Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

28qyner.jpg

Kupiłem go u gościa z allegro po wytargowaniu się na 6200zł. Rower powystawowy "używany, ale praktycznie jak nowy" rzeczywiście w stanie nienaruszonym. Wydaje mi się, że to dobra cena za rower z karbonową ramą i 11s ultegrą (oprócz hampli shimano 105 i korby fsa). Jedyne co mnie martwi to ta korba gossamer. Wie ktoś gdzie w przyszłości dałoby radę kupić do niej zębatki? Bo szperam w internecie i nigdzie nie widzę, a nie chciałbym wymieniać całej korby na ultegrę z powodu braku zębatek do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć każdą zębatkę o tym samym rozstawie otworów, typ compact jak widzę. Takie tarcze robi np Shimano (niższe modele korb szosowych), BBB, FSA... Na pewno będzie problem by tarcza wyglądała stylistycznie dokładnie tak samo - o to będzie trudno nawet w ramach produktów FSA - bo zmieniają wygląd produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torebka podsiodłowa to bodajże ta https://velo.pl/akcesoria/torby-i-sakwy/author/s381. Wystarcza na zapakowanie smartfona typu galaxy s2, dokumentów, zestawu imbusów i kluczy. Co do zębatek to zastanawia mnie tylko czy tarcze od korb 10 rzędowych typu shimano 105 będą pasować pod łańcuch 11 rzędowy, bo jakby nie to, to bym się nie martwił zębatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj skończyłem remont mojej szosy więc się chwalę. Jest to FUJI Regis z 1985r. W 95% była kompletna jak ją kupiłem, brakowało tylko jednej z manetek poprzecznych hamulca. Została dobrana z innego zestawu. Rama była szkiełkowana i malowana. Napisy malowane. Koła robione od podstaw. Rower wygląda i jeździ jak nowy. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego.

 

 

12012311.jpg?1403592458

 

12012312.jpg?1403592458

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się wam moim nowym nabytkiem.

Jest to moja pierwsza w życiu szosa - Triban 500 rozm. 57

 

Pedały tymczasowo przełożyłem z MTBka Shimano m530, jak się dorobię wpadną M540 albo chociaż M520, jednak wolałbym M540.

 

Muszę też odłożyć na komplet czujników do Sigmy ROX 6.0 CAD żeby mieć na 2 rowerach, do tego koszyczki na bidon by się przydały i bidon dodatkowy.

Znajdę może koszyczki w kolorze niebieski mat? Takie żeby pasowały do niebieskich wstawek Tribana. Czy lepiej jednak jakiś czarny mat wrzucić?

 

QBCIrO4.jpg

 

Pierwsze pytanie: Czy tak ma być (zdjęcie niżej)? Przekos na przełożeniu 1x1, jakby zębatki z przodu były przesunięte w prawo względem kasety. W MTB jest to nie do przyjęcia, a w szosie nie wiem.

FIcjnP9.jpg

 

Pytanie 2: Przedni hamulec jest trochę luźny względem widełek, tzn można nim obracać względem widełek. Nie chcę go dokręcać na razie bo nigdy nie miałem styczności z  karbonowymi elementami w rowerze. Co z tym zrobić?

 

Spadła mi dzisiaj lampka, którą dołączyli do roweru, z kierownicy, gumka pękła. Lampki to jakaś tanizna i nadają się tylko do sygnalizowania, że jesteśmy na drodze, do oświetlenia drogi zupełnie się nie nadają.

Siodełko ujdzie jak na tani rower. Owijka nie jest najwyższych lotów.

Edytowane przez KartofeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...