Skocz do zawartości

[11348g] Author Traction 29er @remlik


remlik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Bar Plugs: (Korki do kierownicy) -  ESI 7g
  • Brake (Front+Lever): (Hamulec przedni) - Shimano BR-M395262g
  • Brake (Rear+Lever): (Hamulec tylny) - Shimano BR-M395307g           
  • Cables: (Pancerze i linki) – Jagwire80g
  • Cassette: (Kaseta) - Shimano XT 11-32 - 260g
  • Chain: (łańcuch) - Campagnolo C9 -282g
  • Crankset: (Korby) - Deore FC M590 44-32-22T+SM-BB511020g
  • Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - FD-M590 - 159g
  • Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - SLX RD-M662 SGS - 259
  • Fork: (Widelec) - RST F1RST 29 Air (100 mm) SRL1880g
  • Frame: (Rama) - Author Traction 29er 19"1850g
  • Grips: (Gripy) - ESI Chunky54g
  • Handlebar: (Kierownica) - FSA Gravity Light 680 - 251g
  • Headset: (Stery)+TopCap+Starnut - Neco H146 - 98g
  • Pedals: (Pedały) - PD-M540352g
  • Rotors (Tarcze)+bolts+adapters - Accent Freezer (160/180)357g
  • Seat: (Siodło) - Selle Italia Flite - 254g
  • Seatpost: (Sztyca) - Aerozine 31,6x400202g
  • Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – Author 34g
  • Shifters: (Manetki) - SL-M590300g
  • Skewers: (Zaciski koł) - AEST tytan49g
  • Spacers: (Podkładki pod mostek) – Amoeba10g                        
  • Stem: (Mostek) - Truvativ Stylo Race 75mm  +/- 5% - 131g
  • Tire (Front): (Opona przednia) - Geax Barro Race 29x2,0 - 458
  • Tire (Rear): (Opona tylna) - Geax Barro Race 29x2,0458g                                       
  • Tubes: (Dętki) - Maxxis Ultralite - 260g
  • Wheel Front: (Koło przednie) - Alexrims  XD-Sport, Formula Hi-Lo1072g                        
  • Wheel Rear: (Koło tylne) - Alexrims  XD-Sport, Formula Hi-Lo1251g

Razem :               11957g 

 

Z planowanych zmian z pewnością koła (może uda się coś ustrzelić przez zimę). Aktualny set pochodzi w całości z Jamisa Dragon, łącznie z gumami Geax Saguaro 2,2/2.0. Używam ich zamiennie z Barro Race. Mam tez drugi komplet kółek od Meridy Crossway XT - zakładam je na trasy z przewagą asfaltu.

 

DSC_6732.JPG

DSC_6687.JPGDSC_6714.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga zacna,kolor brzydki,rower brzydki

to tak ode mnie :)

 

ha, o gustach ...wiadomo, ale ciekaw jest - pewnie Tobie bardziej by się podobał mój poprzedni 29er ?

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/4468-cube-analog-29er/

 

fotki wiadomo, nie oddają dokładnie, ale przez jakiś czas miałem je oba i "na żywo" wszystkim (łącznie ze mną rzecz jasna) bardziej podobał się Author

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, o gustach ...wiadomo, ale ciekaw jest - pewnie Tobie bardziej by się podobał mój poprzedni 29er ?

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/4468-cube-analog-29er/

 

fotki wiadomo, nie oddają dokładnie, ale przez jakiś czas miałem je oba i "na żywo" wszystkim (łącznie ze mną rzecz jasna) bardziej podobał się Author

Tak zdecydowanie przydal mi do gustu twoj cube :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wagę zbiłeś na tym rowerku :P oryginał ma tłuszczu pod futerkiem trochę :D

 

Delikatnie napisane.

Raz z ciekawości podniosłem takiego authora - chyba najstarszy model na 29", jeździł takowym znajomy - i ważył cholernie dużo, a przynajmniej wydawał się nienaturalnie spasiony i nieporęczny, w porównaniu do mojego 12,5 kg Wheelera :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, modele Solution oraz Dexter 29 to straszne kloce. Natomiast Traction w zależności od roku/wyposażenia ważył 13,3/13,6 na ramie 19", co jest już całkiem przyzwoitą wartością w tym przedziale cenowym.


Super maszyna, ale rama jest po 80mm amortyzator, mam identyczną. Zmieniłeś skok na 80 mm ? Jak amortyzator wybiera małe nierówności ?

