Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że nie tyle o gwint, bo on ma mniejszą średnicę niż tłoczysko za tym gwintem, które ma na dodatek dość ostrą krawędź  Spróbuj coś podłożyć, np. owiń gwint i krawędź kawałkiem izolacji, posmaruj olejem i przejdzie bez uszkodzenia. Zobacz, czy nie ma zadziorów na tej krawędzi, gwintowana końcówka jest maszynowo zawalcowana i coś tam mogło się wystrzępić, choć nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę rozbierał amorka więc podzielę się obserwacjami, podejrzewam, że uszkodziłem oring podczas przeciskania go przez gwint.

 

Wysłane z Galaxy S6

 

 

Jeśli na trzpieniu będzie luźno pracował, to na pewno on. Tak czy siak, do wymiany dwa: mały uszczelniający trzpień i większy.

Przerabiałem to ostatnio  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zrobiłem serwis Reby DualAir RL (100mm skoku), jednak wydaje mi się, że coś poszło nie tak. Po skręceniu całości, ale jeszcze przed napompowaniem, amortyzator nie chciał się rozciągnąć do pełnego skoku (zatrzymywał się na 10% na czarnej podziałce).

 

Po napompowaniu komory pozytywnej (100psi) rozciągnął się do prawidłowej wartości - zdjęcie po lewej, jednak po napompowaniu komory negatywnej (95psi) znowu wrócił do pozycji 10% na podziałce.

 

Co sknociłem?

 

reba.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nic, napompowałeś za dużo :P Ewentualnie wlałeś za dużo oleju do negatywa. Widelec zaraz po serwisie pracuje na innych wartościach ciśnienia. Zmieni sie to z czasem. Np dziś robiłem serwis RVL solo, i miał nabite 80 psi. Jego rider jest większy ode mnie ale ja musiałem mu nabić 120 psi po serwisie, by pode mnie pasował.

 

Nie patrz na tabelki i na to ile psi wbiłeś. Napompuj tyle by SAG miał tyle ile uważasz za odpowiednie a jego praca cie zadowalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niech mi ktoś powie jaką funkcjonalność daje ten element zaznaczony na poniższym zdjęciu na czerwono.

Bo jest on zakrzywiony, przez co imo nie równo może się ułożyć i zarysować wnętrze

Ma on podtrzymywać tą srebrną podkładkę po lewej ?

 

Bez_tytu_u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja miałem ciekawy przypadek rebowy. Pacjent ok 2007-8 rocznik. Nie działa blokada. Spuszczenie powietrza, widelec blokuje sie w 3/4 skoku - diagnoza : Zeszczał sie :D

 

No to rozebrałem, co potwierdziło moją diagnozę, wylało sie sporo olej uz dolnych goleni od strony tłumika. Zrobiłem mu kompleksowy serwis, sprawdzam sprężyna działa poprawnie, tłumik także.

 

Poskładałem widelec, zalałem oleju w golenie, umyłem. Testuje ... brak blokady. I kto teraz stwierdzi co mu jest :D Zaczynam sprawdzać, flood gate, rożne położenia. Nic. Próba regulacji odbicia ( jak by to miało coś wspólnego :D ) No nic. Myślę padł tłumik. Ale po chwili męczenia tłumika kręceniem z pozycji open na close i tak w kółko kilka razy, kręceniem flood gatem zaczął sie blokować.

 

Prawdopodobnie, Co było widać po wnętrzu (niemal czyste gąbki i ogólnie czyste wnętrze), większość swego życia jeździł na blokadzie. Nie używana blokada, mogła sie zastać. Tak ze nie zawsze oring, brak oleju powoduje brak blokady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Rock Shox

Witam

Mam problem z przednim amortyzatorem Rock Shox Recon 120mm. Podczas dobijania usłyszalem pęknięcie i okazalo się, że pękła zaznaczona część na dole. I teraz moje pytanie gdzie mogę dostać taką część zamienną (strona, jak to się w ogóle nazywa). Na zdj zaznaczyłem gdzie to według mnie znajdować. I jeszcze jedno czy moze to będzie pasować co znalazłem : link : [LINK]

 

 

post-196591-0-73086800-1463432087_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Podkładka falista, zapobiega stukom przy powrocie amorka. Żeby się nie przesuwała dobrze jest ją przykleić na smar do tych elementów, między którymi leży.

