Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

I nie pomoże póki sie łańcuch nie naciągnie do stanu pasującego do kasety. Im miększy łańcuch, tym szybciej nastąpi dopasowanie ale równa sie to ze zmniejszeniu żywotności i tak już zużytej kasety. Zębatki zawsze mozna poprawić we własnym zakresie i skakanie ustanie lub będzie zjadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o ocenę mojego napędu . Zrobione na nim 2400 km i zmieniłem teraz łańcuch na nowy . Na 3x7 przy mocniejszym depnięciu słysze "strzał" tylko na tym przełożeniu . Czy łańcuch się przyjmie? Kupiłem identyczny jak był fabrycznie założony. Mój osprzęt to mechanizm korbowy Suntour XCM 302 aluminiowy 22x32x42
kaseta SRAM chyba PG 950.

 

DNihupO.jpg

 

uPsBJRo.jpg

 

AxXMWBb.jpg

 

PPeOd7N.jpg

 

U3BjnyZ.jpg

 

BYCzlz0.jpg

 

9qI4j1B.jpg

 

L4dGybm.jpg

 

Jeżdzę głównie po mieście . Dodam jeszcze ,że wczasie mocniejszego pedałowania czuję takie jakby napinanie w korbie i drgania. Długość łańcucha jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to norma ze kaseta sie tak szybko zuzywa czy mi sie trafila pechowa? O rower staram sie dbac, naped czesto czyscilem. Sorry za takie pytania ale pierwszy raz na powaznie uzywam roweru i robie taki przebieg, stad moje zdziwienie. Co radzicie teraz zrobic? Wymienic naped czy zajezdzic ten co mam? Ciezko wrozyc z fusow ale moze jeszcze drugie tyle na tym co mam zrobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy to norma ze kaseta sie tak szybko zuzywa czy mi sie trafila pechowa?

Jak byś poczytał kilka stron to byś wiedział ze to nie wina kasety a łańcucha. Resztę poszukaj bo dużo na ten temat jest na forum.

 


 

 

Siemanko. Wiem, że nie da się określić stanu roweru na odległość ale na ile byście postawili temu pod kątem stanu osprzętu na tych zdjęciach?

Kaseta do 6 wygląda ok, resztę nie sposób określić, w korbie 3 jest już zmęczona ale zdatna, 2 mniejsze jeszcze są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam zamiar zajeździć ją na amen, póki co z raz czy dwa coś przeskoczyło i tyle.

 

Tak BTW jakoś w lipcu jak władowałem się z rowerem do sklepu po nową przerzutkę i sprzedawco-mechanik to zobaczył, to od razu chciał mi wcisnąć nowy napęd ;) chyba nawet 1000km nie było zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...