Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

 gratuluje zakupu. Ja ujeżdża alura 700 po drobnych modyfikacjach i też jestem zadowolony. Co do regulacji przez serwis to ja po zakupie sam wszystko ustawiłem bo jakoś niem mam zaufania do innych i wszystko śmiga jak należy. Rama na pewno nie jest mega sztywna w okolicach suportu.

Dzięki. I bardzo dobrze zrobiłeś moim zdaniem. Bo niestety w Dec fachowej osoby nie spotkałem. Chciałem podjechać to wyregulować jakiś czas temu w sobotę bo tydzień praca to dostałem odpowiedź że nie ma w tym momencie serwisanta który mógłby to dobrze zrobić. Teraz rower i tak jest na serwisie bo zaklinowała mi się prawa manetka no i chcąc nie chcąc musiałem oddać na gwarancję. Ale liczę że i tą przerzutkę zrobią teraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po pierwsze- pierwsza szosa w życiu a po drugie szczerze pokochałem ten rower ;) 

 

Cube Aerial 2011

Waga: 9,6 Kg

Napęd:
Przerzutka przednia: Shimano Sora FD-3403BL 34.9mm
Przerzutka tylna: Shimano Sora RD-3400GS
Korba: Shimano Sora FC3403 50x39x30T
Kaseta: Shimano CS-HG50 12-25T, 9-rzędowaŁańcuch: Shimano CN-HG53

 

post-131774-0-92900400-1460926927_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpecialajzd Diverge D'Alusio Smartweld
Taka maszyna zwana gravel bike.
Waga 9600 z pedałkami XT , koszykiem na bidon i licznikiem. Spodziewałem się bliżej 8,5kg
Na asfalcie i utwardzonych powierzchniach idzie całkiem nieźle, gorzej jest na głebokich piaskach i błocie - tu pomaga trochę zejście z barami w kołach do 4-5 choć producent podaje zakres 7- 7,5
Napęd Tiagra 50/34 z kasetą 32 jakoś mi nie leży , zwłąszcza ze nie mogę go ustawić tak by zarówno duża i mała tarcza obejmowała kasetę w całym zakresie - jak mam w XT w mtb.
34 to w terenie trochę mało a 50 za twardo.
Świeże hamulce nie działają prawie wcale ale mam nadzieję że się to zmieni.
Bardzo dobre wykonanie. Widelec z przebijająca się przez lakier struktura karbonu robi wrażenie. Dużym plusem jest wewnętrzne prowadzenie linek.
Wkładki zertz są ... przykręcane! Myślałem ze będą wkomponowane na stałe. Zatem co do ich tłumienia drgań mam pewne wątpliwości.
Napęd działa bardzo ładnie , delikatnie i płynnie. Wygodne siodło i kierownica z owijką i wkładkami żelowymi pod nią.
Do wymiany na pewno opony na agresywniejszy bieżnik , koła na lżejsze tak samo jak sztyca i siodło. Napęd chyba też ale to w przyszłym roku :)
Dobry uniwersalny rower do codziennego użytkowania , turystyki rowerowej - można przykręcić bagażnik i treningów objętościowych.
Zdjęcia robione oczywiście aparatem Golgiego.

post-1097-0-61332000-1461252860_thumb.jpg

post-1097-0-72138600-1461252880_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Witam.

Po wypadku na moim ukochanym Pinarello FP Quattro przestałem kochac szose i wytrzymałem dokładnie 1 rok ( sezon).

Kaski brak więc kupiłem takie coś ..

O dziwo jezdzi się wyśmienicie i juz kocham szose .

Całość na 105 ( pedała testowe ) , waga 8,200 . Jest szybki , stabilny i wygodny ( kurde wygodniejszy od Pinarello , dziwne ).

Pozdrawiam.

post-196004-0-81700100-1461275533_thumb.jpg

Edytowane przez Dragonorta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh szukałem alu ramy do malowania, koła miały być na starych Shimanowskich piastach 2200, a napęd max nowa Tiagra.

 

I co z tego wyszło:

7884aeb7565dff65med.jpg

 

TCR Composite L 2013 + seryjny widelec z carbonową sterówką

Koła Controltech Comp RM45

Gumy Michelin ProRace 3 service course

Manetki Campa SuperRecord 11

Przerzutka przód, tył, hamulce Campa Record

Korba FSA K-Force Light Carbon

Kierownica Ritchey carbon SuperLogic II

Mostek 3T ARX Team

Siodło SanMarco Ponza 295gr

 

Waga jak na foto (+ owijka bez pedałów 7,01kg więc myślę, że jest cacy.

 

I pomyśleć, że cały mój przejazd na szosie to jakieś 200m na znajomego stalówce :).

 

Od soboty robimy ogień :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...