Skocz do zawartości

[narzędzia] wysokiej jakości klucze do warsztatu - jakie wybrać?


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne te imbusy, chyba przekombinowali z tym Hex-plus. Niby powierzchnia styku większa, ale raczej tylko na papierze, w rzeczywistości, powierzchnia mniejsza, albo taka sama, a dodatkowo miejsce styku jest na mniejszym obwodzie (bliżej środka) przez co siła się zwiększa i psuje śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wykonałem proponowany eksperyment, poświęciłem kilka śrubek.

Do testu użyłem wspomniane imbusy Wery oraz z Lidla - PowerFix, w 2 najpopularniejszych rozmiarach 4 i 5 oraz 6.

Oba komplety zupełnie nowe, 4 i 5 użyłem do urywania śrubek, 6-tką męczyłem jeszcze śrubę od ekspandera.

 

imbusy.jpg

 

imbusy_1.jpg

 

Imbusy z lidla zadziwiająco dobrze sobie poradziły, urywały śruby tak samo jak Wera, natomiast wyginały się o wiele bardziej.

Wgniecenia pozostawione na śrubach, szczególnie aluminiowej miałem wrażenie że są większe po użyciu PowerFix'ów, natomiast Wery odgniatały się mniej ale starły więcej anody. W przypadku śruby od ekspandera z zerwanym gniazdem imbus z Lidla nie był w stanie kompletnie nic zdziałać, natomiast Wera spokojnie obróciła ją o jeszcze kilka obrotów.

Może nie widać tego na powyższym zdjęciu ale na imbusach Wery owo doświadczenie nie zrobiło najmniejszego wrażenia, PowerFix natomiast mają już pierwsze oznaki odkształcenia, gdyby użyć powiedzmy 15 śrub sądzę że mogłoby to wyglądać o wiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wykonałem proponowany eksperyment, poświęciłem kilka śrubek.

 

Tylko ten test jest bezsensu. Klucze z LIDL'a kosztowały 23 zł, a Wery dwa razy więcej. Żadnym zaskoczeniem nie jest, że Wery wypadły lepiej. To jak porównywać samochód za 50 tyś. i za 100. Nie będzie zdziwienia, że nawet najbardziej badziewny samochód w swojej klasie za 100 tys. będzie po prostu lepszy. Trzeba byłoby porównać klucze Wery i w tej samej cenie klucze bez tego ich systemu. Jeszcze najlepiej w długodystansowym teście odkręcania tych samych śrub tym samym momentem. Jeżeli te Wery niszczyłyby gniazdo, a zwykłe bez tego systemu nie to wtedy można byłoby powiedzieć, że przekombinowali. Po kilku śrubkach to nie można powiedzieć tak naprawdę nic o tych kluczach. Tylko tyle, że Wery są sztywniejsze i twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To też właśnie tylko te dwie rzeczy stwierdziłem, nie okrzyknąłem tego również testem tylko zrobiłem prosty eksperyment, nie mam luzem ani większej ilości śrub ani czasu na takie zabawy. Kupiłem je głownie do używania a nie do testowania. Jeśli po czasie będę miał wątpliwości kupię inny zestaw i tyle. Dla porządku, klucze wery kosztują 5-6 razy więcej od Lidlowych, celowo wybrałem jedne z najtańszych do porównania spodziewając się, że je połamię lub chociaż obrobię końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za to torxy wyglądają przy nich bardzo skromne. Imbusów spodziewałem się w takim rozmiarze, natomiast jak wyciągnąłem z paczki torxy to w pierwszej kolejności sprawdziłem czy zamówiłem co trzeba bo na zdjęciach wyglądały przynajmniej tak samo masywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wam klucze firm: Beta , Yonnesway, Stanley i Yato. Klucze jak by miały tylko do roweru służyć to do nie zniszczenia jeżeli ktoś dba o sprzęt.

Firmy w wysokiej półki ,ale warte są uwagi. Narzędzia jak dla samego siebie nie do zdarcia. Warto dołożyć i kupić porządne raz klucze niż kupować co jakiś czas szajs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixon, pracuje cały czas prawie na Yonnesway w warsztacie samochodowym i nic się z nimi nie dzieje :) Nie raz jak śruba mocno zapieczona nie da rady odkręcić to przedłużka w postaci rury i nie pękają klucze czy tam się obrabiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy na warsztacie przy frezarkach używam kluczy płaskich Facom i są całkiem ok. Zestaw imbusów mam USAG i są kiepskie jak plastelina ukręcają się i wyrabiają, lepsze są pojedyncze Facom z plastikową rączką. Mechanicy używają różne zależy kto ma jaki wózek o Yato mówili że są takie sobie. Mają też chyba Facom i Beta .

 

Wysłane z mojego GT-7100 SAMSUNG Galaxy Note 2. za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja osobiście poleciłbym klucze i to bardzo fajne klucze firmy Proline.jak do tej pory działam nimi już spory kawałek czasu i jestem zadowolony,naprawde.nie dość że są wytrzymałe to na dodatek fajnie sie trzymają w dłoni i nie są ciężkie jak niektóre narzędzia.polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam działam zestawem kluczy warsztatowych proxxon, od 5 lat nie mam z nimi żadnego problemu. A używam ich głównie w warsztacie samochodowym, doby solidny "sprzęt" Ja jestem zadowolony i nigdy mnie nie zawiodły ;)...Narzędzia Wurth, beta czy teng tools ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale jeśli ktoś woli sprzęcik do domu naprawde fajny za niedrogie pieniązki to naprawde polecam firme Proline..po co wydawac mnóstwo pieniędzy skoro można jakościowo kupic dobry sprzęt za niedroge pieniądze..nie dość ze firma ma fajna rekomendacje to jeszcze przez internet można sprawnie zamowić sprzęcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...