Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd wziąłeś te 510g? Tyle to może ważą 26" w rozmiarze 2,0. Na stronie Bontragera jest 690g. Moje opony (obie 2,2) ważyły 692g i 665g. Rocket Ron 522g, a Racing Ralph 524g (obie 2,25). Waga więc spadła dokładnie o 311g.

 

 

Załaduj sobie w wersji Lite to jeszcze Ci spadnie ;)

A tak na serio mam na tyle XR1 2.0 a na przodzie RR 2.1 Lite i jesto to super opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam wymienić oś na trochę lżejszą, dlatego muszę sprawdzić jaki jest tam gwint, aby zamówić dobrą oś. A ponieważ nie mam urządzenia do mierzenia rozmiaru gwintu, poprosiłem o pomoc, za którą bardzo dziękuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zamierzam kupić Treka SF FS 29. Przeczytałem niniejszy temat, ale nadal mam spory dylemat z wyborem rozmiaru. Niektóre piszące tu osoby pisały, że dla wzrostu 176 cm odpowiedni jest wirtualny rozm. 17,5 (16,5 rzeczywisty). Niemniej znalazłem w internetach info, że dla wzrostu 173 - 180 odpowieni jest 18,5 wirtualny.

 

Mam 176,5 cm wzrostu. Do tej pory jeździłem na M-ce Gianta Trance X 2. Jeżdże też sporo na szosie rozm. 54, gdzie jestem mocno wyciągnięty, więc jak przymierzam SF FS w rozm. wirtualnym 17,5 i 18,5 to na obu czuję się komfortowo. Jeżli chodzi o sztywniaka mierzyłem tylko SF HT w rozm. wiert. 18,5 cm, gdzie długość górnej rury to 62 cm. Było ok, ale przejechałem się tylko kilka metrów obok sklepu i jak pisałem po jeżdżeniu na szosie, wydawało mi się bardzo komfortowo.Co ciekawe w SF HT rozm. wirtualny 17,5 górna rura ma 61,2 cm, a w SF FS w rozm. wirt. 18,5 ma długość 61,1 cm.

 

Może podzielicie się informacjami o rozmiarach ram w Waszych Trekach?

 

Najlepsza byłaby informacja wg wzoru: wzrost/rozmiar wirtualny/rozmiar rzeczywisty albo wzrost/długość nogi/rozmiar wirtualny/rozmiar rzeczywisty. Z pewnością wiele osób skorzystałoby z takich cennych danych.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wzrost 177, noga 83 cm, SF HT w rozmiarze 18,5 (rzeczywisty 17,5) i jak dla mnie jest idealnie. Długość górnej rury jest zawyżona o ok. 2 cm, więc np mój rower ma rurę o długości 600 mm, a nie jak podaje Trek, 620.

Ja jestem wyższy, o 2cm, przekrok mam taki sam, i dla mnie rama 17,5(16,5) jest idealna, może dlatego, że w tej ramie długość górnej rury jest zgodna ze specyfikacją Treka, i faktyczne ma te swoje 602mm, ponadto na plus zwrotność, i niżej położona rura(niewielka różnica, ale przy 18,5 cohones były mocno zagrożone :woot: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem z nogą 83 cm masz problem z ramą mającą przekrok niecałe 78 cm? Z podeszwą buta to daje 7-8 cm zapasu.

A co do długości ramy, to nie ma opcji żeby 17,5" miała 602 mm. To by oznaczało że Trek robi dwie ramy o różnych rozmiarach i tej samej długości. Poza tym zwróć uwagę, że Trek zaleca 17,5 dla wzrostu 165-175 i 18,5 dla 173-180. Rama 602 mm dla osoby o wzroście 165 to chyba byłby żart. Zmierz swoją ramę, to się przekonasz, że wcale nie jest tak długa jak podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z matematyki wychodzi, że nie powinno być problemu z wysokością górnej rury, ale weź pod uwagę, że producent mierzy przekrok do miejsca, na które raczej nie spadasz. Wymiar rury mierzyłem zgodnie z definicją długości rury głównej (długość efektywna rury górnej – jest to długość rury górnej mierzona w poziomie (od środka szczytu główki ramy do środka osi sztycy), i wynosi dokładnie tyle ile napisałem, a może nawet ciut więcej. Jeżeli chodzi, o zalecenia Treka, co do wielkości ramy, to wybacz, ale raczej ja wiem jaki rozmiar jest dla mnie odpowiedni. Biorąc pod uwagę teren, w którym głównie jeżdżę (góry, jura), styl jazdy, budowę anatomiczną zapewniam, że bez porównania lepiej mi się jeździ na 17,5 (żeby nie było jeździłem też na 18.5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent z reguły podaje rozmiary pod kątem użytkowników o typowej budowie i typowych preferencjach. Najwyraźniej się do nich nie zaliczasz.

