Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Skocz, jak usłyszysz, że przerzutka nie napina wystarczająco łańcucha i ten dzwoni o ramę to kup i załóż neopren. Jeśli nie dzwoni to po co szpecić taki piękny ogonek?

 

Wybrałem się na spacerek po sklepach w czwartek ale nigdzie nie było fioletowego tego właśnie Treka, chciałem go dotknąć, dosiąść... Nie za konserwatywne to malowanie ale do mnie przemówiło i mimo, że ogólnie 29ery wydają mi się pokraczne tak tego chciałem obmacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny, ładny:D W rzeczywistości jeszcze lepiej się prezentuję w słońcu lakier pięknie się mieni:) wiem bo już go mam. Z zakupu jestem bardzo zadowolony , rowerek rewelka. Dziś tak na spokojnie zaliczyłem nim 40 km, bałem się troszkę o hamulce ale dają radę. Jedyne do czego muszę się przyzwyczaić to 36 zębów z przodu, fajnie jak by było z 2 więcej :)na las w zupełności wystarcza.

Mam jeszcze pytanie do Was koledzy, bo jak wiadomo o taki rowerek trzeba już dbać chodzi mi dokładnie o zabezpieczenie tylnych widełek przed obiciem łańcuchem. Dostrzegłem że jest tam naklejona przeźroczysta nakleja czy to wystarczy? Czy lepiej założyć coś takiego?

 

http://allegro.pl/force-velo-oslona-neoprenowa-na-rame-pod-lancuch-i6442988661.html

 

 

Gratuluję zakupu:)

 

36/22 to fajna korba - 36 wystarcza do 40km/h a 22 przydaje się w górach. Na 38/24 częściej musiałbym wrzucać młynek na kujawskich podjazdach. Neopren się przydaje jak lecisz po wertepach z łańcuchem na młynku.

Edytowane przez Rafu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Procaliber 9.6, choć nie wykluczam opcji 9.7 2X. Bardzo podoba mi się napęd SRAM GX 1/2 x 11 dlatego w obu przypadkach fabryczny napęd by wyleciał, ale pytanie do bardziej doświadczonych graczy: co myślicie o amortyzatorach w tych modelach Reba RL vs. Fox Performance 32 Float? Czy rozmiar ramy 19,5" będzie odpowiedni pod 183 cm, 87 cm noga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o amortyzatorach w tych modelach Reba RL vs. Fox Performance 32 Float?

 

Również mnie to interesuje, jeśli coś znajdziesz na ten temat, to się podziel. :)

Step-cast i tłumik Grip w FOX-ie to nowość, więc myślę, że musi trochę wody w Wiśle upłynąć zanim pojawi się więcej opinii na temat tego widelca. Serwis FOX-a jest trochę droższy, a Rebę można rozkręcić samemu, ale to pewnie już wiesz.

W temacie o nowościach jeden z kolegów napisał, że ma ten amortyzator i obiecał opisać wrażenia: http://www.forumrowerowe.org/topic/209700-2017-fox/.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Przyznaję, że się na tym za bardzo nie znam, ale chciałem tylko zasygnalizować temat, bo często się pojawia na forum, więc coś jest na rzeczy. Wiem, że FOX-a można rozkręcić, żeby wykonać serwis dolnych "lag", są filmiki na yt i wygląda to na robialne dla amatora, natomiast z tłumikiem chyba jest już gorzej, a Rebę można rozkręcić włącznie z tłumikiem i to miałem na myśli.

 

Kolega jak rozumiem posiada FOX-a lub przynajmniej miał z nim do czynienia, więc jest dobra okazja, żeby doprecyzować, jak to dokładnie wygląda i jakie są koszty. ;)

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolega szuka maszyny dla siebie i zakochał się w foxie po przejażdżce Aspectem 730 i też czyta wciąż i wciąż jaki to lisek zły i drogi. I sam nie wie czy iść w rebę czy lisa. Koszty mnie nie bolą, dwie czy trzy stówy raz na rok to żaden wydatek za luksus posiadania foxa a że nie walę błota, korzeni i gór co jazdę, o maszynę i jej czystość dbam bardzo - dlatego też zakładam, że ja co roku uszczelek zmieniać nie będę musiał. Olej raz w roku do ogarnięcia samemu. No i tak siedzę i myślę, sam nie wiem. Jeszcze muszę się manitou jakimś przejechać bo podobno wielu bardzo lubi tego producenta za liniowość i pluszowość podobną do foxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to luksus ten Lis w stosunku do sprzętu konkurencji?

