Skocz do zawartości

[łańcuch] jak największy przebieg


grg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nabyłem nowy rower,szosowy,wszystko fajnie tylko ten łańcuch - KMC Z7 ;) .Jako że moim priorytetem jest zrobienie jak najwiekszego przebiegu na jednym napędzie,stąd pytanie,co byscie doradzili - póki kaseta świeża czy wymienić go od razu na coś lepszego, czy też jeździc na tym?  może miał ktoś do czynienia z takim łańcuchem w kolarce i potrafiłby porownac do innych np sram pc 850 itp,bo jak ma być z 500 km różnicy na korzyśc lepszego łańcucha to chyba nie warto wymieniac no ale jak ma być ze 3 tysiące więcej to już inna sprawa.Oczywiście smarowanie jest w planie co 200km,rohloffem
Kompletnie nie mam pojecia jak jest z tymi łańcuchami w rowerach szosowych,jak szybko sie wyciągają itp bo dotychczas jeździłem stalowym ciężkim crossem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łancuchy wyciagaja się w zaleznosci od warunkow , te jezdzone w błocie duzo szybciej od tych co tylko po szosie. 

 

 

Ogolnie łancichem ktory sie najwolniej wyciaga to campagnolo C9 po 4000 km da sie jeszcze go uzywac i z napedem wsztystko OK.

 

 

Warunkiem jest dosz twarda kaseta bo miekka polegnie szybciej od łancucha:]

 

Kasety XT/Ultegra Z c9 powinny byc zywotne   na tyle zebys byl zadowolony.

 

 

Kiedys mialem 1 szt łancucha KMC tego najtanszego pod 8 rzedow to po 800 km poleciał do smieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam napęd 8 rzędowy,napędu zmieniać nie będe tylko łańcuch a kaseta sunrace i tu akurat chwale sobie bo z sunrace miałem kiedys do czynienia i jest OK,no ale łańcuch KMC i w dodatku Z7 pasuje tu jak wół do karety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie chwalę KMC X8. Ma już 7700 przebiegu i wygląda dużo lepiej niż porównywalne Shimano które miałem. W komplecie jest kaseta HG51. Gdyby nie to że dwie zębatki w niej są praktycznie zajeżdżone to jeszcze trochę by pojeździł. Do zimówki spokojnie wystarczy. Mam go w trekkingu czyli jazda głównie szosowa i z sakwami więc też lekkiego życia nie ma. Podstawa do niskiego zużycia to wyższa kadencja i czyszczenie, łańcucha jak i kasety. W rowerze fabrycznie też miałem KMC i to z niższej półki i zrobił całkiem przyzwoity przebieg także nie narzekam na ich łańcuchy. Zajeździł bym ten co masz do końca i potem dumał. 

 

Przepraszam, zapomniałem dopisać modelu łańcucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, jak już porównania to proszę konkretnych modeli, bo zarównoShimano jak i KMC mają tanie, kiepskiej jakości łańcuchy, które się szybko rozciągają, jak i droższe i sporo lepsze.

@grg, łańcuchy 9sp śmigają na napędzie 8sp, także możesz śmiało kupić C9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dość niski osprzęt, więc nie ma co kombinować tylko jeźdź. jako że to szosówka to łańcuch posłuży Ci długo. W środku sezonu wdepnij do serwisu rowerowego niech przyrządem rzucą okiem czy się nie wydłużył i po sprawie. Inna historia jakbyś miał kasetę za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przepis jest prosty i powszechnie znany - długie dystansy na porządnym napędzie uzyskamy :P

 

Skoro to szosówka to:

- kaseta ultegra albo dura ace

- łańcuch C9 lub sztuk jego 2

- częste czyszczenie i smarowane.

- jazda kadencyjna

- korzystanie w miarę możliwości z dużych zębatek.

 

I myślę ze przy wietrze w plecy 10 000km chycisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak już porównania to proszę konkretnych modeli, bo zarównoShimano jak i KMC mają tanie, kiepskiej jakości łańcuchy, które się szybko rozciągają, jak i droższe i sporo lepsze.

@grg, łańcuchy 9sp śmigają na napędzie 8sp, także możesz śmiało kupić C9.

 

czy oby na pewno kaseta i przerzutka przyjmie taki łańcuch? 9 rz są węższe niż 8 rz.Przerzutka shimano sora.W ogóle z tego co widze wiekszosć producentów rowerów w kolekcji 2013 w tańszych szosach,takich do 3.5 tys zamontowalo łańcuchy KMC Z7 albo X8 wiec może są dobre (?)

