Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

@@mess,

 

Czyżby już małe kombinacje z napędem 1x11? ;)

 

 

Znalazłem dziś Haibike Fred 7.15

 

Cena mniejsza od SF 9.8 XT i dostępność "od ręki". Zastanawia mnie tylko skąd taka duża waga i ta niższa cena. Co sądzicie na ten temat, jako alternatywa dla treka?

 

Chociaż z drugiej strony, "napaliłem" się trochę na tego SF'a. :whistling:

Edytowane przez krris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krrris ten haibike to 27,5... Co to wagi to myślę, że różnicy wielkiej nie ma. 9.8 w 19.5" ważył 10,7 bez pedałów jak dgo dostałem w sklepie. Więc Różnica w wadze nie jest jakaś powalająca. Te 300g  to może być efekt cięższej kierownicy, sztycy, siodełka, większych tarcz czy cięższych dętek

Edytowane przez lesieque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lesieque,

 

Wiem że to 27,5", ale jak już wyżej pisałem SF'a ze względu na mój wzrost i niewielki przekrok tez mam zamówionego na tych kołach. Również wiem że to dział dla 29er, ale myślę, że mogę tu napisać skoro temat dotyczy Superfly. ;)

 

@@arek_wro,

 

Dlatego pewnie cena jest odpowienio niższa od Treka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mess,

 

Czyżby już małe kombinacje z napędem 1x11? ;)

 

 

Znalazłem dziś Haibike Fred 7.15

 

Cena mniejsza od SF 9.8 XT i dostępność "od ręki". Zastanawia mnie tylko skąd taka duża waga i ta niższa cena. Co sądzicie na ten temat, jako alternatywa dla treka?

 

Chociaż z drugiej strony, "napaliłem" się trochę na tego SF'a. :whistling:

 

Niby podobne ale jedna jest różnica i to wielka - Haibike jest do 120 kg! a Trek do 136 kg. Ja ważę 130 słodkich kg. wszystko na tema

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niby podobne ale jedna jest różnica i to wielka - Haibike jest do 120 kg! a Trek do 136 kg. Ja ważę 130 słodkich kg. wszystko na tema

 

Ja mogę śmiało powiedzieć, że mnie limity wagowe nie obchodzą, gdyż ważę jakieś 60kg ;)

 

Zdecydowałem, że czekam na treka, nie chcę kombinować z haibaikiem od samego początku (wymiana kół, itp.). A na odchudzanie treka i zmianę (ciężkich) kół przyjdzie pora na kolejny sezon :) można rzec, że ja mogę "zaszaleć" z kołami przy mojej wadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

opony wymienie, bo to 300g najnizszym kosztem, ale nic innego nie tykam zanim ze mnie nie poleci :D

 

Twoje opony XR1 wg. tego co podaje bontrager ważą po 690g, a XR2, które będą w moim 27,5 już "tylko" 600g, więc będę miał parę gramów mniej już na start :D

Ale racja, opony to chyba najmniejszy koszt zejścia z wagi, jednakże ja przez jeden sezon spróbuję przejeździć na tych co dadzą, jedynie dętki wyrzucę i zaleję opony mleczkiem ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę psuć Wam zakupów chłopaki ale do agresywniejszej jazdy to bym się pozbył tych papierowych opon. Nie wiem jak XR2 ale w XR1 chyciłem 2 pany w jeden dzień w tym jedna na borsztajnie :thumbsup:

Niewiele później wyjazd w góry i tył nie utrzymał mocniejszego uderzenia w kamień, w efekcie oprócz rozciętej opony na 2cm uszkodziłem nieodwracalnie obręcz.

 

A poza tym to gratuluję Treka SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę psuć Wam zakupów chłopaki ale do agresywniejszej jazdy to bym się pozbył tych papierowych opon. Nie wiem jak XR2 ale w XR1 chyciłem 2 pany w jeden dzień w tym jedna na borsztajnie :thumbsup:

Niewiele później wyjazd w góry i tył nie utrzymał mocniejszego uderzenia w kamień, w efekcie oprócz rozciętej opony na 2cm uszkodziłem nieodwracalnie obręcz.

 

A poza tym to gratuluję Treka SF.

Wszystko zależy, jak i gdzie jeżdżą. Ja już dawno wyleczyłem się z papierowych opon. Ostatnie lekkie opony jakie miałem, to RR evo, strach było tym gdziekolwiek wjechać. Nie zdążyłem zjeździć bieżnika, a już miały tyle sznitów na ściankach, i kilka szyć, łatek, że nadawały się tylko na przemiał. Pewnie jakbym jeździł na nich na północ od Krakowa, to by się sprawdziły, ale, na Jure i w góry muszą być solidne opony, niestety wiąże się, to ze słuszną  wagą. Jeździłem na nie lekkich hutchinson python 2,1 tr rr (630gr ), i zero problemów, aczkolwiek python na przodzie pomimo mieszanki rr nie trzyma najlepiej, i też nie za dobrze wspomaga sida w amortyzacji. Więc niedawno położyłem całkowicie lagę na wagę, i założyłem na przód cobrę 2.25 tr rr hardskin, o kosmicznej wadze 720gr. Niesamowice poprawiła się amortyzacja, prowadzenie, spokój psychiczny podczas zjazdów po kamolach / korzeniach. Opona łyka wszystko -  jak teraz zjeżdżam z Turbacza, to ino iskry lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że sie nie da, też na takich jeździłem. Popatrz na zdjęcie, i odpowiedz sobie na pytanie, kto ma większe szanse, na dojechanie na dół bez niespodzianek, zakładając, że pokonujesz taką trasę kilkanascie razy w sezonie?

zdjecie%252C600%252C118077%252Cprawie-tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś zatem informacje jaka jest waga kół Bontragera Mustang Elite seryjnie montowanych miedzy innymi w 9.7? Bo opony widziałem kolega wyżej opisywał. No chyba ze ktoś ma wage kompletnych kół razem z oponą to teź super.

A tak na marginesie podpowiedzcie za ile takie nowe koła z oponami można pogonić bo będę chciał sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...