 

Właśnie w jej temacie mam pytanie. Będę robił cały serwis Reby SA i mam podejrzenie, że podkładka jest uszkodzona (delikatny stuk amora przy podnoszeniu przedniego koła). Czy można ją wcześniej kupić aby na darmo nie rozbierać amorka ? A może jest jakaś alternatywa dla oryginału ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz tam dać nawet kawałek blachy pogiętej :P Byle sprężynowała. O ile pamiętam sprężyna nie jest dodawana do kompletu uszczelek. Na pewno idzie znaleźć, dobrać, tylko wymiary trzeba znać.

 

Na początek, o ile oryginalna nie pękła, możesz spróbować ją podgiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w jej temacie mam pytanie. Będę robił cały serwis Reby SA i mam podejrzenie, że podkładka jest uszkodzona (delikatny stuk amora przy podnoszeniu przedniego koła). Czy można ją wcześniej kupić aby na darmo nie rozbierać amorka ? A może jest jakaś alternatywa dla oryginału ? 

Szukaj czegos takiego.

http://nobistal.pl/pl/Faliste_podkladki_sprezyste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Mam nadzieję, że skończy się na podgięciu jej a nie poszukiwaniu zamiennika. Serwis w przyszłym tygodniu jak zbiorę całość "zabawek".

Pamięta ktoś średnice zewn. i wewn. tej podkładki ?


Może tutaj dałoby się coś wybrać:

http://www.induktor.com.pl/naprezacze-c-43.html

Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zrobiony. Trochę czasu zeszło bo absolutnie się nie spieszyłem co by głupot nie narobić ;-)

W sumie poszło bez przeszkód ale mam 2 pytania:

1. Z tłumika wylałem nie 106ml oleju a 96ml. Wytrzepałem wszystko co się dało. Ani kropli więcej. Zalałem asekuracyjnie 100ml świeżego i jak na razie blokada działa normalnie. Jutro zrobię małą przejażdżkę i potestuję samą pracę amora.

 

2. Druga sprawa to dziwne wgłębienie/otwór (technologiczny?) wewnątrz jednej z  górnych lag (nie pamiętam teraz której). Jest on w odległości kilku cm od "schodka" patrząc wgłąb lagi i ma dośc regularny kształt jakby małego prostokąta z lekko zaokrąglonymi rogami. Bez problemu wyczułem go palcem w czasie czyszczenia. Ktoś wie co to takiego ? Jakaś wada czy inna pozostałość fabryki ?

 

a21ab97833f32b67gen.jpgb5b5c02939aeb7e1gen.jpg

Edytowane przez Nastar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Z tłumika wylałem nie 106ml oleju a 96ml.

Ja zawsze leje na oko, mam w zadziszu mam tabelki. Widzę ile trzeba wlać. To proste, tłumik ma być lekko zanurzony, tam ma być lustro oleju. Oczywiście w przypadków prostych tłumików jak np MC z reby. Dodatkowo tłoczysko tłumika ma sie dać wcisnąć bez dużych oporów do końca.

 

A to wycięcie to jak wyżej, do wyrównywania ciśnień. Dlatego w Nowym SA nie można ot tak zmienić skoku, bo zmienia się pozycja tłoka i już nie wyrównują się ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wlewasz "na oko" ale masz trochę doświadczenia w tym. To był mój pierwszy serwis amora powietrznego w życiu ;-)

Poza tym - wkładając tłumik w goleń nie widać czy on się chowa w oleju czy nie bo od góry jest nakrętka. Miałem też przez chwilę zagwozdkę bo nie chciał wejść do końca ale przypomniało mi się, że czytałem na forum coś o blokadzie i po jej obróceniu wszedł gładko do końca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię serwis mojej reby 29 solo air 2014. Wlałem olej do tej lagi kaj tłumik, i tłumika nie dało się włożyć. Wchodził tak z 4/5 długości i dalej nie szło. W manualu ( https://www.canyon.com/download/manuals/RS_bluto_reba_Manual_english.pdf)na 25 stronie jest coś napisane żeby kluczem 8mm tą nakrętkę z góry przytrzymać w innej pozycji niż jest bo ona do pierwotnej wraca jak puścimy(Tak ma być?). Tak zrobiłem i wszedł. Skręciłem wszystko trochę napompowałem i jak uginam z całej siły amora to tak do połowy , max 2/3 się ugina. Za dużo do tłumika wlałem oleju? Bo chyba z 5x wlewałem bo się z nim mocowałem bo nie chciał wejść. W dolnych goleniach to w 1 było zero oleju ani kropli a drugiej z 15 kropel tyle że tylko samo dno kubeczka zakryło plastikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...