Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

czyli łąncuch+kaseta. Teraz, po ostatnim doswiadczeniu, dokupuje spinke plus rozkuwacz i jade z napedem do końca...szczegolnie jak bym korby nie musial wymieniac.  Dobry plan na kasete hg51+lancuch hg71(czyli 105 zeta+montaz)? czy inaczej sie to powinno odbyc?  ile powinienem tak przeleciec z powiedzmy ciezką nogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: czy (i za ile) mogę wystawić takie cuś na OeLiX?
Przebieg: ~1600 km
http://i.imgur.com/3wfde6fh.jpg
http://i.imgur.com/mFB9C97h.jpg
Z góry dzięki :)

P.s.

Macie jakąś radę na to żeby zniwelować przeskakiwanie bębenka? (problem z zapadkami chyba- wczoraj raz przeskoczył i dzisiaj raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wstawić możesz, pozwalam :D Za ile nie wiem, oszacuj na podstawie ceny rynkowej. Przeskakiwanie bębenka często nie da sie już zlikwidować a na pewno nie szybko i tanio. Przyczyna prosta, zjadły sie zapadki, lub frez w bębenku ... jeżeli one sa ok, wystarczy wyczyścić i nasmarować odpowiednim smarem, lub oliwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

można ocenić czy kaseta do wymiany? tzn ostatnia zębatka jak widać jest zjechana.

nowy łańcuch przeskakuje właśnie na niej.

ma ktoś jakieś propozyje do łańcucha hg93? tak wiem, dowaliłem do tej kasety.

na HG50 kasecie pośmiga ten łańcuch? bo nie wiem, a 770 to koszt około 160zł to za drogo, nawt hg80 to 130 zł czyli też za drogo

 

zt7twE3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja widzę ze do was nie można jak do ludzi, nawet zwierzęta rozumieją co sie do nich mówi, a wy nie ... ale jak dostanie jeden z drugim bana na 3 miesiące to nagle płacz i zgrzytanie zębów ...

 

Tyle razy mówiłem, prosiłem, ba, nawet na czerwono pisze na samej górze, nie ma dyskusji w tym temacie. Nowemu bym się jesz ze nie dziwił ale ktoś kto ma 3-4 gwiazdki ..

 

Od teraz, jako żeście ciemna i nierozumna masa, będą Nagrody: miesięczne, tygodniowe, roczne, jak zawieje.

 

Odnośnie napędu - do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta no fajnie, to po co zamykasz normalne tematy, napisałem zgodnie z regulaminem a ty go zamykasz po 2 godzinach, dzięki dużo się dowiedziałem.

może nie każdy jest tak wielce obeznany w rowerach i częściach jak ty, pomyślałeś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vbeton: Wystarczyło od razu dodać jedno zdjęcie kasety w niniejszym temacie i byś miał odpowiedź raz-dwa. Dostałeś ją wyżej, nieco lakoniczną (co nie dziwi - jakby każdy miał się tu rozwodzić nad swoją zużytą kasetą, temat ten miałby nie 54, a 254 strony :sick: porządek musi być, inaczej nikt by nic tu szybko nie znalazł). EOT

 

Kasetę musisz wymienić, nowy łańcuch choćby był nie wiem jak dobry, będzie skakać. Może być i CS-HG50, dobry łańcuch przedłuży jej żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie czy przyjmie się nowy łańcuch na kasecie i korbie, który to postanowiłem zakupić, gdyż stary przeskakuje.

 

Kaseta: http://1drv.ms/1EiQFbD

Korba: http://1drv.ms/1zR3WCV

 

I rozumiem, ze w tym przypadku łańcuch musi być ten sam lub podobny do poprzedniego? (HG40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ta no fajnie, to po co zamykasz normalne tematy, napisałem zgodnie z regulaminem a ty go zamykasz po 2 godzinach,
No tak, jak by nikt nie reagował na posty świeżaków wiesz co by tu sie działo ... oglądałeś filmiki z rosji ?

 

Jeses nowy userem i ok, do ciebie nie mam pretensji, musisz sie jakoś obyć, reszcie należy sie opier...nicz. Oczywiście nie wszystkim :P Po to są tematy przypięte by tam gromadzić podobne, ciągle powtarzające sie posty.

