Skocz do zawartości

[do 4000zł] Unibike 29er


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje zakupić rower do kwoty 4000zł. Mój wzrost to 173cm. Aktualny rower ma 19 cali na kołach 26. Jak na razie wybór padł na UNIBIKE Expert 29er. Rower będzie użytkowany w większości po lesie. Prosiłbym o opinie na temat tego roweru lub co w tej cenie mogę kupić innego/lepszego oraz o pomoc w doborze wielkości ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wzroście zastanowiłbym się poważnie nad mniejszym kołem, 26, 27,5 ?, 29er są raczej dla wyższych bikerów.
Za 4k zł idzie już znaleźć coś fajnego, rozważałbym popatrzenie na rowery z zeszłej kolekcji (2013r), idzie dostać na nie niezłe rabaty a i przy Twoim wzroście nie powinno być problemu z dostępnością prawidłowego rozmiaru. Co do samej firmy i modelu - najlepiej rower jest przymierzyć, objechać go i wtedy się zdecydować który najbardziej się widzi. Raczej nie będziesz zadowolony z roweru, którego specyfikacja na papierze będzie wyglądała ok, a będzie się nim jeździło niewygodnie, będą ręce drętwiały, bolały kolana,plecy itd  - w wyniku czego rower będzie stał zamiast jeździł. 
Obskocz sklepy rowerowe w Twojej okolicy, sprawdź dostępne modele kilku producentów, napisz na forum na czym jeździłeś, co Ci się podobało, co nie - wtedy ludzie Ci zaproponują coś, wybiorą najlepszy z reszty, ew zasugerują co warto zmienić, na co uważać itp itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-29-6-0-Shimano_id_25110_.htm

 

 

Nie każdy b6 pękał, były wadliwe serie. Gdyby producent podszedł do tego poważnie, to wycofałby te partie, podał numery ram potencjalnie pękających i tyle. A że sobie z ludzi żarty robią, to nie można ryzykować. Poza tym kross przestał być opłacalny na tle innych producentów, jakieś 2 lata temu. Może mbike, niedawno podobno upadli, są przeceny na ich rowerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do 4k to może ten model i wymiana hamulców na SLXy za 200 zł?

 

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3206

 

Wychodzi całość za 3900.

 

Amortyzator nowy, ale czytałem już jakieś dobre opinie o nim i chyba lepszy od tego z Unibike (a przynajmniej klasyfikowany jako lepszy przez samego RS).

O geometrii już ktoś pisał chyba.

Hamulce po wymianie takie same.

Osprzęt lepszy.

Wagowo nieporównywalnie lepszy będzie, bo waga Canyona jest podana dla rozmiaru M. Więc pewnie dla Ciebie Ska będzie poniżej albo w okolicach 12 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kross ma podobno duże problemy z pękającymi ramami

 

Dotyczy rocznika 2012 Level A8 oraz Level B6 (2012-2013). Jak już jeden z Kolegów wspomniał Kross stał się dość drogi i próbuje równać cenowo do czołówki. Wciąż można kupić te rowery jednak w niezłej cenie w stosunku do innych, szczególnie modele ubiegłoroczne.

 

Z innych polskich produentów to Romet Jolene 2013 - bardzo dobra okazja, bo od 2014 Jolene stało się wyłącznie damską linią - zrezygnowali z męskich ram. Niestety 26", ale za niecałe 3000 PLN dostaniesz osprzęt SRAM X7-X9.

Jak koniecznie chcesz 29", to Cube LTD jest w zasięgu budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawane są niemieckie firmy (canyon, radon), bo przy ich cenach start mają do nich jedynie używki, a to z racji braku marży sklepu (sprzedaż wysyłkowa). Jakieś 30% różnicy w stosunku do konkurencji. 
Meridy, podobnie jak np. spece, należą do firm, które ponadprzeciętnie wysoko wyceniają swoją markę, poniekąd słusznie. Przy czym zastanów się, czy opłaca ci się dopłacić kilkanaście procent za napis na ramie. Obstaje przy propozycjach z niemiec, dajcie znać jak znajdziecie coś na tym poziomie z podobną ceną  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niekoniecznie trzeba te niemiaszkowe rowery wybierać, i choć trudno im dorównować osprzętowo (poprzez direct sell), to i tak w tej cenie jakość osprzętu będzie podobna. W wyborze roweru do tej kwoty kierowałbym się głównie doborem dobrej ramy, z najwłąściwszą dla wybierającego geometrią, która w przyszłości stanowić będzie dobrą bazę do ewentualnych upgrejdów.

