Skocz do zawartości

[licznik] Jaki licznik lub pulsometr


Gość gmx

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o poradę w zakupie licznika / pulsometru. Funkcjami, które mnie interesują są te występujące w typowych urządzeniach inne dodatki typowo treningowe są nie obowiązkowe. Ważnym cechą jest czytelność wyświetlacza. Wybór pozornie duży jednak ponieważ posiadam rower z leftym, a nie chcę używać żadnych przejściówek do montażu czujnika znacznie się zawęża.

 

Na ta chwilę myślę o :

 

- Garmin edge 500

- Polar CS500+

- Polar cs600X

 

ewentualnie wersje zegarkowe

 

- Garmin 910XT

- Polar RC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli również biegasz i pływasz, to oczywiście zegarkowe wersje, ale w przypadku, kiedy tylko na rower, to bez gps-a klasykiem szosowym będzie Polar cs500 - wszyscy chwalą Polary za soft (ja sam nie używałem ich pulso) do analizy. 

z GPS-em Garmin 500. Mam od roku edga 510 i jest to świetne urządzenie treningowe. garmin 500 to klasyk - świetny soft, mały i lekki, solidna obudowa, znakomita bateria, dobry garmin connect, możliwość eksportu do wielu innych serwisów, etc...

 

Ja dla teścia przed chwilą kupiłem mio 105. Na allegro pojawiła się jakaś, moim zdaniem znakomita oferta: za gołą wersję - sam licznik - zapłaciłem 259 zł. Oczywiście licznik ma ANT+ więc teść będzie musiał sobie dokupić opaskę HR Ant+. Nie sądzę, żeby on potrzebował czujnika prędkości/kadencji, ale jeśli uzna, że mu się przyda, to pewnie też dokupi sobie z czasem. Sam licznik wydaje mi się podobny do edka 500. Nie ma chyba tylko pomiaru mocy, ale teść na pewno nie będzie z tego korzystać. Wydaje mi się, że przy tej cenie, to okazja, więc pozwolę sobie wkleić linka do aukcji (proszę o wybaczenie, nie mam nic wspólnego z Mio, z dystrybutorem czy sprzedawcą na allegro):

 

http://allegro.pl/nawigacja-rowerowa-mio-cyclo-105-promocja-i3789912912.html

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polary mają bardzo słabe "social media" opcje, tj. nie wrzucisz bezpośrednio na endomondo itd.

 

Wrzucasz najpierw na PC/WWW (rozbudowane opcje statystyk na stronie polar trainer) , a potem wrzucasz (konwertujesz) np. na endo.

 

Mam Polara RCX5 z czujnikami Cad/Speed i ogólnie daje radę. Ale na pewno będzie mniej czytelny niż jakiś GPS garmina z większym wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

żeby nie dodawać dodatkowego (podobnego) tematu. W zasadzie wybrałbym Polar CS500+ tylko dopiero teraz wyczytałem, że do synchronizacji z komputerem potrzebne jest Polar Datalink co podwyższy koszt urządzenia o 200zł (łącznie wyjdzie prawie 800zł). Nie ma innego sposobu żeby wysłać dane na kompa? 

GPS w zasadzie wystarczy mi ten co mam w telefonie (nie gubi zasięgu nawet w gęstym lesie) przydałby się bezprzewodowy licznik, pulsometr oraz wysokościomierz (opcjonalnie kadencja). Ewentualne konwertowanie danych to nie będzie problem. Chciałbym się zamknąć w kwocie 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, czy ktoś zna liczniki PRO Scio? Mam już sigmę i do drugiego roweru chciałbym założyć coś innego zastanawiam się nad VDO M3 lub PRO Scio, tak jak o VDO można znaleźć jakieś opinie tak o PRO nie ma nic. Proszę o pomoc.

 

(http://www.bikestacja.pl/pl/licznik-rowerowy-pro-scio.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Praktycznie każdy temat o pulsometrach jest zamknięty więc chciałbym zadać pytanie tu. Mam okzję kupić pulsometr marki sigma i beurer. Są to modele sigmy: pc25.10 lub pc15.11 a z beurera to pm 26. Który byście polecili, dodam że każdy mam praktycznie w tej samej cenie. Wiem że większość używała wyżej wymienionych modeli. Skłaniem się ku sigmie pc 25.10 ale model 15.11 jest chyba lepiej wyposażony. Pulsometr na rower i prawdopodobnie zimą na bieżnie stacjinarną i rower stacjonarny. Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam Sigmę PC 25.10 od kilku dni i jestem zadowolony. Szybko i bez problomowo komunikuję się z opaską i chyba  całkiem spory zasięg bo jakieś 95 cm, więc nie ma problemów z komunikatem "no signal" po puszczeniu kierownicy i wyprostowaniem się na rowerze jak pisali co niektórzy urzytkownicy w starszych postach. Proste i intuicyjne menu z podstawowymi funkcjami potrzebnymi do monitorowania amatorskiego treningu.

PC 15.11 oprócz nie kodowanego sygnału i kilku drobnych szczegółów w zasadzie różni się tym, że w czasie treningu mozna zapisywać osobno poszczególne okrążenia z wszystkimi danymi do późnieszej analizy oraz tym, że na wyświetlaczu największą czcionką wyświetlany jest czas treningu a w PC 25.10  jest to tętno, dla mnie istotniejsza informacja. PC 15.11 wydaje mi się, że dedykowany jest bardziej dla biegaczy. Też się wahałem między tymi dwoma sigmami i na rower wybrałem jednak PC 25.10.

Mam też pytanie do posiadaczy tej Sigmy. Czy w nowych modelach był zmieniany firmware? Chodzi mi o to, że starsze modele PC 25.10 nie zapamiętywały na stałe ustawień strefy indyvidual. Ja swoją kupiłem w necie za nie wielkie pieniądze, oczywiście model z przed kilku lat i jestem ciekaw czy w nowych ten problem został wyeliminowany czy tez Sigma to olała. Jak ma się u was ta sprawa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...