Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawie to mam 186 cm (tak napisałem wyżej). ;) Nie wiem, ja siedziałam, brat mi pomógł mierzyć, zrobił to tylko raz, być może nie prawidłowo.

 

 

Szajbajk (ten YouTuber) w jednym z filmików podaje 3 metody na wysokość siodełka, jedną jest długość nogi minus 10 cm (czyli w moim przypadku to by było 79) od środka suportu. Z tym, ze ja dałem trochę wyżej, bo nogę miałem trochę zgiętą.

Ja widze ze wszyscy koledzy na liczbach sie opieraja. I slusznie. Ale po analizie geometrii ramy wynika ze dlugisc katalogowa TT do twojego wzrostu jest w przybizeniu prawidlowa. Ale skoro siodlo popchnales tak daleko do tylu to musialo Ci brakowac przestrzeni. Czy istnieje mozliwosc ze wyslano Tobie rowej z rama o nieprawidlowej wielkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże, że masz rame pospawaną z dwóch rozbitków. Zacznij od najprostszej metody, pięta wyprostowanej nogi (w obuwiu rowerowym) ma opierać sie na pedale w dolnym położeniu. Następnie usiądź w pozycji jak do jazdy, ustaw korby w położeniu poziomym i z czubka kolana spuść sznurek z obciążnikiem. Reguluj siodełko w poziomie tak aby sznurek przecinał oś pedału. Daj spokój z jakimiś pomiarami, wzorami i SzajBajkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat o pokazywaniu rowerów zmienił się na temat o bike fitingu :)

jest kilka wzorów i każdy z nich jest dobry ... z pierwszego lepszego kalkulatora wychodzi mi że pacjent powinien mieć ustawione mniej więcej tak:

 

post-166556-0-78089400-1461848622_thumb.jpg

Edytowane przez Leniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

temat o pokazywaniu rowerów zmienił się na temat o bike fitingu
 

hehe, sorry! ;)

 

Dostosowałem się do waszych uwag (zmniejszyłem wysokość siodełka i przesunąłem o 2 cm do przodu) i chyba jest lepiej. Chyba, bo ostatnią jazdę na niewłaściwej pozycji miałem 2 dni temu i wciąż mogłem odczuwać jej "skutki", a po drugie to jechałem z plecakiem, ok. 2 kg dodatkowego obciążenia (wiem, że na szosie to faux pas - zostało mi to z crossa).

 

Dziś bez obciążenia i plecy może i faktycznie mnie bolą, ale za to drętwieją mi palce, było znacznie cieplej więc założyłem letnie rękawiczki bez palców. Te zimowe są grubsze, a więc może mniej odczuwalny był ból (?), a poza tym miałem mniejszy nacisk na kierownicę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się IMO komponuje ze wszystkim białym, bardzo ładny set. Za dużo teraz tego czarnego w rowerach, samych miłośników idei Henrego Forda ostatnio widuję.

 

Natomiast osobnym tematem jest brudzenie się tych bieli i tutaj jest już kiepsko. Szczególnie owijka i siodło, ale koła też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

Mam wątpliwości czy wątek właściwy (z uwagi na napęd) ale chwalę się.

Przy wydatnej (kluczowej) pomocy IvanaMTB, z dużym wsparciem Kazafazy, Gienka - jak na zdjęciu - spłodziłem.

Czekam na opinie, sugestie i uwagi.

Pozdrawiam. 

post-178551-0-96539000-1462823140_thumb.jpg

Edytowane przez blady74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie celeste bo czerwien dodaje 5W wiecej mocy  :icon_cool:

Pewnie mi sie oberwie, ze choinka ale to moje wozidlo do pracy.

bf.1W7FD6HPN.jpg

 

sam właśnie kończę składankę BIANCHI, zdjęcie dość nie wyraźne, ciekawy jestem co tam założyłeś i ile cie wszystko wyniosło, jaka to rama ? kolorek fajny chodź nie w mój deseń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam właśnie kończę składankę BIANCHI, zdjęcie dość nie wyraźne, ciekawy jestem co tam założyłeś i ile cie wszystko wyniosło, jaka to rama ? kolorek fajny chodź nie w mój deseń

 

To maszyna do jazdy glownie do pracy. Generalnie to Infinito CV na campie Veloce. Praktycznie bez zadnego upgrau poza kolami Mavic carbone sls. Bardzo wygodna szosa. Wiele juz przeszla i ma sie bardzo dobrze.Pozdrawiam

Edytowane przez jacenty02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...