Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 181 cm (84 cm przekrok) i również jeżdżę na 19,5". Nie widzę żadnych problemów z ustawieniem roweru. Jestem zadowolony z tego rozmiaru. Rower skręca bezproblemowo na singlach (bez użycia kierunkowskazów :laugh: )

 

Pytam ze zwykłej ciekawości, jak zmierzyłeś przekrok ? Bo z natury jestem dociekliwy a mam sporo, bo 7cm mniej wzrostu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Rzeczywiście "geometrycznie" pasuję do 17,5 i do niej będę się przymierzał. W przyszłym tygodniu będę miał możliwość (jak pogoda pozwoli) przetestować przez parę dni 17,5 i dla porównania 18,5 - wtedy podejmę ostateczną decyzję. Pozostanie mi tylko sprzedać 26 i czekać do lutego na niebieskiego Treka ;-)

 

Pozdrawiam

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ze zwykłej ciekawości, jak zmierzyłeś przekrok ? Bo z natury jestem dociekliwy a mam sporo, bo 7cm mniej wzrostu !

 

To jest długość mierzona w pozycji stojącej od stóp (podłoża) do krocza. Najdokładniej to zmierzysz przy pomocy poziomicy i jakiegoś centymetra lub jeśli lubisz jak ktoś Ci grzebie przy interesie to poproś osobę  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

   Właśnie jestem w trakcie kupowania swojego roweru - wybór padł na TREK - z dwóch powdów jakość i moje 130 kg przy 183 cm wzrostu. Producent - daje gwarancje do 136 kg - ufffff. Mało jest takowych firm. Model padł na Superfly 8 2015r z następującymi zmianami zawarte są też ceny zmian z złotówkach

:Mech. Korbowy XT                  160

Manetki XT                                 90
Przerzutka przednia XT              40
Hamulce XT                              350
Kaseta XT                                  110
Łańcuch XT                                 50

 

26 października rowerek przyjeżdża do sklepiq a około 10 listopada odbiór sprzęciku. Rozmiar ramy 18,5 cala na większej moje jajęcja mogłyby się skaleczyć:)
Ramę karbonową mi odradzić sprzedawca z powodu innej elastyczności czy stabilności nie znam się na tym. Co Wy o tym myślicie?
Aha 80 % asfalt - drogi rowerowe 20% parki czy las ale ścieżki utwardzone.
pozdrawiam Artursan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej masie masz spore szanse np krzywdzić często wkład suportu :) Karbonowy Superfly ma łożyska montowane luzem w mufie a to może być problem przy konieczności częstej wymiany (która tak czy inaczej dosyć często zachodzi w tym przypadku).

Jedyne co mnie zastanawia to wybór roweru przy takim podłożu. Sprzęt trochę na wyrost ale oczywiście to wybór indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup MTB będziesz miał bardziej uniwersalny rower i na urlop go weźmiesz. A do takiej codziennej jazdy jak piszesz zmień opony na mniej górskie.

Co do wagi 130 to dużo ale jak będziesz jeździł systematycznie waga sama poleci.

Tak tak!    zapomniałem     dodać    ,że  oponki będą  semisliki   jakieś hurracainy -  nie zapiasłem jakowe :( Jednakże góralki  zostają jakby   zmiany do terenu    były.

Fitnesowy  nie przemawia do mnie - wolę   superflaya bowiem zostawia  wybór  a człowiek   jest                   zmienny.

 

Czy na coś   jeszcze powinienem zwrócić uwagę w tym rowerku? 

 

pozdrawiam Artursan

Edytowane przez artursan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedałki powiadasz - XT - dla odmiany z nakładkami jakby sie miało cos zepsuc z nimi:)
Oświetlenie 1500 lumenów z przodu z redukcją światła i strumienia z tyłu 200 lumenów z różnmi irytujacymi miganiami .

Dzwonek elektroniczny dostałem od brata - smieszny ale i fajny nie irytujacy ale zwracający uwagę. licznik przezprzewodowy sigma - ale bez zbyt wielu

dupereli których nie wykorzystam i to chyba prawie wszystko...

 

pozdrawiam Artursan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

O ciekawe - przepraszam zatem  :)link poniżej z

foteczkami http://www.forumrowerowe.org/topic/110050-galeria-pokaz-twojego-29era/page-231?do=findComment&comment=1601705

 

pozdrawiam serdecznie


Jeżeli chodzi o wrażenia:

 

1. Przejechałem jakieś 200  km jestem    zachwycony , ale mnie trudno jest  się  wypowiadać jako autorytet ,ale mój młodszy brat jak wskoczył nań a jeździ Giantem - sory nie wiem jaki model ale też hardem - zapłacił 5500zł 8 lat temu, był zachwycony i już   zmienia rower:)

2. nic się nie  powyginało 

 

3. Szok  nastapił i lekka irytacja bo licznik nie chciał chodzić. Tzn w domu chodził a podczas  jazdy już nie, i tak   cały czas. Podjechałem do   serwisu i zaczęła się walka trwałą prawie  3 godziny .Trzech magików walczyło z licznikeim, zmienili baterie w serwisie wszystko chodziło podziekowałem  wyjechałem i  ... sie zesrało.  Wskoczył ekspert na  rower przejechał się  kawałek coś tam poprawiał a licznik... nic.!!! Jak spokojnie ogladałem nowe rowerki jakie im przywieżli a dowieźli z 50 sztuków :) w końcu  decyzja nowy licznik! Podłączyli w salonie wszystko  chodzi pożegnałem się   i... przywitałem sie po 3 minutach jazdy:)

Znowu    magik wskoczył na rower i pojechał ... qrwa w salonie chodzi a na zewnątrz... nic nie wyszło !!! w końcu  Jest  -  EUREKA!!! ODSUNĘLI LATERALNIE LAMPĘ O 10 CM I...wszystko zaczęło grać    mój licznik bc16.12

 

pozdrówka          

Edytowane przez artursan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

6 -2014 jest podobna nie chciałem go jak cholera a jak przyszedł na żywo to bajka tyle że uszkodzili mi ramę i przyszła w innym kolorze a ja chcę jak miałem więc sklep zachował się super abym miał pomarańcz :)


poza tym dziś widziałem szosę Emonda czerwoną na zdjęciach jakaś mdła a na żywo rakieta także kolory nie oddają rzeczywistości jeśli chodzi o treka na żywo zdecydowanie na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...