Skocz do zawartości

[hamulce] xt m785 - jakie tarcze, jakie klocki do 29era


tiomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze napiszę, że zdecydowałem się ostatecznie na tarcze 203 przód i 180 tył  :woot:  i klocki żywiczne z radiatorami, pożyjemy zobaczymy co z tego będzie. Dowiadywałem się też na innym forum w sprawie wielkości tarcz względem rowerów 29 i 26 cali. Wcześniej pisałem: 

Jeżeli chcę, żeby rower 29'' z tarczą X mm hamował tak samo jak rower 26'' z tarczą 180 mm, muszę zamontować w nim tarczę o wielkości równej X = (29/26)x180mm = 200,8mm. 

Rozumowanie to jest poprawne tylko gdy rower stoi, hamulce są zaciśnięte, a my chcemy obrócić kołem. W przypadku kiedy jedziemy i chcemy zahamować lepiej skorzystać z zasady zachowania energii, wtedy wychodzi, że tarcze w 29 powinny być tylko minimalnie większe (5mm) niż w 26, żeby zachować podobną siłę.

 

Co do samego icetecha, nie udało mi się uzyskać rzetelnych informacji, czy faktycznie są lepsze od zwykłych. Jedyne co znalazłem to taki test: http://cycle.shimano-eu.com/publish/content/global_cycle/en/nl/index/news_and_info/Velotech_Disc_Brake_Test.html który wygląda na zrobiony specjalnie, żeby wyszło super ekstra, więc lipa  :whistling: Nie ma wartości na osiach, a o takie podstawowe błędy opierniczają już w szkole podstawowej czy gimnazjum, mogli jakieś wartości chociaż wymyślić to by to lepiej wyglądało.

 

Natomiast ogólnie lepsze opinie wyczytałem na temat tarcz na pająku względem tarcz bez pająka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sztywniaku ktory juz czesciowo zdemontowany uzywalem shi 575 na zywicznych klockach, tarcze zdaje sie rt-53, ogolnie bylem zadowolony, ale du..y nie urywalo,  na mokro znacznie spadala sila hamowania(trzeba bylo mocniej docisnac) poza tym to byly moje pierwsze hydrauliki wiec nie mam odniesienia do innych.

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam dlatego pytam, :whistling:  ale pytam o tarcze, klocki metaliczne sa w zestawie i nie zamierzam ich zmieniac, nie jestem pewien jakie tarcze.

Ja rozumiem ze 3 miasto to nie gory, ale tez nie mazowsze :teehee:

 

 

wygląda na zrobiony specjalnie, żeby wyszło super ekstra

ten test to chyba faktycznie lipa, mimo ze opisany jako "independent" ,   dwa ostatnie wykresy sa zywcem skopiowane z katalogu shimano :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepne sie pod temat bo nie chce zakladac nowego. Otóż chodzą mi po głowie te hamulce, komplecik przód tył. Może polecicie mi jakiś sklep gdzie mógłbym je bezproblemowo kupić. Najlepiej pasuje mi taka sytuacja gdzie zamawiam je jutro i mam je kurierem na piątek. W żadnym stacjonarnym w mojej mieścinie ich nie ma. Zależy mi na czasie więc bikestacja odpada :P jakieś inne sklepy polecacie ? Ewentualnie sugestie jakichs innych hamulców do 700pln ale chyba nie bedzie lepszych niz xt w tej cenie. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trigga kup SLX M675 , działa identycznie jak XT a są tańsze
 

Zastanawiałem się nad tym przez pare dni. Dziś miałem okazję wymacać w sklepie obydwa hamulce założone na rowerach i to pchnęło mnie do xt. Może to głupie ale macając slxy miałem wrażenie że klamka nie jest złożona do kupy i jak wcisnę mocnej to coś pęknie itp. Nie chodzi mi tu o żadną gumowatość przy hamowaniu tylko sam feeling klamki. Macając xt momentalnie wyczułem różnicę, tak jakby klamka była bardziej zwarta i pewna. Wyglądają tak samo ale chyba trochę różnią się budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalnie to te hamulce praktycznie niczym się nie różnią,z free stroke to chyba nikt nie korzysta.Ja mam XT785 na metalach i generalnie jestem zadowolony.Aczkolwiek sądziłem,że jednak będą mocniejsze.Klameczka na dwa palce nie każdemu przypadła do gustu,trzeba się do tego przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy takiej wadze to widziałbym 180/160 albo 180/180 o ile nie katujesz zjazdów. Jeżeli lubisz dużo zjeżdżać i często mocno dusisz hamulec to faktycznie to 203 na przód może mieć sens.

Do tego dobre klocki np. Shimano F03C albo RWD RED i sądzę, że te hamulce spokojnie Cię zatrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz wymieniać zaciski? Coś z nimi nie tak? Najpierw wymień klocki,ja polecam Unexy thermo coś  tam.Moim zdaniem lepsze od xtr metal ale dają ostro popalić tarczy.Jeśli nie jeździsz po górach to nie ma się czym przejmować.Miałem RWD w elixirach i poprawa była ale nie aż tak drastyczna jak oczekiwałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...