Najtańszy Lis to ponad trzy tysiące za widelec który absolutnie nie jest tyle wart. 


Fox pluszowy? Kurczę, chyba coś przeoczyłem jak je miałem. Nie był taki ani ten ze sprężyną stalową ani powietrzne. 

Miałem też dwa trzy Manitacze i zdecydowanie chlopaki z lisowni mogliby pojechać na kurs do Maniciaków żeby nauczyć się jak robić czuły sprzęt.  Sramolce również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxy się znacznie poprawiły ostatnio- za sprawą uszczelek skf oraz trochę za sprawą kashimy ;) ogólnie te z kashimą są spoko, te starsze nie bardzo.

ps. Ja jestem po stronie manitou bo nie utrudniają użytkownikom własnoręcznego serwisu oraz w niczym nie ustępują konkurencji w kwestii pracy  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Żadne. Błotnik w MTB ssie  :icon_cool:  I w dodatku żaden nie jest tak naprawdę skuteczny

 

A co znaczy naprawdę skuteczny?

Cokolwiek ssie, są tacy - np ja - którzy lubą mieć sucho w majtkach, nie lubią jeździć w okularach rowerowych i nie lubią gryźć piachu.

Z błotnikami to jak z gętą kierą z rogami albo nóżką w mtb.

 

To co jest skuteczne zależy od punktu widzenia. 

Miałem sksy przyczepiane do sztycy i do korony widelca, z przodu wystarczało żeby być suchym do kolan, z tyłu tuż za kolanem, miałem fulla więc błotnik z tyłu musiał być stosunkowo wysoko. To co mnie irytowało to brudna i mokra twarz oraz plecy/ tyłek i w tym przypadku te błotniki dawały bardzo dobrze radę (przy skoku zawieszenia/widelca 170 mm).

W moim sztywniaku z amorem mam lekko zmodyfikowane pełne błotniki które dają pełną ochronę. Trzeba było ciut pożeźbić ale rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze.

Obecnie dużo montuję tych

 

http://www.zefal.com/en/mudguards-mtb/69-deflector-fm60.html

 

oraz tych

 

http://www.zefal.com/en/mudguards-mtb/72-deflector-rm60.html

 

i ten

 

http://www.zefal.com/en/mudguards-mtb/74-no-mud.html

 

Zakładając że ktoś ma oczekiwania jak opisane przeze mnie powyżej - działają dobrze, są stabilne i łatwe w demontażu. Opcja ostatnia raczej dla tych którzy chcą mieć coś na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko odnośnie treka superfly, ponieważ potrzebuje zmienić rower na przyszły sezon i wybór padł na treka superfly 7 2017, ale gdy pojechałem do sklepu sprzedawca zaproponował mi superfly 9.6 2015 ewentualnie 2016(oba karbonowe). Moje pytanie brzmi jak to jest z tym karbonem? Jak z gwarancja na ramę?jakie są zalety?Do tej pory jeździłem tylko na aluminiowych i nie mam doświadczenia z rowerami karbonowymi. Generalnie szukam roweru do maratonów, w tym roku przejechałem pierwszych kilka. Mam 186cm i do tego około 100kg i poprostu moje największe zmartwienie czy superfly 9.6 da radę, wytrzyma??na co trzeba uważać posiadając rower karbonowy? generalnie przejechałem się tym trekiem 9.6 i byłem bardzo zadowolony, ale jechałem tam nastawiony na superfly 7 alu, ponieważ gdzieś tam boje sie tego że zaraz będę miał ten karbon w częściach...:-) i zastanawiam sie czy sprzedawca nie chce się też poprostu pozbyć roweru z 2015r, widząc też moja ograniczona wiedzę i doświadczenie rowerowe...:-),i teraz mam problem bo cały czas myślałem tylko Alu,alu, alu,alu ale teraz chętnie bym spróbował czegoś nowego i dlatego pytam was.., z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek ma limit o ile dobrze pamiętam 136kg (zweryfikuj jeszcze u sprzedawcy) więc da radę. Karbon jak karbon. Niektórzy obchodzą się z tym jak z jajkiem, inni katują i pęka. 

Poczytaj, pooglądaj

https://www.youtube.com/watch?v=sypmR6aRFqY

 

Jest tego masa w sieci.

 

Miałem pękniętą ramę w Superfly 7 2015 i po blisko 3 miesiącach dostałem nową ramę. Niestety nie obyło się bez kontaktu z centralą w Anglii, wymiana maili z kierownictwem i walki o swoje. Więc nie ma tak łatwo i kolorowo jak to Trek przedstawia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...