Co do długości ramy to wypowiadało się tu już kilku właścicieli Superflya. U wszystkich rama była ok. 2 cm krótsza niż podaje Trek. Albo więc źle mierzysz, albo twoja rama jest wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mierzyl mi sprzedawca dlugosc gornej rury. Chlopak ma pojecie co i jak. Dlugosc gornej rury idealna jak w katalogu. Nawet sie troche wyglupilem pytajac czy slyszal o tym, ze wymiary roznia sie od rzeczywistych. No ale sam nie sprawdzilem, jak sie mierzy i zawierzylem "znawcom". 

Trek superfly 9.7 rama 19,5 cala. 

 

Rower jest mega zwrotny.

Mam 185 cm, noga 86 cm bez butow i jak dla mnie ta ramka jest w sam raz. 

 

Sprzedawca mierzyl tak jak podaje giresse.

 

Podsumowujac, wychodzi na to, ze te 20 mm roznicy to generalnie straszna bujda i fantasmagoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje, przesiadlem sie z krossa leval a8, tam sztyce mialem bardziej wyciagnieta. Jezdzilem tez ninerem air 9, rozmiar L, moje odczucia byly takie, ze rower tak zwrotny jak trek nie byl. Wedlug rozmiarowki treka rama 19,5 virual jest od 178 do 188 cm. 21, 5 jest od 185 cm wiec na upartego jestem na granicy dwoch rozmiarow, ale widac Ty wiesz lepiej.

 

 

Ty widac jestes lepszym znawcom. 

Pisze tylko po to zeby ktos nie powtarzal takich bzdur jak dzis ja w tym sklepie.

Caly czas mnie nurtowalo czemu taka firma, z takimi tradycjami podaje wymiar rozny o 20 mm!

Ja juz wiem, a Ty mozesz miec swoje zdanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje, przesiadlem sie z krossa leval a8, tam sztyce mialem bardziej wyciagnieta. Jezdzilem tez ninerem air 9, rozmiar L, moje odczucia byly takie, ze rower tak zwrotny jak trek nie byl. Wedlug rozmiarowki treka rama 19,5 virual jest od 178 do 188 cm. 21, 5 jest od 185 cm wiec na upartego jestem na granicy dwoch rozmiarow, ale widac Ty wiesz lepiej.

 

 

Ty widac jestes lepszym znawcom. 

Pisze tylko po to zeby ktos nie powtarzal takich bzdur jak dzis ja w tym sklepie.

Caly czas mnie nurtowalo czemu taka firma, z takimi tradycjami podaje wymiar rozny o 20 mm!

Ja juz wiem, a Ty mozesz miec swoje zdanie.

 

Nie twierdzę, że masz zły rozmiar, tylko, że sprzedawca źle zmierzył ramę. Czytaj ze zrozumieniem. Ty zawierzyłeś jednemu sprzedawcy, ja wielu opiniom na forum i własnoręcznym pomiarom. Sam mam dwa treki, oba są 2 cm krótsze. Sam podejrzewałbym siebie o złe mierzenie, gdyby nie to, że np. Canyon mierzony tak samo akurat krótszy nie jest. Różnica nie wynika więc ze złej metody pomiarowej. Tak na marginesie, nie tylko trek zawyża długość górnej rury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales, ze gdyby rama miala rzeczywiscie 64 cm to na pewno nie bylaby dobra :) Jutro sam pomierze, ale widzialem jak mierzyl sprzedawca i to potwierdza sie z metoda jaka podal giresse i jak widze jak wyglada ten wymiar na geo roznych rowerow. Zmierze tez ninera kolegi ;)

On po prostu byl strasznie zdziwiony wlasnie tym jak mu powiedzialem, ze to sa liczne opinie! Sam chcial to sprawdzic i jak dla mnie po prostu to zweryfikowal.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...