Skocz do zawartości

[serwis] Rock Shox Reba DualAir - kompleksowy serwis od a do z


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Metod pewnie jest kilka. Jak traci ciśnienie to na pewno sam to zauważysz a minimalnego wycieku próżno szukać bo jest zbyt wolny.

 

- jeżeli masz szczelną pompkę, napompuj 100 i zostaw z zakręconą pompką na kilka dni. tutaj zawsze jest ryzyko nieszczelności układu

- napompuj daną wartość np te 100psi i sprawdzaj co jakiś czas 1, 2 razy w tyg. ciśnienie niemal nie powinno uleć zmianom, +/-3-5 psi zależy od pompki, im dłuższy wężyk tym straty będą większe.

- jeździj, jak masz oring na goleni zapamiętaj początkowy sag. Jak spiernicza na pewno sag wzrośnie. Jak masz np dual air sprawa sie komplikuje gdy nieszczelna jest negatywna komora bo to ciężko wyłapać, pozytywną bardzo łatwo bo zwyczajnie sie widelec zacznie zapadać.

 

W widalcach ze sprężyna air np epicon jak masz nieszczelne oringi tłoka, powietrze dostaje sie do goleni dolnej przez co może powodować wypchanie uszczelki kurzowej. Nieszczelności uszczelek korka czy samego wentylka są raczej bardzo rzadkie, choć ja miałem trefny wentylek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o tą podkładkę. Wydaje mi się że ona ma zadanie uszczelnienia komory negatywne [?] Wymieniałem olej, a właściwie to dolewałem do dolnych goleni i wydaje mi się że teraz chodzi gorzej. W sensie jest twardszy. Może coś sknociłem. Wlałem do ob goleni po 15ml oleju Maxima 15W. Nasączyłem nim [olejem] gąbki i nasmarowałem uszczelki. Później wkręcając śrubę na wentyl zauważyłem że nie ma tej podkładki. Niestety w całym garażu jej nie znalazłem. wkręcając śrubę bez podkładki po raz drugi rozwaliłem ten "rowek", kołnierz, który nachodził na podkładkę. Wsadziłem tam oring troszkę większy niż podkładka i przykręciłem śrubę. Może gdzieś znajdę nową śrubę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem należy mi się bura :) To były przedmaratonowe emocje. Zawsze na ostatnią chwilę. Chodziło mi bardziej o tą podkładkę i jakie spełnia funkcje i czy to nie była uszczelka, a wcześniej [przed serwisem] miałem odpowiednie ciśnienia, bo chodził tak jak teraz. Widocznie o tym zapomniałem. Dzisiaj amorek spisał się doskonale na zawodach. Idealnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może inaczej zadam pytanie.

Kto widział bebechy Reby 29 Solo Air 100mm albo ma aktualny pdf,bo na stronie Rock Shock jest stary,a tylko lista części na 2013/14 z której niewiele wynika i potwierdzi/zaprzeczy,że są podkładki redukujące skok albo ich nie ma i w zamian jest dedykowana do skoku sprężyna powietrzna ???

Co z prawą lagą,czy tam trzeba też jakiś dłuższy bajer,żeby to potem połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recon Race 2008 nie wykorzystuje całego skoku, zostaje jakieś 10-15mm, bo tłumik jest za długi..? Jak wkręcę MC i cofam trzpień tłumika odbicia, czy powrotu, nie wiem xd, to 10-15mm od końca(nie mierzylem ile dokładnie) słychać i czuć jakby tłumik odbicia nie miał miejsca żeby się schować i faktycznie - cofnąłem go prawie do równa z lagą, zmierzyłem ile zostało do góry i MC nie ma prawa się zmieścić :o Niby to Recon 100mm a w praktyce 85-90mm. Tak ma być? Da się coś zrobić żeby był cały skok? ;)

Edytowane przez viper512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Są różne długości tłumików do różnych skoków, możliwe, bo pewnie nie masz go od nowości, że kiedyś ktoś coś kombinował, może uwalił tłumik i wymieniał na pierwszy lepszy dostępny ... ciężko powiedzieć :P Trochę masz problem bo mało kto che sie rozstawać ze sprawnym tłumikiem MC i mało kto ma zły rozmiar :P Z tego co sie orientuję ja mam krótsza wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...