Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na dość stromy kąt podsiodłówki tu bym szukał ewentualnego "przedłużenia ramy" za pomocą offsetu sztycy czy usytuowania siodełka w jarzmie ...

 

A co do pytania patrycja18 ... jeżeli szukasz roweru dla siebie i rzeczywiście jesteś kobieta (185 cm fiuuu fiuuu) :)...

To kobiety zazwyczaj mają odrobinę inne proporcje ciała ( dłuższe nogi) od facetów  jak starczy sztycy to można rozważyć 19`stke bo pryz dłuższych nogach masz krótszy tułów i długość ramy może okazać sie akurat ...

 

Warto się pomierzyć i dane wstawić do kalkulatora canyona.

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam 187 cm wzrostu i mam "L". Ale muszę przyznać, ze trochę mi brakuje. Ucieka tyłek do tylu. Muszę pomysleć o zmianie mostka. Nie wiem czy teraz nie zdecydowałbym sie na "XL".

 

 

 

a ja mam 187cm wzrostu, kupiłem L i teraz kupiłbym M.

 

Tyle w temacie wybierania rozmiaru przez internet / dopasowywania do wzrostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 193cm , mam XL , sztyca dość mocno wysunięta , z 15cm może, albo 20, ale nie przekracza znacznika bezpieczeństwa, o rurkę nie haczę jak szybko zeskoczę z roweru ani nic takiego. Dobrze się jeździ.

Edytowane przez atizylak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawie nawet dwa piwa za przymiarke canyona w Krakowie - ale zeby nie spamowac, to kupowal ktos Tobela - Canyona na Szwajcarie?

 

Np. model slx 7.9 wychodzi ponizej 5k PLN z wysylka tylko do szwajcarii (znajomy na miejscu z autem ma plusy) Zastanawiam sie jakie sa roznice np. w respektowaniu gwarancji z Polski.

 

https://www.purecycling.ch/mountainbikes/bike.html?b=10382#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zamowi tego Canyona  ich strony

np rozmiar L

 

to jak to jest np z wymiana na XL ?

 

przeciez dopiero zauwaze ze rozmiar jest jednak za maly po minimum 1 dniu jazdy.

a wtedy to niestety rowerek juz uzywany.

 

ktos sie juz bawil w takie wymienianie, tzn kupil w jakims rozmiarze, ale postanowil wymienic na inny,

robili jakies problemy czy nie ?

 

5.5k to nie sa male pieniadze, ale najwikszym problemem bylo by jezdzenie na nie dopasowanym rowerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos sie juz bawil w takie wymienianie, tzn kupil w jakims rozmiarze, ale postanowil wymienic na inny, robili jakies problemy czy nie ?

 

Ja tak jeździłem dzień (bo więcej nie potrzebowałem:) ) i potem odsyłałem, ale fakt faktem dogadalem się najpierw z Canyonem, że mogę tak zrobić (rower i tak byłby odsyłany więc to nie był standatdowy przypadek) i była to zima, więc rower nawet się nie pobrudził. Najlepiej do nich zadzownić i dogadać się osobiście. Wedlug opisu na stronie: https://www.canyon.com/shop/attachments/revocation/POUCZENIE_O_ODWOLANIU_PL.pdf

 

Odpowiadają Państwo tylko za jakiekolwiek zmniejszenie wartości towarów wynikające z obchodzenia

się z nimi w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i sposobu działania

towarów.

Warto doprecyzować jaki "sposób obchodzenia się" to już za dużo.

Edytowane przez blebnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zwyklej przejazdzki przeciez nic sie nie stanie co obnizyloby wartosc towaru. w wiekszosci sklepow stacjonarnych,tez mozna sie przejechac na rowerze bez problemu. Czesto do takiego roweru przymierzalo sie kilka osob ..

Mysle ze Canyon nie bedzie robil problemu z wymiana w razie czego a to ze sie zabezpieczaja to normalne,znajac zycie nie jeden przegonil rower w ciezkim terenie ,cos mu nie przypasilo i chcial zwracac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was naprawiał swojego canyon'a w ramach gwarancji? Pytam ponieważ przestała mi działać manetka przerzutki przedniej (linka jest cała). W pobliskim serwisie rowerowym powiedziano mi, że manetka prawdopodobnie jest do wymiany. Chciałem więc zapytać jak wygląda naprawa w Canyon'ie? Znalazłem na stronie informację "Jeśli będziesz reklamować rower w ramach gwarancji poniesiesz koszty związane z przesyłką i z pracami naprawczymi. Gwarancja obejmuje tylko ramy i widelce dla szosówek i rowerów triatlonowych oraz ramy modeli górskich oraz komponenty Iridium i inne naszej produkcji." Trochu mnie to martwi, ponieważ taniej mnie wyjdzie wymiana na własny koszt manetki niż przesyłanie roweru do serwisu Canyon'a :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałem już forum ale wolę zaczerpnąć waszej opinii. Mam 189 cm wzrostu, noga 91,5 cm w SPDkach i zastanawiam się nad rozmiarem ramy, L czy może XL? Jeśli nie Canyon to alternatywą wydaje się Radon ale znowu pojawia się problem rozmiaru ramy i przymiarki. Z dotychczasowych informacji wynika jasno, że nie ma alternatywy dla tych dwóch modeli w kategorii cena/jakość. Podzielcie się swoją wiedzą i sugestiami (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam 189 cm wzrostu, noga 91,5 cm w SPDkach

 

Ja mam 189cm wzrostu i 92cm noga (na boso). Wziąłem 22'' od Radona i dla mnie jest w sam raz.

 

Niemniej jednak mam wrażenie, że 20'' również byłoby ok. Wygląda to tak, jak gdyby 20'' była w 'dolnym zakresie' dopasowania (nie wiem, jak to inaczej określić) a 22'' na granicy 'górnego zakresu'. Generalnie jeżeli lepiej się czujesz z dużym zapasem w przekroku i raczej na mniejszych ramach do agresywnej i sportowej jazdy to 20'' będzie chyba lepiej pasować. Ja, ze względu na różnego rodzaju trasy i teren, jestem zadowolony z wyboru 22''. Obawiam się, że długie wypady na 20'' byłyby bardziej męczące (niższa główka ramy, kierownica bliżej i niżej niż przy 22'', bardziej pochylona sylwetka). Z drugiej strony jeżeli jeździłbym mocno techniczne trasy to pewnie obecne 22'' mogłoby momentami ''przeszkadzać''. 

 

Reasumując - oba rozmiary powinny być ok w zależności od stylu jazdy i osobistych preferencji. Tak naprawdę obaj wypadamy w zakresie 21'', więc kwestia wyboru w którą stronę Ci bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...