Skocz do zawartości

[rozmiar] Giant Trance 27,5 L czy XL


HansKloss

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Pytanie dotyczy rozmiaru tegorocznego Trance.

Mam juz namieszane we łbie bo sam Giant podaje na swoich stronach 2 rozne rozmiary i ich L 20``  podobno to tak naprawde 19 i ma 48,5cm a XL 22`` tak naprawde ma 20`` czyli jakies 51cm

jesli chodzi o dlugosc Lka ma 620mm a XL 645mm dlugosci

Wzrostu mam 186-187 w przekroku jakies 88cm

co proponujecie ?

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.2/17688/74004/#geometry

 

 

 

http://www.giant-bicycles.com/cs-cz/bikes/model/trance.27.5.2.ltd/16469/70214/#geometry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze na czeskiej stronie Lka ma 19 cali czyli jakies 48,5cm a XL 51cm

kwestia taka czy te 48.5 cm styknie ?

policzylem ze do normalnej jazdy sztyca bedzie wystawała 25-26cm. nie za dużo?

a jesli chodzi o dlugosc to jaka powinna byc przy moim wzroscie mniej wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Prawie na pewno rozmiar M, L nie dosyć, że ma długą ramę to jeszcze wielki rozstaw kół, trudno było by ją zmusić do skrętu... jest po prostu za wielka .

Jednak tu pojawia się pewien problem - 18" to podsiodłówka 457 mm, a przy nodze 88 cm. wierzch siodełka powinien być w odległości 774 mm od środka suportu , sztyca 350 mm będzie za krótka, pozostaje sztyca 400 mm., i nie przyznawanie się w sklepie, że taką założyłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ta podsiodlowka mnie niepokoi. Wydaje mi sie ze bardziej dopasowana do mnie moze byc jednak L. Nie bede musial nic kombinowac, zmieniac sztycy, itd.. Zreszta mostek w tym modelu ma seryjnie chyba 70mm, co daje effective cockpit length na poziomie 690mm. Czy to bedzie za duzo jak na 181 cm wzrostu?

Obecnie mam kokpit w odleglosci 675 mm i odnosze wrazenie ze rower moglby byc nieco dluzszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz kupić rower żeby nie nie musieć nic kombinować ... długość ramy to nie wszystko, ten rower w rozm. L ma duży rozstaw osi, a to się przekłada wprost proporcjonalnie na zwrotność, jeśli chcesz jeździć taką krową to twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podają wagi bo nie ma się czym chwalić :) Generalnie to będzie ciężka maszyna,obstawiam jakieś 14-15 kg.Ciężki widelec,ciężkie koła,duży skok-trzeba będzie mieć trochę pary w ramionkach żeby tym sprawnie manewrować w ciężkim terenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...