Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

rzezniol owszem, ale to dotyczy terminu, który jest na stronie internetowej z chwilą składania zamówienia. Termin wysyłki, który otrzymałem na fakturze jest wiążący. Termin wysyłki mojego roweru to miał być 19 tydzień roku, a przesunięto go na 22 tydzień, informując mnie już po fakcie ( w 20 tygodniu|)... Poza tym na stronie Canyona w zakładce wysyłka jest taki oto punkt:

"4. Wysyłka towaru
(1) Towar wyślemy do klienta najpóźniej we wskazanym na odpowiedniej stronie zamówienia terminie wysyłki (dzień przekazania przez nas towaru firmie wysyłkowej), przy czym wskazana data jest datą przybliżoną i w związku z tym może być przekroczona o dwa dni robocze".
 
Dwa dni robocze bym zrozumiał, ale 3 tygodnie to jest gruba przesada. Jestem bardzo zawiedziony i dlatego nie polecam nikomu zakupów w Canyon Polska. 

 

Edytowane przez maleaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dalej tekst, który przytaczasz dochodzimy do pkt 3. :), który nie wyklucza sytuacji ze termin się rozjedzie ...

Jednak w momencie zaistnienia sytuacji z pkt. 3 powinni się zastosować do pkt. 4, który mówi o tym że niezwłocznie się z tobą skontaktują i indywidualnie ustala co dalej ...

 

Jeżeli tak nie było to sytuacja rzeczywiście świadczy na niekorzyść Canyon`a.

Nie przeoczyłeś żadnego maila ? Nie ma opcji ze wpadł w SPAM ?

Nie żebym ich bronił ale chcę rozwiać wszystkie swoje wątpliwości :).

Ja akurat jestem bardziej niż zadowolony z ich usług.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość petrop

Dość dawno czytałem ze ktoś też miał opóźnienie terminu i dostał za to na otarcie łez jakieś rzeczy w postaci albo obniżonej ceny albo czegoś z asortymenty. Nie pamiętam co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dość dawno czytałem ze ktoś też miał opóźnienie terminu i dostał za to na otarcie łez jakieś rzeczy w postaci albo obniżonej ceny albo czegoś z asortymenty. Nie pamiętam co to było

 

Też o tym czytałem w tym wątku. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu i kontaktu z Canyon Polska.

Jak w końcu przyjdzie rower to złość Ci minie bo na rowerze się raczej nie zawiedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam

2 Dni temu dzwoniłem żeby się upewnić czy nie ma opóźnień.

Dzisiaj mail

Witam serdecznie,

 

z przykrością muszę Pana poinformować,iż zgodnie z przekazaną nam przez fabrykę w dniu dzisiejszym informacją, wysyłka Pańskiego roweru opóźni się o dwa tygodnie.

 

Planowo rower powinien opuścić fabrykę w 20 tygodniu tj. pomiędzy 11.05 a 15.05 2015, a zostanie do Pana wysłany w tygodniu 22 tj. 25.05- 29.05. 2015.

 

Sytuacja ta jest spowodowana opóźnieniem w dostawie komponentów przez naszych partnerów.

 

Przepraszamy za powstałe uniedogodnienia. Jednocześnie chciałem zapewnić Pana, że jakość roweru i satysfakcja z jazdy wynagrodzą Panu długi okres oczekiwania. ( to raczej na bonus nie ma co liczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pośrednio świadczy na korzyść Canyon'a :) Dużo ludzi kupuje, co potwierdza bardzo dobrą proporcję cena/jakość, więc nie wyrabiają z montażem, a standardy jakościowe chcą zachować, stąd przesunięcia w wysyłce. Canyon Polska nie ma nic do tego, rower jest "Made in Germany", komponenty bardzo dobre. Może to nie ten level, ale na niektóre modele Lexus'a nie wspominając o Rolls'ie też się czeka ;) Ja jestem bardzo zadowolony, warto było czekać, no i te gadżety "na otarcie łez" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednio nie można nazwać takiego traktowania że już w 19 tygodniu wiedzą że mają opóźnienie dzwoniłem specjalnie żeby dowiedzieć się czy nie ma opóźnienia ( potwierdzilem urlop w pracy) Pan twierdził że nie ma i wszystkie zamówienia wychodzą czasowo. Mało tego można nazwać takie tłumaczenie brakiem komponentów rower zamówiony i zapłacony w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam

2 Dni temu dzwoniłem żeby się upewnić czy nie ma opóźnień.

Dzisiaj mail

Witam serdecznie,

 

z przykrością muszę Pana poinformować,iż zgodnie z przekazaną nam przez fabrykę w dniu dzisiejszym informacją, wysyłka Pańskiego roweru opóźni się o dwa tygodnie.

 

Planowo rower powinien opuścić fabrykę w 20 tygodniu tj. pomiędzy 11.05 a 15.05 2015, a zostanie do Pana wysłany w tygodniu 22 tj. 25.05- 29.05. 2015.

 

Sytuacja ta jest spowodowana opóźnieniem w dostawie komponentów przez naszych partnerów.