Pierwsze dwie, ciekawe alternatywy z brzegu internetu:

1. VooDoo Bizango - niestety do nabycia tylko w angielskim halfords (potrzebny byłby ktoś znajomy w Herbaciarni, kto pomoże w zakupie i puści rower kurierem do Polski, dodatkowy koszt ok. 200PLN). Rower przy korzystnym połączeniu promocji można kupić za mniej niż 500 funciaków, więc na pierwsze upgrejdy już coś mamy odłożone :), niestety na promocje trzeba polować. Więcej do poczytania: http://www.mbr.co.uk/bikes/voodoo-bizango-29er-review-2013/

1_dsc1300.jpg

2. Boardman 29er Team - do "wyciągnięcia" w ramach założonego w wątku budżetu, Także dostępny w halfords i wiggle (tutaj zakupu możemy dokonać samemu, bez pomocy krewnych w UK). Więcej do słuchania i oglądania tutaj.

boardman-team29-2014.jpg?w=1400&h=1400&a

Tak więc, jak widać nie trzeba się skazywać na oklepane niemiaszkowe Canyon'y, Radon'y czy Cube'y i zachować przy tym odrobinę orginalności. Przy czym (jak dla mnie) geometria Unibike'a jest chyba najgorszą z tutaj pomienionych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jeżdżę na Voodoo Bizango od kilku tygodni. Przesiadłem się na ten rower z mtb o klasycznych 26 calowych kołach i muszę przyznać że jeździ się trochę inaczej. Przede wszystkim można rozwijać większe prędkości (oczywiście kosztem przyspieszenia) oraz rower jest stabilniejszy (to z kolei osiągnięte jest kosztem nieco mniejszej zwrotności). Jeżdzę głównie po drogach szutrowych, żwirku, lasach i wzgórzach, żadnych ekstremalnie technicznych szlaków więc rower jest dla mnie w sam raz. Mam też wrażenie że znacznie lepiej jeździ się nim przez piaski niż rowerem o 26 calowych kołach. Poniżej link do nakręconej przeze mnie krótkiej i może odrobinę nieskładnej (niewyspanie :whistling:) video recenzji. Pozdrawiam serdecznie!

 

  https://www.youtube.com/watch?v=KwHjUgZ9IhI

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w identycznej sytuacji jak ty.

Też dysponowałem takim samym budżetem i celowałem w ten sam segment co ty.

Na początku również zainteresował mnie ten Unibike Expert 29er, ale po przejechaniu się na nim stwierdziłem , że geometria kompletnie mi nie pasuje.

Testowałem też kilka modeli CUBE-a oraz Kross-a.

Spodobał mi się również Canyon 6.9 AL , ale jest to już za drogo jak dla mnie.

Po długich rozważaniach i testach, mój wybór padła na Krossa B7.

Ze wszystkich na których jeździłem ten mi najbardziej odpowiadał i jestem zadowolony z wyboru.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska rama. Kąt podsiodłówki podawany przez producenta to żart sam w sobie, jakie 75,5. W rzeczywistości tam jest poniżej 70 tak na oko, nie mierzyłem. Kup rower, sprzedaj ramę, kup peaka.

Dla autora który ma 173cm rama Unibike będzie dobra.

Ja mam zrobione 5k (maratony/treningi) na Flite "26 2012 i póki co wszystko cacy.

Jedyny problem jaki miałem to z SLX'em i Amorkiem ale to raczej dlatego, że zaniedbałem parę rzeczy. Jak się ogarnie serwisowanie to pojeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że mam Unibike to tak rozglądam się za czymś solidniejszym, zwłaszcza ze lepszą ramą i amortyzatorem.

Wiem że upierasz się na 29" no ale wzrost, mały jesteś jak ja więc lepiej poszukaj wśród 27.5

 

Ja bym Ci polecił Giant Talon 27.5 1

Napęd jest bdb wg mojej opinii, amor RockShox powietrzny.

Można by narzekać na hamulce albo koła... tylko po co? Masa całego roweru 12.7kg

 

Brał bym, zwłaszcza, że na ramę jest dożywotnia gwarancja producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim wzrostem naprawdę będzie Ci trudno jeździć na dużym kole. Radzę Ci poszukać roweru na kołach 27.5, który ma przewagę i nad 26-erem (szybkość i trakcja) i nad 29-erem (zwrotność i mniejsza waga). Najlepsze opcje pod względem osprzętu i amora to Bulls Copperhead 3 i KTM 1964.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...