Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jak rower zawieszę na przykład na stojaku to amor się rozsuwa te dodatkowe 2-3 mm.

wiesz kolo i ogolnie rower troche wazy wiec zawsze minimalnie sie rozsunie jak odciazysz widelec....

 

wazelina techniczna

gdzies cos bylo napisane ze wazeliny technicznej nie polecali za bardzo... wg mnie jak juz sie ma amorka lepszego to mozna troche zainwestowac bo te smary nie schodza na kilogramy tylko wystarczaja na kilka serwisow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiesz kolo i ogolnie rower troche wazy wiec zawsze minimalnie sie rozsunie jak odciazysz widelec....

 

Wiem, ale trochę mnie to denerwowało wiec pokombinowałem i udało mi się to zniwelować - spuściłem powietrze, odkreciłem tłumik, odlałem 3ml oleju (bo miałem trochę za dużo), z otwartą blokadą kilka razy ugiąłem amor do samego końca i rozciągnąłem do oporu, dokręciłem tłumik, napompowałem ok 125 psi (pod moją wagę) i teraz już jest ok.

 

 

 

Smar jakiś na oringi musi być, ale wystarczy wazelina techniczna + trochę oleju.
 

 

Na allegro jest RSP Slick Kick 50 ml za 39 zł więc chyba nie ma co kombinować z wazeliną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

USZCZELKI: Sprężyna powietrzna: 21x3,5 - 2szt główne uszczelki sprężyny - komory pozytywnej i negatywnej 10x3 - 1szt wewnętrzna uszczelka komory (-) uszczelniająca trzpień 25x2,5 - 1szt uszczelka górnego korka z zaworem   Komora tłumienia: 24x2,5 - 1szt tłumik odbicia, uszczelka utrzymująca olej w ladze 12x3,5 - 1szt tłumik odbicia, wewnętrzna uszczelka od dla trzpienia, również utrzymuje olej w ladze 22x2,5 - 1szt dolna uszczelka tłumika MC - zapewnia szczelność komory MC przy włączonej blokadzie skoku 25x2,5 - 1szt górna uszczelka tłumika MC/korka komory
Oringi kupowałeś w jakimś sklepie rowerowym ? Skąd znałeś rozmiary przejrzałem service manuala dla Recon Gold TK i nigdzie nie ma wzmianki o oringach i i ich rozmiarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oringi kupowałeś w jakimś sklepie rowerowym ? Skąd znałeś rozmiary przejrzałem service manuala dla Recon Gold TK i nigdzie nie ma wzmianki o oringach i i ich rozmiarach.

W firmie produkującej oringi, również nietypowe na zamówienie. Rozmiary zmierzone suwmiarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy jest ktoś w stanie wyspecyfikować komplet uszczelnień z wymiarami do reby sl solo air 29"?

Pogoda mocno rowerowa i trochę szkoda czasu na rozbieranie i pomiary więc chcę się przygotować przed serwisem.

Zestaw serwisowy trochę jest bolesny cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...