Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

nawet jak go obniżę to dalej będzie pracował tak samo ?

 

Oczywiście że ... Nie :P Proste widelec skrócony do 100 czy 80 nigdy w życiu nie będzie pracował jak 120. Jeżeli chodzi o płynność, to mu niczego nie braknie, zmieni sie natomiast charakterystyka pracy sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Widelec rock shox reba 2015 solo air 100mm

 

problem jest taki ,że widelec nie odbija do końca, jakieś 5 - 10 mm schowane jest

dopiera jak pompuje do ponad 100 psi, wysuwa się cały, pod moją wagę idealnie to 55 psi,

 

ogólnie amorek chodzi dobrze, macie jakieś pomysły co to może być

Edytowane przez Abihabi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2015 nie ma wentylka u dołu (chyba że to jakiś OEM), żeby wypuścić powietrze z negatywnej: napompuj widelec aż się cały "wyprostuje" następnie trzymając go w pozycji rozciągniętej spuść powietrze z komory głównej, następnie "porozciągaj" go kilka razy i napompuj do pożądanego ciśnienia.

 

Ps. przy tak niskim ciśnieniu przydało by się "doregulować" komorę główną tokenami. 

 

Ps.2. Ciśnienia w tabelce są tylko orientacyjne, prawidłową regulację przeprowadza się wyłącznie na podstawie SAG-u.

Edytowane przez radomir82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo możliwe że się mylę co do zaworka w Rebie

 

Mylisz się, Reba i inne mają ten zaworek pod śrubą jak wspomniał siejak1.

 

 

 

Tak jak Radek powiedział, w nowszych rebach nie ma już "serwisowego" wentylka. Nie da sie spuścić powietrza. Jedyna metoda, bez rozbierania to, tez jak Radek opisał. 
 

 

No właśnie cały czas jest, tylko ciut gorzej dostępny ;-) Bez rozbierania amortyzatora oczywiście da się spuścić powietrze od dołu - wystarczy odkręcić śrubę trzymającą szaft. Co więcej, napompować też się da, ale wymaga to zastosowania specjalnego adaptera.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że ten zaworek tam jest, mam nawet takie "szafty" na serwisie ;)

 

dbff69898d063d83med.jpg

 

Po prostu wydawało mi się że w którejś z ostatnich Reb nie było tego zaworka, ale patrząc teraz na listę części zamiennych, jest tylko jeden typ "szaftu" do danego modelu i skoku, także raczej na pewno mi się wydawało :D Albo po prostu pomieszałem z Pike :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siema

 

nadal mam problem z moją rebą ,że się zapada o te 5mm,

po spuszczenie powietrza od dołu problem jest rozwiązywany, ale już po paru km jazdy problem powraca,

operacje powtarzałem parę razy

 

jak myślicie, bo ja stawiam na uszczelki w sprężynie powietrznej ,że coś ulatuje do komory negatywnej (czy do tej gdzie wentyl jest przy dolnych lagach)

chodź spadku ciśnienia nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wg manualna producenta zrobiłem + wg tutorialu na początku tego tematu. Przez pierwsze 200 km wszystko działało ok, dopiero dziś wracając do domu zobaczyłem, że amorek jest dość twardy. Więc w domu spuściłem powietrze i przy próbie ściśnięcia schował się do połowy 120 mm skoku, a potem coś go blokowało, że nawet wieszając się na kierownicy nie mogłem go ani o centymetr ugiąć. Co do blokady to przy nabiciu 120 psi ugina się taka samo do połowy niezależnie czy blokada włączona czy nie.

 

Wysłane z Galaxy S6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...