, chociaż nie dał mi nigdy jeszcze jechać, maszyna jest niesamowita.

Sam ze swoją, mogę teraz synkowi rzepy przy butach zapinać.

Rower uszyty na miarę przez osobistego serwismena z byłego Rometu Bydgoszcz.

Merckx1.jpeg

20180808_164900.jpeg

20180808_164934.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BigMonster napisał:

Tym razem maszyna, którą sprawiłem synkowi. Mogę powiedzieć, chociaż nie dał mi nigdy jeszcze jechać, maszyna jest niesamowita.

To chyba nie mourenx69 tylko cos innego, co to za model/rocznik ? Mourenx69 nie mial standardowej sztycy... a ten ma. No chyba ze to jakis starszy model.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze  dorzucę mojego Pana Edka. Były rowery na tle mebloscianek, wiec wydaje mi się ze zjdeica się nada :P

Edek.jpg

Fabryczny set Mourenx69

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waza napisał:

Fabryczny set z pedałami trailowymi? :P

Masz mnie ! ;-) No dobra, dokręciłem do niego Xt M8020 i koszyki Elite Vico ;-) Na te chwile przejechałem nim  jakieś 500m po domu :-P

Z detali,  geo  Endurance (choc rama w geo swojej jest duzo mnie Endurance niz u konkurencji), mozna upchnac  opony do 30C, rozmiar XL, wersja na Mechanicznej Ultegrze 11s, hydraulika (rs805 przedni posikał się w już w pudełku), ośki 12x100 12x142. Waga z tymi kołami i pedalunkiem cos koło 8400g (wazone na łazienkowym elektronicznym Zelmerze ) ;-)

Docelowo jedna zmiana, nowe koła czekaja juz kartonach, zestaw DT 240s, RR511 i sprychy aerolite.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Canyon Endurance mojej żony, rozmiar XS. Dokładny model ENDURACE WMN AL 7.0

Ze zmian, koła z aksium na vision 35 team, kaseta z 11-34 na 12-25, opony  Grand Prix SL na GP II 4000s, przerzutka tył na krótki wózek.
Waga z pedałami, koszykiem na bidon, oraz mocowaniem Garmina, równe 8.4kg.

Karobike.jpg

Edytowane przez Pulse
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.10.2018 o 21:29, Pegasus napisał:

DSCN9067.thumb.JPG.52d28cc76d25888b652069786ea2d218.JPG

Kuota Korsa Lite w nieco jesiennym wydaniu...

Zaszło kilka zmian  i waga spadła do 8.90 z pedałami (8.63 bez) :

Koł tył - Shimano Tiagra FH-4600 + Omega by Mach1 + 32h (1110 g) >>> Shimano WH-R500

Koło przód - Shimano Tiagra HB-4600 + Omega by Mach1 + 32h (897 g) >>> Shimano WH-RS20 (800 g)

Suport - Truvativ GXP >>> Accent BB-EX2 (111 g)

Opony - Michelin Dynamic Sport 700x23c (285 g x 2) >>> Duro Primera 700x23c (182 g)(P) + Duro Stinger 700x25c (202 g)(T)

dsc-0073_22.jpg

dsc-0078_24.jpg

dsc-0079_18.jpg

 

Edytowane przez Pegasus
za dużo zdjęć
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka zmian w okresie zimowym 

