Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak to  powinieneś sobie już umieć coś sklecić. Wymieniasz łańcuch w starym rowerze? kaseta/wolnobieg także, nie ewentualnie. korby sie wymienia ewentualnie.

http://www.forumrowerowe.org/topic/152734-korba-i-kaseta-oceniamy-stan-zebatek-napedu-cz2/ tu masz temat o zębatkach, daj tam dobre czytelne zdjęcia to ci powiem co masz do wymiany.

Mam nadzieję, że zdjęcia będzą czytelne i wyjaśnią o co mi chodziło z tą korbą :thumbsup:. Rower jest 5 letni.

 

post-178834-0-58403900-1409824568_thumb.jpg

 

post-178834-0-21012100-1409825042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jeszcze jedno pytanko, jakbym dokupił do tej kasety (hg41) nowy łańcuch (hg 41, hg 50 ???) to przy zmianie kasety znowu bym go musiał wymienić? 

generalnie co się bardziej opłaca? i ile bym jeszcze na mojej kasecie pojeździć jakby się nowy łańcuch przyjął? (póki co nic nie przeskakuję, >90% czasu jeżdżę na 6-7 zębatce) 

 

czy moja kaseta umożliwia wymianę pojedynczych blatów? są takie pod 8 rzędów? (opłacają się?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To wszystko zależy, dużo jest zmiennych. Generalnie bardziej opłaca sie kupić drogi łańcuch, bo dalej zajedziesz, ale jak będzie za drogi, to za jego cenę kupisz 2 lub 3 gorsze. Jeżeli teraz dokupisz łańcuch i on sie ułoży, to powinieneś zajeździć sprzęt do spodu, a przy kupnie nowej kasety, nowy łańcuch a najlepiej 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Deore gh61 3 ostatnie do wymiany lub poprawek

hg50 11-32 - 3 ostatnie podobnej jak wyżej, reszta dosć średnia

hg50 11-34 cała w kosz

hg50 11-34 także nie do recyklingu

sram powerglide, wygląda na juz szlifowany i także zjechany na tych zębatkach, głównie 7

sram 11-32 nie nadaje sie oceny

sram 980 szrot.

sram 990 szrot

sram 9.0 wygląda nie najgorzej ale poproś o lepsze zdjęcia

sram 990 11-32 nadaje sie naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również proszę o opinię czy kaseta i korba są wg was ok.

 

H7h6YTy.jpg

 

 

cilSBbZ.jpg

 

 

Mają przejechane przeze mnie ok 1 tys km (połowa pod górę i raczej mocno depczę), do tego pewnie minimum 300-500 przez poprzedniego właściciela. Dzisiaj założyłem nowy łańcuch CN-6701 (korba widać jaki model, kasety jeszcze nie sprawdzałem), chciałbym na nim przejechać jeszcze z 500-800km i wtedy zmienić kasetę. A może nie ma sensu, włożyć z powrotem taki sam model ale z przebiegiem 850 :) i dojechać kasetę do końca. Na kasecie nie przeskakuje mi (zbyt często), jeśli już to raczej z powodu tylniej przerzutki co po 600km od regulacji znowu zaczyna za nią tęsknić. Korba chyba w gorszym stanie.. głównie jeżdżę na dużej zębatce z przodu co chyba widać, aczkolwiek nie mam z nią problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj jechałem po raz pierwszy na nowym łańcuchu, i na dużej zębatce korby było super, jakby płynniej i ciszej. Natomiast na małej z przodu, którakolwiek tarcza z tyłu, i przeskakiwało i rzęziło, aż strach jechać... jedynie na największej było ok. Dziwne, wydawałoby się że ta mniejsza z przodu jest mniej zużyta i łańcuch powinien się lepiej układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...