Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

@lukmar mostek 100mm, między innymi dlatego zdecydowałem się na 21,5" (mógłby być nieco niższy ale za to idealny na długość). Nie chciałem poprawiać długości mostkiem powyżej 100mm. Poza tym pamiętaj że rozmiarówka Treka jest skopana i 21,5" to faktycznie jest 20,5"

Edytowane przez amauser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lukmar,

 

Trafiło Cię to samo co mnie przy Canyonie, dlatego wybrałem Canyona ;-) w rozmiarze L i mam nadzieję że zostanie, najwyżej będzie nowa dłuższa sztyca i dłuższy mostek.

 

Trek obecnie jest na drugim miejscu z powodu ceny bo cały czas mierzę w osprzęt XT, mocne koła i mocną ramę i nie w SF 9-tkę bo kolor i przednia pojedyńcza zębatka to nie dla mnie. 

 

Wszystko zależy jak chcesz jeździć - sportowo większość wybiera mniejsze ramy, bardziej turystycznie większe.

Jedyna różnica miedzy nimi jest taka, że mniejszy możesz jakoś przedłużyć, a większego nie skrócisz ;-)

 

 

 

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@amauser,

 

Czytam tak te Twoje posty i zastanawiam się czy aby kupiłeś właściwy rozmiar roweru ? Bo albo mówisz, że rozmiarówka Treka jest skopana, albo że górna rura ma 2 cm mniej. Jeszcze ktoś inny na tym forum też powiela historie, że kupił ramę Treka i cytując "ma 20mm i więcej w różnych miejscach roweru".

 

Już kiedyś to robiłem ale postanowiłem zmierzyć mojego SF jeszcze raz i...wszystko gra zgodnie ze specyfikacją na stronie !

 

Drobną różnicę na minus 3mm zauważam na długości górnej rury (efektywna) mierzonej w poziomie ale raczej winię za to źle skalibrowany "colsztok", natomiast pozostałe cyfry typu wysokość suportu, długość tylnych widełek, rura podsiodłowa czy baza kół są takie jak w opisie.

Edytowane przez errwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@errwin co do długości górnej rury w rozmiarze 21,5", jak mierzyłem u siebie to wyszło mi około 640mm. Co do rozmiaru to ja powiem tak: ja czuję się na nim dobrze, lubię dlugie ramy. Sztyca po ustawieniu właściwej wysokości ma jeszcze 8cm zapasu do ogranicznika, więc nie wydaje mi się, by ta rama była dla mnie za duża. A co do "skopanej" rozmiarówki, to miałem na myśli podział na rozmiary wirtualny i rzeczywisty w Trekach. Wirtualny 21,5" to rzeczywisty 20,5"

Edytowane przez amauser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tymi "wirtualnymi" danymi nigdy się nie kierowałem ale skoro rozmiar Ci pasuje to wszystko gra.

 

Ciekawi mnie po prostu skąd różnica w długości rury odpowiadająca niższemu rozmiarowi ramy ? Może jakiś dowcipniś na montażu zamienił naklejki ?

A pozostałem parametry zgadzają się z rozmiarówką Treka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu mogę potwierdzić że mierzona efektywna długość górnej rury jest mniejsza niż podana w tabelce - już o tym pisałem na forum. Poza tym wystarczy poszukać a zobaczysz że to nie jest odosobniona opinia - jeśli już to prędzej zbiorowe halucynacje :D. Dla ścisłości, mówię o aluminiowych SF 2014 (i pewnie 2015 bo geo ram się chyba nie zmieniło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie różnice są milimetrowe, dziś zmierzyłem jeszcze raz i różnica wynosiła ...18mm na minus. Mierzone horyzontalnie oczywiście. nie mam zamiaru dalej tego analizować. Myślę że na ramie długiej na rzeczywiste 660mm i z mostkiem 100mm byłoby jednak nawet dla mnie zbyt długo (a ja lubię długie ramy). Wsiadłem na tą i na długość jest OK, przekrok wystarczający, więc nad czym miałem się jeszcze zastanawiać. Faktem jest jednak, że ja jak na swój wzrost mam długie nogi i ręce. Tak czy inaczej, mieliśmy o ile pamiętam lukmarowi doradzić a nie się kłócić :), a tu temat jest prosty: bez przymiarki ani rusz, bo dane na stronie to jedno, rzeczywistość potrafi nieco od nich odbiegać (choćby to były różnice tylko milimetrowe), a zostaje jeszcze kwestia osobistych preferencji i upodobań. To tyle ode mnie

Edytowane przez amauser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przypadkiem rozbieżności nie dotyczą tylko ram spawanych,

 

Lukmar chce carbon (rower górna półką za naście tyś), a te robi się z form więc raczej nie ma mowy o innych rozmiarach ... w przeciwnym wypadku ludzie omijaliby Treka z daleka. 

