Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Możecie ocenić stan tej kasety (sram pg-970)? Ostatnio wymieniłem łańcuch na connex'a 908 i niestety przy mocnym naciskaniu na pedał dochodzi do charakterystycznego zrywania i przeskakiwania łańcucha, przede wszystkim na 6 i 7 koronce. Zastanawiam się czy to wina zużytej kasety czy czegoś innego. 

 

post-123455-0-92858300-1426273219_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

przy mocnym naciskaniu na pedał dochodzi do charakterystycznego zrywania

to unikaj tego typu jazdy. po pewnym czasie sie łańcuch dopasuje i przestanie skakać.

 

 

Co sądzicie o tej kasecie Shimano Deore HG50:

Ja sadze ze jej właściciel cierpi na brak myślenia, a sama kaseta wygląda chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, na moje powinno hulać :P

Dzięki za info, rozumiem, że jeśli nie zahula to po prostu zmieniam kasetę i gra gitara?

 

Niepokoi mnie jedynie jeden z ząbków na najmniejszej koronce, który trochę jest poza płaszczyzną pozostałych (ciężko to na zdjęciu pokazać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o ocenę kasety, wymieniać czy jeszcze da radę? Wymieniałbym razem z łańcuchem. 

 

IMG_20150316_115200.jpg

IMG_20150316_115229.jpg

 

 

 

Nowa kaseta (hg400 11-28t) i łańcuch (campa) poszły by do tej korby

 

IMG_20150316_120828.jpg

IMG_20150316_120721.jpg

IMG_20150316_120738.jpg

 

 

Łańcuch już mam, musiałbym kupić kasetę i ewentualnie korbę jak ta już się nie nada. O ile na kasetę miałbym kasę, to dodatkowo korba to już średnio mi się uśmiecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpm740: Nie warto, chyba że do bułkowozu. Za bardzo zużyta żeby warto było ładować w nią pieniądze, 40 zł bym dał :)

@Molk: Nowy łańcuch na blacie da radę jak trochę podszlifujesz. Niby dużo zębów, jakoś ten nowy łańcuch by się trzymał. Ja tam bym wymienił blacik albo podpiłował ząbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskakuje mi nowy łańcuch i zastanawiam się nad kupieniem nowej kasety CS-M770 lub nowej kasety + całej korby. A może nawet zakup samej kasety w tym przypadku to strata pieniędzy i warto poczekać na ułożenie nowego łańcucha bądz skatowanie starych łańcuchów które jeszcze są w granicach normy i wtedy pomyśleć o zmianach?

 

20150323_193950.jpg

20150323_194017.jpg

20150323_194111.jpg

20150323_194117.jpg

20150323_194133.jpg

20150323_194143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

a coś takiego?

Generalnie nie jest tragicznie, do szlifu no trochę droga, do 50 zł można brać,

 

 

Przeskakuje mi nowy łańcuch

No chłopie, ta kaseta śmiało może startować w konkursie na najbardziej zajechaną kasetę :D , szrot, do wymiany. Korba jeszcze sie trzyma ale tez tyle ze tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kojok: Na nowy łańcuch nie licz, kaseta na złom, korba również (możesz sobie młynek zostawić, on jeszcze da radę). Jak lubisz robótki ręczne to blat jeszcze da się uratować pilnikiem.

@Bogutinni: Niestety, korba pomimo że stalowa, jest już nadgryziona. Młynek w miarę OK, środkowa w kosz, blat taki se (ale pierwsze zdjęcie skłania mnie do oceny "w kosz").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...