Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, też zastanawiam się nad zmianą korby i kasety, mój rower to rockrider 9.1 z 2010 (albo i 2009). Zamieszczam zdjęcia w linku. Przejechałem w zeszłym sezonie na nowym łańcuchu HG-53 mało bo tylko 1500km i nie było żadnych problemów przy regularnym nasmarowaniu i czyszczeniu .

Czy w razie czego da się dokupić do nich same koronki, zarówno do kasety i korby, bo jest to raczej starszy model (?)

 

korba: Deore FC-M532 o długości 175mm

kaseta: ??? nie mam pojęcia gdzie sprawdzić oznaczenie

 

oczywiście chcę jak najbardziej zaoszczędzić, bardzo proszę o ocenę ich stanu (:

https://drive.google.com/open?id=0B2aA2t6tgH5vem56Yk91bmV0SGs&authuser=0

 

PS. zachowałem jeszcze oryginalną "instrukcję" do przerzutek dodaną do roweru i o dziwo jest ona do korby FC-M660 / FC-M665 i kasety Deore CS-HG61 / SLX CS-HG80 / XT i XTR  ale oczywiście wątpie żeby to były te 2 najwyższe grupy;) dodam że przerzutki SL-M660   a więc po takim śledztwie wraz z instrukcją w ręku powinna być to korba CS-HG80. (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@max6R9: Kaseta wygląda w porządku, korba minimalnie gorzej, ale całość myślę że przyjmie nowy łańcuch.

@Nastar: Brzydko zużyte zęby, jakiś badziewiasty łańcuch po tym latał. Prawdopodobnie nowego łańcucha nie przyjmie, głównie na koronkach 6, 7, 8 licząc od największej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...