- nowe koła DT 350 na obreczach DT R 460 db

- opony Continental Grand Prix 4000 

- korba 105 7000

- klamkomanetki Ultegra 8020 z zaciskami Ultegra

- tarcze hamulcowe Ultegra

- suport Token Ninja Press Fit

Do wymiany jeszcze padały na typowo szosowe . Całość z pedałami 8 280 g

IMG_20190217_130459-1664x1248.jpg

IMG_20190217_130524-1664x1248.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  Jankesie, co do zdjęcia, może tak wyszło, ale jednak mimo perspektywy aparatu foto da się zgrubnie zmierzyć pewne rzeczy, masz siodło od kierownicy wyżej tak jak zawodowcy, czyli przynajmniej 20 cm :) czyli jeździsz na przymałej ramie jak zawodowcy, bo skoro tak musiałeś siodło podnieść to jesteś duży a jednocześnie kiera tak nisko, rama dla Ciebie krótka, garbisz się jak zawodowcy :)Twoja wysokość siodła od krawędzi górnej części opony to prawie średnica koła szosowego he he :) Nie martw się, ja jeżdżę z kolei na nieco przydużej dla mnie ramie, jak zawodowcy w latach 70 - 80, wtedy jakiś taki był trend, i mam siodło 5 cm nad kierownicą, a może i nie, ale kierownica ma dużą głębokość i na zjazdach zjeżdżam leżąc na przydużej ramie i  jestem bardzo aero :) 

Moja szosa na moje marne 175 cm wzrostu wygląda obecnie tak. bo skoro się chwalić to mam od niedawna inną korbę, mianowicie 53/39 Dura Ace 7800  zamiast poprzedniej cięższej FC r700 50/34 :) :

szosa.jpg

Edytowane przez freak78
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower nie jest za maly. Idealny dla takiego wzrostu. Mam 188 i jezdze na ramie, ktora ma bardzo podobny stack i reach (588, 401). Twoj Rose ma 591 i 402.

Rama nie wyglada zeby miala jakis gigantyczny slopping zeby tlumaczc to tak wysunieta sztyca.

Jak mozesz, to zmierz wysokosc siodla, od srodka suportu do gornej krawedzi, mierzonej po lini podsiodlowka/sztyca. Podaj rowniez jaka masz dlugosc ramion korby. Bo cos mi sie wydaje, ze siodlo masz sporo za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem.

Przemierzylem jeszcze sobie ta sztyce i  mam wysnieta na 26cm z 40cm calej jej dlugosci. Ponizej foto z innej perspektywy, z wysokosci mniej wiecej glowki ramy.

IMG_0066.jpg

Teraz, 1415chris napisał:

Rower nie jest za maly. Idealny dla takiego wzrostu. Mam 188 i jezdze na ramie, ktora ma bardzo podobny stack i reach (588, 401). Twoj Rose ma 591 i 402.

Rama nie wyglada zeby miala jakis gigantyczny slopping zeby tlumaczc to tak wysunieta sztyca.

Jak mozesz, to zmierz wysokosc siodla, od srodka suportu do gornej krawedzi, mierzonej po lini podsiodlowka/sztyca. Podaj rowniez jaka masz dlugosc ramion korby. Bo cos mi sie wydaje, ze siodlo masz sporo za wysoko.

Ok. Pomierze wieczorkiem. Ramiona korby mam 175mm. Wysokosc ustawiona na odczucie, czyli w dolnej pozycji noga na lekkim ugieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Jako ze temat siodła nie dawał mi spokoju zacząłem szukać info nr. ustawienia wysokości. No i co się okazało ze wg. różnych metod m.in. 88,3%, 109% przekroku siodło było ponad 5cm za wysoko (sic!). A tak mnie coś plecy pobolewały po niedzielnym wypadzie.

Jak mawiała moja ś.p. babcia mądrych ludzi to warto posłuchać. Dzięki koleżanki/koledzy za nakierowanie. Teraz już tylko ewentualna kosmetyka ustawień po kolejnej przejażdżce. 

Ponizej maszyna po poprawkach.

D2A63AF5-80E2-4306-810F-CA7B733E2FFE.jpeg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 1415chris napisał:

5cm? Siedzac na tak wysunietej sztycy pedaly pewnie byly poza zasiegiem :)

Przy twoim wzroscie i wnioskujac po wartosci przekroku, gorna krawedz siodla bedziesz mial na ok +/- 82cm mierzac od srodka suportu.

 

Jakoś 100km machnąłem w weekend :) A siodełko jest w tej chwili na 81cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszyscy moga spac spokojnie, siodlo masz na poprawnym poziomie :)

Ja mam 81.5cm ale kompensujac dluzsza korbe, mam 172.5, musialbym obnizyc o te 2.5mm.

Co ciekawe, po latach, na czuja, wysokosc mojego siodla stanela na 82cm. Co sie okazalo, bylo to bardzo blisko tego, co wyszlo po bike fittingu, 81.5 ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...