Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o ocenę napędu. Niestety nie mam możliwości przesłania lepszych zdjęć, ponieważ takie dostałem od sprzedawcy.

 

http://imgur.com/a/iVhQn#8

 

Kaseta: Shimano Deore 11-36T

Korba: Shimano Deore 40/30/22

 

Właściciel twierdzi, że rowerek ma zrobione 800km i używany głównie po mieście.

 

Pozdrówka :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kaseta wygląda ok, ma dobry łańcuch, 9 i 10 wygląda troszkę nieciekawie ale ogólnie powinno być ok.


 

 

Prawdopodobnie to LX lub SLX.

Kaseta dość zużyta ale ciężko mi ocenić bo jakość zdjęcia na dzisiejsze standardy jest niewarta komentarza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy taka tarcza może przyczynić się do szybszego rozciągnięcia łańcucha, a to z kolei do zużycia kasety i pozostałych blatów?

 

Oczywiście że tak. Sądząc po jakości tego blatu kaseta i łańcuch też pewnie nadają się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Stan zużycia to 100%.

Do 100% to daleko ale jest zajeżdżona.

 

 

Czy taka tarcza może przyczynić się do szybszego rozciągnięcia łańcucha, a to z kolei do zużycia kasety i pozostałych blatów?

Nie

 

 

Oczywiście że tak.

Serio ... a jak ?

 

A teraz pytanie do was, jak byście nazwali wymianę zdań z postów 1159-1161 ? I co jest napisane na samej górze ? Jednakowoż, ciekawi mnie odpowiedź na temat jak zębatka niszczy łańcuch i napęd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do was, jak byście nazwali wymianę zdań z postów 1159-1161 ? I co jest napisane na samej górze ? Jednakowoż, ciekawi mnie odpowiedź na temat jak zębatka niszczy łańcuch i napęd :D

Jak łańcuch skacze, to się rysują tulejki...? :teehee:

 

@Moorzyn: przez moment się zastanawiałem o co chodzi z tą żabą :laugh: Na zdjęciach widać najlepiej tylną klapę Volkswagena, tak że tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
klapę Volkswagena,

Ehm ehm ... yyy ten no, to ford :D skąd wiem ? 2 rzeczy

1 TDCI to fordowski silnik

2. taki poje ... głupi kluczyk maja tylko fordy :D

 

To taka dygresja :D Panie mudzin, pana korba wygląda mocno średnio, 2 i 3 raczej do wymiany. Kaseta jakaś taka niewyraźna, daj jej rutinoscorbin czy cuś ale nie sądzę by było ok. 2, 3, 4 od dołu ... no średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chcę wymienić w starym rowerze całą korbę, ponieważ odpadł pedał a gwint jest już zjechany na maxa...

I mam pytanie jaką korbę albo kasete kupić? Rower potrzebny jest tylko na krótkie przejażdżki, nie znam się na tym, chcę coś kupić w necie i oddać rower do serwisu, żeby mi to złożyli...

Koła to 26" jeśli potrzeba to jutro wrzucę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ty szukasz guza, jesteś jakaś nie tego, czytać nie umiesz ze zrozumieniem, albo nie wiem co jeszcze ? powinnaś teraz dostać warna i banicje na kilka lat świetlnych.

 

Żeby uprzedzić twoje oburzenie, z resztą, na pewno mocno i głęboko uzasadnione, to nie temat na takie dywagacje. Na górze na czerwono jest nawet przypomnienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...