Jak mówie ,chciałbym zrobić jak najwiecej km na jednym napedzie,no a jeżdże sporo ,ponad 10 tys km rocznie i myśłałem nad sramem pc870 ,za 60 zł idzie dostać w promocji,no tylko że jak na tym KMC miałbym zrobic ze 3 tys a na sramie 4 to się nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Opcja która dodałem jest na pewno droga ale niezawodna, chcąc ciąć koszty nie skracając żywotności ... hmmm no moim zdaniem da sie ale trzeba sięgać po niekonwencjonalne rozwiązania takie jak :

 

- kupno używanej kasety możliwie najlepszej jakie robią i jej naprawienie i jest kaseta za ok 1/3 ceny

- kupno łańcuchów 8s na 9 i 9s na 10. W przypadku 8s polecam connexa + spinka srama.

- i standardowe wręcz nadgorliwe czyszczenie napędu, całe, zdejmując wszystko i kąpiąc jak własne umorusane dziecko :D ja w ten sposób kasetę xt wyrzuciłem z przebiegiem ok 15kkm ale ciągle sie nadaje do jazdy i uważam ze do 20 dociągnęła by.


 

 

albo X8

Z tego co słyszałem o serii x8 to przyzwoite łańcuchy za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dość niski osprzęt, więc nie ma co kombinować tylko jeźdź. jako że to szosówka to łańcuch posłuży Ci długo. W środku sezonu wdepnij do serwisu rowerowego niech przyrządem rzucą okiem czy się nie wydłużył i po sprawie. Inna historia jakbyś miał kasetę za 300zł.

 

co prawda nie mam kasety za 300 zł ale za to jest dobra i  rzadko spotykana-sunrace.Kiedys jak jeździłem crossem miałem do czynienia z wolnobiegiem sunrace,po 6 tys km wyglądał lepiej niż shimano po 3 tys :laugh: sa ze stali chromowanej,ale kiedyś sie skończył i byłem skazany na shimano,  stąd własnie pomny doswiadczeń zależy mi aby jak najdłuzej utrzymac tę kasetę bo nawet gdybym chciał kupić taką to ciężko dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta PG950 od Sram i dwa łańcuchy hg73 i na podmianę hg53. Na tym zestawie zrobiłem trochę ponad 10000km. Ostatnia podmiana się nie udała ;) i na 5 trybie łańcuch przekazuje. Muszę wrócić do poprzedniego łańcucha i jak nie będzie przskakiwac to zajechac komplet do wiosny. Mam nadzieję że przy okazji nie zajade korby. Czyli dwa łańcuchy hg przeżyły po około 5000. Na shimano chyba nieźle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta PG950 od Sram i dwa łańcuchy hg73 i na podmianę hg53. Na tym zestawie zrobiłem trochę ponad 10000km. Ostatnia podmiana się nie udała ;) i na 5 trybie łańcuch przekazuje. Muszę wrócić do poprzedniego łańcucha i jak nie będzie przskakiwac to zajechac komplet do wiosny. Mam nadzieję że przy okazji nie zajade korby. Czyli dwa łańcuchy hg przeżyły po około 5000. Na shimano chyba nieźle...

 

w cenie 3 łancuchów można mieć drugi komplet (kaseta + łańcuch) - i to jest ten powód dla którego nie rozumiem jazdy na 3 łańcuchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy rower, który miał udokumentowany przebieg miał 6500 km udokumentowanego przebiegu (+ bliżej nieokreślony przebieg, bo jakiś czas jeździłem bez licznika/z licznikiem który źle wskazywał). Przejechałem wszystko na jednym łańcuchu noname, bez szczególnego dbania. Rower wciąż leży w garażu. W łańcuchu brakuje co najmniej dwóch rolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami produkty no name są lepsze od tych markowych,certyfikowanych,błogosławionych i jak je tam jeszcze nazwać.Siedze w sporcie 20 lat (sporty siłowe,walki,rower) takich przypadków widziałem sporo.Ostatnio jeździłem makrokeszowym crossem,ponad 20 tys km bezawaryjnego przebiegu,no tylko wiadomo jakieś kapcie,wymiana łańcucha itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tą kasetę można rozkręcić i sobie poreperować

Do czyszczenia ją zawsze rozkręcam i też myślałem o przeleceniu jej szlifierką przynajmniej 16T, 18T i 21T bo te wyglądają najgorzej. I teraz pytanie. Po szlifowaniu zostaje stary łańcuch czy nowy? Mimo wszystko cienko widzę 18T bo tam zostały już same szpilki i nie bardzo jest co szlifować ale próba nie strzelba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...