Skocz do zawartości

[remont] Przeróbka Rometa Pasata na SS


DamianPGN

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wtedy to już nie będzie Romet... Aż taka mocno "turystyczna" jego geometria nie jest, wystarczyłby mostek z grubsza równoległy do podłoża i normalnie założona kierownica. No ale kątów widełek nie zmienisz co by zaczęło to wyglądać jak rasowa szosa... Swoją drogą mam wrażenie, że ta rama jest dla Ciebie trochę za mała, stąd to dziwne ustawienie mostka i kierownicy, hm?

Odnośnie całego roweru to mi się podoba, wygląda schludnie i surowo. Owijka mi tam nie przeszkadza, generalnie z odległości z której nie widać napisów jest dobrze :) Gratuluję pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale wtedy to już nie będzie Romet

 

Będzie będzie. Huragan i Jaguar to właśnie szosy Rometa.

 

Rama jest trochę za mała. Wytłumaczę się tym, że gdy kupowałem rower byłem kompletnie zielony. Do wszystkiego dochodziłem sam albo przez forum. Rama ma 55cm a potrzebuje 57-58. 

Fajnie, że się podoba, w porównaniu z tym co kupiłem, myślę, że zrobiłem dużo dobrej roboty ;) chociaż parę rzeczy można by poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej bym się tego pozbywał ale nie na rzecz równie słabych ram.

 

Na tych "słabych" ramach ludzie potrafili robić przebiegi, o których większość współczesnych karbonowych chińczyków może jedynie pomarzyć. Ja tam gorąco kibicuję forumowiczom, którzy biorą się za restaurowanie/przebudowywanie leciwych Rometów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj dotarły do mnie hamulce. Wersja prawie 2 razy tańsza - ta sama siła hamowania, tylko po prostu nie wyglądają tak dobrze (matowe aluminium). Dziś powinny być zamontowane. 

 

Na razie będę jeździł na tej ramie, jak uzbieram trochę sianka i znajdzie się coś sensownego - to pomyślę.

 

Dziś powinny być także fotki całego roweru - z nowymi hamulcami i napiętym łańcuchem ;))

 

http://zapodaj.net/3fa2685781337.jpg.html

 

http://zapodaj.net/235806d3b46c8.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi nie wygląda na kwestię finansową, spokojnie można było oszczędzić na kołach, spędzić chwilę czasu i popatrzeć na inne oferty niż te gotowe na allegro. Bo się da złożyć/kupić dużo taniej, tylko nie na modnych wysokich stożkach (na nich też się da tanio, ale to już trzeba wiedzieć, gdzie szukać)

fashion over function

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rower można było złożyć dużo lepiej, za takie samę pieniądze
 

 

Pewnie, że tak. Pisałem wcześniej, że jest to mój pierwszy składany rower. Miałem zerowe doświadczenie więc i tak jestem zadowolony efektem - chociaż przyznaję, mogło być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, można taniej bo wszędzie są "okazje", a jełopy sprzedają za pół darmo, bo są idiotami. Jeśli ktoś sprzedaje towar "okazyjnie" to jest to zwykły szmelc po prostu. Albo lewizna. I na jedno i na drugie mówię: NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie jest tak, jak piszesz. Niektórzy po prostu naprawdę nie znają wartości tego co sprzedają, albo nie są handlarzami i nie zależy im na zysku. Trzeba szukać, mieć oczy otwarte cały czas a można naprawdę dobre okazje trafić. Wiem to z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. zdemontował z kupionego w całości roweru.

Jest też możliwe, że ktoś kupił np. ramę za 1000 zł i po przejechaniu 300 km. stwierdza że jest za duża. No i co? Chce kupić mniejszą, bo sezon mija, ale brak mu pieniędzy. Więc co robi? Chce sprzedać tą, ale akurat nikt nie chce jej kupić, więc wystawia ją za pół ceny... Różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...