Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zlituje sie i nie nie zbanuje ... :D

 

2 pierwsze linki. Nie powiem że to ta sama zębatka, choć jest to prawdopodobne, jednak pod względem technicznym są takie same można montować.

3 Link ... Pasować będzie, działać również. Nie pasować może wizualnie, nie będzie płynnych przejść ale nie przeszkadza to w użytkowaniu.

 

Na przyszłość nie pisać mnie tu takich trywialnych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że korbę i łańcuch mam do wymiany i teraz pytanie dotyczące kasety (chyba że to wolnobieg :icon_cool: ) :

a) kaseta jest  ok - warto wymienić korbę i łańcuch żeby jej nie zjechać

b. ) kaseta jest kiepska - zjechać do końca a potem wymienić komplet

https://lh3.googleusercontent.com/xrU5cIxBtVvQ1DlaEy9fqQli9bDfFCghFlnvHWd8zes=w1035-h687-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poproszę o ocenę tego wiekowego już wolnobiegu. Zdjęcie zrobione przed kolejnymi przejechanymi już 200 km w górach/z obciążeniem. Bardzo rzadko przy mocniejszym depnięciu (2x6, 2x7) czuć było jakby przeskakiwanie, ale to może już łańcuch/korba. 

Czy stan tego wolnobiegu uzasadnia już zmianę koła i przejście na kasetę? Głównie jeżdżę asfalt/leśne ścieżki, a ostatnio były góry i sakwy.

post-190131-0-01084000-1438524925_thumb.jpg

post-190131-0-10543000-1438524935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Poproszę o ocenę tego wiekowego już wolnobiegu

Nie jest zle ale widać ze zużyty. Nowy łańcuch nie obleci ale można na tym jeździć aż zacznie być to uciążliwe.

 

 

Nie powinno być problemów,

Na jednych zdjęciach tak, na innych jakoś nie ... za małe, kto to widział na dysk miniaturki wstawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...