 

Nie mieszajmy koledze niech zacznie się przymierzać bo to podstawa - ja przymierzałem się do ośmiu ram więc mniej więcej wiem w czym wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@weteran i właśnie dlatego na ten rozmiar się nie zdecydowałem. Szukałem czegoś z górną rurą ok 640mm. Wybierałem między Scott Scale 940 rozmiar XL i Trekiem Superfly 21,5". Wybrałem Treka bo ma sztywne osie i wysokość dla mnie do zaakceptowania, Scott XL był jednak odrobinę zbyt wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak te Twoje posty i zastanawiam się czy aby kupiłeś właściwy rozmiar roweru ? Bo albo mówisz, że rozmiarówka Treka jest skopana, albo że górna rura ma 2 cm mniej. Jeszcze ktoś inny na tym forum też powiela historie, że kupił ramę Treka i cytując "ma 20mm i więcej w różnych miejscach roweru".

 

Jak już kopiujesz czyjeś wypowiedzi, to rób to kolego poprawnie, bo zmieniłeś zupełnie sens wypowiedzi!:

"Te Twoje parę milimetrów to 20 i więcej mm w różnych miejscach roweru mniej, niż w katalogu."

 

I ostatecznie względem wielu wypowiedzi, wszystko się zgadza. Jak koledzy napisali, kwestia dopasowania pod własne ciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja nie chciałem wzbudzić, aż takich emocji, aczkolwiek uważam, że tylko inteligentni ludzie potrafią się pięknie różnić - nawet o wielkość ramy:-)

Oczywiście wydając naście tysięcy na SF 9.8 - nie wydam ich nie dotykając roweru - i już zamówiłem na testy 9.8 rozmiar 19,5.

Dzięki za wszystkie informację, o wyniku jazd próbych poinformuje :-)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mountain99 wybierasz się do najbliższego dealera Treka (jest to zapewne sklep rowerowy), uprzejmie informujesz, że zainteresowany jesteś zakupem roweru za naście tysięcy i mówisz, że chciałby przetestować taki rower w rozmiarze danym i zostawiasz swój numer telefonu.

Jeżeli jest to naprawdę poważny sprzedawca, kontaktuje się z tobą jeżeli ma już dany rower na testy i wypożycza ci na weekend lub dłużej.

Tak jest w moim przypadku, w zeszłym roku miałem zajawkę na szosę, i miałem okazję pojeździć na bardzo dobrym sprzęcie w pewien weekend.

Tak to działa w moim przypadku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce go widziałeś ? W jakim rozmiarze ? 

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem 9-tki. Kupiłem ją w treku w Krakowie, więc był w oficjalnej dystrybucji. Dziwnym model bo np. w USA nie było go w sprzedaży, podobnie w 2015 9-ka nie jest dostępna w USA. Myślę, że cena do jakości w tym przypadku była okazyjna, tj 7400 PLN (oficjalna 10 k) za rower na pełnym xt, z sidem, z dobrymi kołami (piasty dt 350, proste szprychy), sztywnymi osiami itp. Przy 178 cm,  przekroku 84 cm mam rame 17,5" (16,5") i jest bajka. Rower jest o nieboo zwinniejszy od 18,5", co było dla mnie priorytetem.

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/5712-trek-superfly-9/

 

Edytowane przez giresse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem 9-tki. Kupiłem ją w treku w Krakowie, więc był w oficjalnej dystrybucji. Dziwnym model bo np. w USA nie było go w sprzedaży, podobnie w 2015 9-ka nie jest dostępna w USA. Myślę, że cena do jakości w tym przypadku była okazyjna, tj 7400 PLN (oficjalna 10 k) za rower na pełnym xt, z sidem, z dobrymi kołami (piasty dt 350, proste szprychy), sztywnymi osiami itp. Przy 178 cm, przekroku 84 cm mam rame 17,5" (16,5") i jest bajka. Rower jest o nieboo zwinniejszy od 18,5", co było dla mnie priorytetem. http://www.forumrowe...rek-superfly-9/

 

Ja znalazłem 9tkę u czeskich braci w cenie około 7500 http://kola-visek.cz/index.php?page=detailsort&id=108124 ale w międzyczasie pojawił się Canyona AL SLX 9.9 i teraz na niego czekam.

Zobaczymy z czym skończę bo mimo iż faktura na mailu w canyonie są jakieś inwentaryzacje więc treka jeszcze nie skreślam.

 

Co ciekawe różnica w rozmiarach jest spora bo Trek to rozmiar 21,5 (20,5 wirtualny) a w Canyonie rama to rozmiar L i w obu wpasowuję się bardzo dobrze przy wzroście 190 i przekroku 92.  

 

Rura podsiodłowa dłuższa jest w Treku tak samo, długość górnej rury też ale to akurat różnie wymiarują.

Cała tajemnica w kątach pochylenia główki ramy i rury podsiodłowej więc i tak trzeba się mierzyć ;-)

Paradoksalnie Trek który chwali się G2 ma więcej rozmiarów od Canyona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, L w Canyonie to bardzo krótka rama jak na 190 cm. wzrostu (610 mm)   :whistling: , natomiast Superfly 9, 21,5" - ma horyzontalnie 659 mm - to w który się wpasowujesz ?

Chyba nie patrzysz tylko na długość podsiodłówki ?

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...