 

Pozdrawiam

 

Amortyzator jak to mówią "liści nie wybiera" ...co nie znaczy, że zmieniłbym na inny. W przedziale do 1k uważam, że to optymalny wybór na ten moment. Nie zmieniałem skoku, ale słuszna uwaga. Fabrycznie rocznik 2011 był na 80mm. Dlatego kompletując sprzęt zastanawiałem się, jak to wyjdzie na 100mm. Trochę zaryzykowałem, ale jak widzę (wcześniejsza opinia kolegi karolg) nie jestem odosobniony w ocenie, że ta zmiana jest jak najbardziej pozytywna. Model na 2014 ma już jak widzę amortyzator 100 mm http://www.author.eu/en/bikes/2014/traction-29-10/

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

2 cm moim zdanie bardzo zaburzy jakość podjeżdżania, z taki setem to robi się bardziej rower zjazdowy.

Dwa centymetry to ok. 0,7 stopnia . Czyli o tyle wyplaszczy się kąt główki i kąt podsiodłowy. Wątpliwe,aby ta zmiana zrobiła z Tractiona rower zjazdowy.

Rower może być trochę "wolniejszy" w zakrętach,na podjazdach może sie pojawić tendencja do myszkowania przedniego koła,ale dramatu nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
I zgodnie z Twoją wypowiedzą siedzimy dalej od suportu, to nie zaburzy jazdy z dużą kadencją pod górę?

Teoretycznie zmiana pozycji będzie miało wpływ na kadencję ( IMO w tym wypadku może spowolnić kadencję) ,ale nie każdemu będzie to przeszkadzać. Przykładowo mnie taka zmiana nie przeszkadzała.

 

 

A i jaka będzie różnica na szczycie sztycy np 450mm jeżeli chodzi o odległość od czubka rury sterowej ?

????? Przeca rura sterowa i sztyca zostają w tym samym miejscu. Chyba ,że czegoś w poświątecznym okresie nie ogarniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zgodnie z planem wymieniłem koła na ZTR Arch EX z piastami DT 350s oraz tarcze na centerlock: XTR SM-RT98 Ice Tech

Aktualna rozpiska wagowa:

  • Bar Plugs: (Korki do kierownicy) -  ESI 7g
  • Brake (Front+Lever): (Hamulec przedni) - Shimano BR-M395262g
  • Brake (Rear+Lever): (Hamulec tylny) - Shimano BR-M395307g           
  • Cables: (Pancerze i linki) – Jagwire80g
  • Cassette: (Kaseta) - Shimano XT 11-32 - 260g
  • Chain: (łańcuch) - Campagnolo C9 -282g
  • Crankset: (Korby) - Deore FC M590 44-32-22T+SM-BB511020g
  • Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - FD-M590 - 159g
  • Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - SLX RD-M662 SGS - 259
  • Fork: (Widelec) - RST F1RST 29 Air (100 mm) SRL1880g
  • Frame: (Rama) - Author Traction 29er 19"1850g
  • Grips: (Gripy) - ESI Chunky54g
  • Handlebar: (Kierownica) - FSA Gravity Light 680 - 251g
  • Headset: (Stery)+TopCap+Starnut - Neco H146 - 98g
  • Pedals: (Pedały) - PD-M540352g
  • Rotors (Tarcze)+bolts+adapters -  XTR SM-RT98 Ice Tech CL (160mm)226g
  • Seat: (Siodło) - Selle Italia Flite - 254g
  • Seatpost: (Sztyca) - Aerozine 31,6x400202g
  • Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) – Author 34g
  • Shifters: (Manetki) - SL-M590300g
  • Skewers: (Zaciski koł) - AEST tytan49g
  • Spacers: (Podkładki pod mostek) – Amoeba10g                        
  • Stem: (Mostek) - Truvativ Stylo Race 75mm  +/- 5% - 131g
  • Tire (Front): (Opona przednia) - Geax Barro Race 29x2,0 - 458
  • Tire (Rear): (Opona tylna) - Geax Barro Race 29x2,0458g                                       
  • Tubes: (Dętki) - Maxxis Ultralite - 260g
  • Wheel Front: (Koło przednie) - ZTR Arch EX DT350s, DT Competition, Stans Rim Tape 876g                        
  • Wheel Rear: (Koło tylne) - ZTR Arch EX DT350s, DT Competition, Stans Rim Tape969g

Razem :               11348g 

 

Być może w przyszłości pokuszę się o wymianę korby (napęd 2x9) + mleczko (to od razu) i powinno być 10xxx g ... nie miałem takiego celu, ale teraz widzę, że jest to całkiem realne i to bez szaleństw ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...