 

Po to jest tu rygor żeby nie było syfu jak trafnie zauważył Szymą :D My zieloni, idziemy do roboty, wracamy ... dużo zajęć każdy ma a tu jeszcze burdel sprzątać trzeba. Popatrz czasami z innych punków widzenia niż swoja 4 literowa.

 

Wracając do zębak

 

 

Witam, proszę o opinie czy przyjmie się nowy łańcuch

kaseta do wymiany, korba może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu, mam problem z napędem taki że prawdopodobnie zrobiłem z korby ósemkę, nie wiem w jaki sposób, ale na najwyższej zębatce nie idzie jechać tj. nie idzie wyregulować przedniej przerzutki tak, żeby wrzucał przerzutkę, ale mimo wszystko żeby łańcuch nie spadał, czy to w jedną czy drugą stronę, nic nie przeskakuje w napędzie, jedynie hałasuje trochę, zawsze przy tym samym momencie obrotu korby. Ciężko to uchwycić na zdjęciu ale najwyższa zębatka korby zdaje się być wygięta w lekką ósemką (zresztą tylne koło lekko też, ale to chyba nie ma znaczenia ?), nie ważne jak ustawie, pod obciążeniem po niedługiej chwili łańcuch spada albo na pedały, albo na średnią przerzutkę, na sucho tak się nie dzieje. Z jakiego powodu tak się mogło stać ? Zła technika jazdy ? Na najwyższej zębatce z przodu jeździłem jedynie na biegach 5-6-7 z tyłu, tak gdzieś kiedyś przeczytałem, żeby nie "piłować" łańcucha, i tego się trzymam, glebę nim zaliczyłem tylko raz, przy stosunkowo niskiej prędkości nagle okazało się że pod ciekną warstwą śniegu na ścieżce rowerowej jest tafla lodu, nie opanowałem roweru, położyłem się bokiem i prześlizgnąłem parę metrów, korba raczej nie oberwała. Jak to naprawić, nie szło by tego "wyklepać", dam w ogóle rade posiadając jedynie klucze/imbusy/tym podobne wymienić korbę ? Jeśli trzeba wymieniać to co dokładnie ? Samą korbę ? Korbe + łańcuch ? Korbe + łańcuch + kasetę ? Przerzutki obydwie wyglądają raczej nieźle. Rower smarowany preparatem "TF2 Extreme Wet Lubricant" co 300~400km, eksploatowany cały rok, głównie na dojazdy do pracy i wycieczki za miasto czyli asfalt/ścieżki/polne dróżki, żadnych górek, zjazdów etc. z parametrów:
Rower: Kross Trans Pacific 2012 (kupiony styczeń 2013)

Przebieg: ~3000km (może 100~200 więcej)

Korba: SR Suntour CW9-XCC-T208-PB 48/38/28T

Łańcuch: KMC Z72 (z pomiarów 1 ząb średnio 13mm, 10 zębów średnio 128mm)

Suport: Alfred Thun

Kaseta: Shimano HG20 12-28T

 

Dane od producenta, sam nic nie wymieniałem (poza oponami, dętkami, klockami hamulcowymi), myślałem, że do jeżdżę nim jakieś 8000km bez większych remontów, ale widać żyłem w świecie bajek. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Wolał bym dokonać naprawy własnymi środami, ale jak się okaże, że trzeba odkręcić kasetę to i tak go oddam gdzieś do warsztatu, czy korbę dał bym rade odkręcić, to jest jedno z moich pytań.

 

Kilka zdjęć:

DSC_4771.jpg DSC_4772.jpg DSC_4773.jpg DSC_4774.jpg

DSC_4775.jpg DSC_4776.jpg DSC_4777.jpg DSC_4778.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

prosze o ocene

Korba generalnie ok, reszta do wymiany. Wolnobieg jest zjedzony i nie ma sie co dziwić bo łańcuch marnej jakości tam jest.

 

 

myślałem, że do jeżdżę nim jakieś 8000km bez większych remontów

Jest to wykonalne, nawet na niskiej klasy osprzęcie, jednak nie mozna roweru zostawić w samopas i tylko jeździć.

 

Kasetę masz juz zajechaną, proponuje zajeździć i wymienić całość. Korba jak bije w pewnym miejscu weź żabę, kleszcze czy inne narzędzie chwytowe i naprostuj możliwie jak najlepiej. 

 

Jeżeli biją wszystkie 3 w tym samym miejscu masz krzywą korbę lub oś suportu, jak tylko jednak lub w różnych miejscach to sa pokrzywione zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...