 

Przepraszamy za powstałe uniedogodnienia. Jednocześnie chciałem zapewnić Pana, że jakość roweru i satysfakcja z jazdy wynagrodzą Panu długi okres oczekiwania. ( to raczej na bonus nie ma co liczyć)

Ten sam tekst miałem przy zamówieniu YELLOWSTONE (dla małżonki) pod koniec marca. Rower przyszedł z 3 tygodniowym opóźnieniem.

Nie liczyłbym na żadne gratisy bo zaraz będzie dyskusja jaki to CANYON zły bo gratisów nie dał :)

Mają widocznie ostry zapier....l i sprzedają tyle rowerów że producenci komponentów (czyt. SHIMANO / SRAM) nie nadążają je dostarczać.

Uzbroić się w cierpliwość i czekać...czekać...czekać a potem cieszyć się rowerem...bo jest z czego :) mam już 3 CANYONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że części zabrakło :) w fabrykach tak często bywa że towaru na produkcji brakuje i fabryka ma wolne :)

i sprzedają tyle rowerów że producenci komponentów (czyt. SHIMANO / SRAM) nie nadążają je dostarczać

To raczej jest nie możliwe albo nie widziałeś parków produkcyjnych w/w firm Canyon przy tym to garaż.

Szkoda że tak wyszło ale warto o tym wspominać dla potomnych co chcieli by mieć rower na czas lub planowany urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego posta tak się teraz zastanawiam nad rozmiarem... zamówiłem L-ke Grand Canyona AL 5.9, mam 183 cm wzrostu i 84 cm nogę... W butach 85,5 cm... Myślicie, że będzie dobra? Nie planuję brać udziału w maratonach, to raczej taki rekracyjny rower i zastanawiam się czy te kilka cm będzie miało duży wpływ na komfort jazdy...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego posta tak się teraz zastanawiam nad rozmiarem... zamówiłem L-ke Grand Canyona AL 5.9, mam 183 cm wzrostu i 84 cm nogę... W butach 85,5 cm... Myślicie, że będzie dobra? Nie planuję brać udziału w maratonach, to raczej taki rekracyjny rower i zastanawiam się czy te kilka cm będzie miało duży wpływ na komfort jazdy...  

 

Ja przy 185 kupiłem i ujeżdżam Nerve`a w rozmiarze M (troszkę inna geometria)

L-ke przymierzałem ale Grand Canyona i moim zdaniem była dla mnie za duża.....chyba że lubisz "leżeć" na rowerze

Zawsze masz miesiąc na zamianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój właśnie dzisiaj doszedł. Rower dobrze zabezpieczony na czas transportu, instrukcje do całego osprzętu, instrukcja ogólna roweru w ciekawym "piórniku", pompka, klucz dynamometryczny. Całe to wyposażenie daje niesamowitą "otoczkę" do samego roweru. Dziś niestety zdążyłem go tylko zmontować, nie miałem przyjemności pojeździć więc co do samej jazdy się nie wypowiem. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do koloru, ten niebieski na zdjęciu ze strony Canyona wydaje się jasny, w rzeczywistości jest to głęboki, granatowy kolor. Miałem obawy przy zamawianiu, na biało-czarny trzeba czekać półtora miesiąca ale teraz nie żałuję, właściwie to uważam że nieświadomie wybrałem lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się nad zamówieniem Canyon'a tyle, że 5.9

Mam 188cm wzrostu i nogę jakieś 88cm(bez butów).

Obawiam się, że XL może być za duża a L-ka znowu za mała. Jak myślicie?

Wiem, że można odesłać, wymienić albo oddać ale to zawsze kłopot i strata czasu...

Ja mam Canyon'a Grand Al SLX 8.9 w rozm L. Moje parametry to 188 cm i ok 90 przekrok. Jest idealny chociaż mógłby byc ciutkę dłuższy. Ale to kosmetyka :-) Mieszkam w Gdańsku i zapraszam do przymiarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę napisz jak się sprawuje AL SLX 8.9 - szczególnie amor z Terralogic i hamulce C1. Nie brakuje Ci trzeciej tarczy z przodu?

Jestem rozdarty pomiędzy 7.9 + mody (3x10 -> 2x10) lub 8.9 (na 8.9 jest ostatnio rabat)

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt przy pierwszym kontakcie C1`nki jaj nie urywają ... 

Początkowo przed dotarciem miałem nawet spore obawy czy wystarczą  - przesiadałem się z 26`stki gdzie siedział Elixir R SL/ G3CS 160 mm/ klocki spiekane i odniosłem wrażenie że Avidy przy Formułach to siekiery.

Ale po dotarciu z tarczą 180 mm dają radę ...

Mam wrażenie że trochę im brakuje do poprzedniego zestawu mocy, ale...

Nie wiem czy to wrażenie nie jest pośrednio związane ze zmiana rozmiaru koła i całego roweru.

Bo po wizycie w górach zauważyłem ze szybciej jadę w dół :) a hamulca generalnie mi nie zabrakło ...

Co przy teoretycznie słabszym secie powinno się jednak ujawnić.

 

Co do samego amorka ... ja poszedłem drogą RS`a ze względu na większe możliwości samodzielnego serwisu.

 

Pozdro

 

 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...